Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Histeria

33 lata i antykoncepcja

Polecane posty

Gość Histeria

Co wybrać???? Pigułki czy plastry? Praca w aptece nie pomaga mi w wyborze... Proszę o podzielenie się doświadczeniami. Po pigułkach typu Cilest tyłam a moja głowa nie dawała o sobie zapomnieć:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może wybierzesz jakąś metodę, która nie ma hormonów? Wiesz, piszę tak, bo przez 8 lat brałam pigułki i teraz gdybym mogła cofnąć czas to bym nie zaczęła. Cera - syf na syfie, zero libido, nie wiadomo co z owulacją (śluz wciąż wydaje się niepłodny). Ja wiem, że u każdej kobiety jest inaczej, inne moga wcale nie mieć żadnych problemów, ale pisałaś,żeby podzielić się swoimi doświadczeniami, więc się dzielę:o Może spiralka albo po prostu prezerwatywy? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam 33 latka, od 3 lat biore pigulki,choc nigdy jeszcze nie spalam z facetem ale biore diane35 na ladnijesza cere, tradzik znikl, wlosy tak nie wypadaja, i biust mi urósl o 1 rozmiar;) co mi akurat nie przeszkadza,a ochote na sexowne pieszczoty mam taka sam jak przed pigulkami;) tyle ze zwieksza sie na poczatku od brania pigulek apetyt ale wystarczy sie ograniczac i wszystko jest oki:) wiec polecam moze an poczatek diane35 bo ma najmniej podobno tych hormonow i jest najmniej szkodliwa, bo to przede wszystkim lek a potem dopiero antykoncepcja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana 35 najmniej hormonów???!! Wampirku, sorki, ale jak ktoś ma już 33 latka i pisze że te pigułki mają najmniej hormonów to mnie szlag trafia :o W trakcie brania: cera super, włosy też, ale co po odstawieniu? Zresztą tych pigułek nie powinno się brać przez zbyt długi okres czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HISTERIA
Spirala odpada, dyskomfort psychiczny. A prezerwatywa??? Mam straszne dolegliwości przed menstruacją i chciałabym upiec dwie pieczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybór należy do Ciebie. Ja tylko tyle mogę ze swojej strony powiedzieć, że gdybym mogła cofnąć czas, to nie zaczynałabym tej całej historii z hormonami. Ale to moje zdanie, moje przykre doswiadczenia, byc może u Ciebie nie byłoby żadnych. Kto to wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maydayka
Popieram berry! Brałam pigułki i nigdy więcej nie zamierzam ich brać. Jeśli tylko możesz wybierz metodę bez hormonów. Najlepiej prezerwatywę, a w szczególnie niebezpieczne dni możesz dodać do niej globułkę. Możesz też obserwować organizm (metody NPR) i łączyć to z prezerwatywą. Ja używam tej pierwszej metody (gumka + globułka) i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Histeria
Ok,rozumiem, ale jak już pisałam mam bardzo,bardzo bolesne miesiączki.Nie pomagają tabletki p/bólowe,a mam dostęp do wielu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę że dobry ginekolog doradzi co w tym wieku (choć uważam ze jestes młoda :) ) doradzi co by było najbezpieczniejsze. Z tego co gdzies przeczytałam po 35 roku zycia nie zaleca sie hormonów... Nie zaleca ale jesli mogłyby pomóc na Twoje dolegliwości nie pwoinno byc przeszkód. Wybierz sie do gina, niech szczegółowo przeproawdzi wywiad i coś na pewno doradzi... zapraszam na forum www.forum.antykoncpecja.prv.pl tam znajdziesz tez informacje o metodach antykoncpecji i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie wiem
o co wam dziewczyny chodzi z tym cofaniem czasu apropo tabletek...moze mialyscie zle dobrane...ja bralam 4 lata,teraz mialam przerwe i juz nie moglam sie doczekac zeby znowu zaczac brac.tabletki dla mnie są po prostu jedyne...nie wiem,jak mozna czuc jakikolwiek komfort zdając sie na gumke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antysexi
tabletki maja swoje zalety, owszem! przede wszystkim czujemy sie spokojniejsze ze przypadkiem nie przytrafi sie mały dzidziuś (choc i tu sa wyjatki)..ciekawe jednak jak sie bedziecie czuły jak za kilka lat wykryja u was guza...bo prawda jest taka ze zeby brac tabletki trzeba przejsc odpowiednie badania, a niestety wiekszosc lekarzy przepisuje je z miejsca i potem okazuje sie ze u kogos tabletki uaktywniły komórki rakowe...pewnie ze prezerwatywa jest bardziej niepewnym srodkiem przeciw ciąży, ale lepiej byc zdrowym i miec dziecko niz miec nowotór albo jakies inne problemy ze zdrowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
sama jestes idiotka - poczytaj sobie ulotke na opakowaniu tabletek a potem sie udzielaj - pewnie ze i opalanie moze wywołac raka, ale jednak wywołanie raka przez tabletki które zażywasz regularnie jest bardziej prawdopodobne! a jesli kiedykolwiek miałas robione usg piersi , to pewnie lekarz cie pytał czy bierzesz tabletki anty. A wiesz czemu o to pyta???? pewnie nie głupolu, pyta własnie dlatego ze między innymi tabletki mogą zwiększać zachorowanie na raka piersi o czym powinnas wiedziec, bo kazdy głupi lekarz ci to powie. Nie twierdze ze to reguła, ale jednak istotny powód ku temu by sie zastanowic nad tabletkami - bo chyba zdrowie jest wazniejsze od tego bys mogła sie na luzie bzykac! teraz jestes cwana ale skad wiesz czy za kilka lat czegos u ciebie nie wykryja??? nie wiesz tego, a jednak może tak być ( nie twierdze ze musi). aha i co do badań wyobraz sobie ze bardzo rzadko lekarz sam z siebie zaleci ci dokładne badania! wiem to nie tylko ze swego doświadczenia ale i wielu innych osób. A tu nie chodzi tylko o cytologie czy badanie krwi - stosowanie tabletek wymaga specjalnych badan, a nie każda małolata która zaczyna sie bawic w pigułki wie o tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antysexi
aha i pokaż mi fragment gdzie napisałam ze tabletki powoduja wady genetyczne u dziecka???? naucz sie czytac bo nie napisałm tego tylko ze ty sama mozesz miec problemy ze zdrowiem! wiec radze wizyte u okulisty albo korepetycje z czytania i jeszcz jedna bzdura ze kobiety stosujace gumki nie chodza regularnie do ginekologa hahahah kobieto myslisz ze do gina to trzeba biegac tylko jak sie łyka tabletki? wyobraz sobie ze chodze tam regularnie w trosce o zdrowie po prostu, choc moze tobie trudno to zrozumiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×