Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lorelai

Czy dzieci kiszone w beczkach, to tylko 2 sławne przypadki?

Polecane posty

Oj Panowie!, - a wazetoktomia , czyli podwiązanie nasieniowodów też jest stosowana. Przecież i niektórzy mężczyźni poddaja się temu zabiegowi , jako metody antykoncepcji. Na pewno nie w naszym kaczo-klecho-landzie! Nie trywializujmy, że li tylko niedorozwiniętym trzeba i należy zafundowac sterylizacje. Nie czuje się ani upośledzona na umyśle, ani na ciele, a jestem zwolenniczka tej metody antykoncepcji i to na własne życzenie. Poprostu hormony działaja rakotwórczo, wkładki czyli żelastwo w pochwie to też nic przyjemnego, zwłaszcza, że czuje sie dyskomfort podczas sexu, a zakladanie prezerwatyw też jakoś działa studząco, wpływa negatywnie na temperature podczas tego aktu. Wspominając wątek procesowy pani Joli, sprawczyni tych haniebnych czynów powiem pokrótce, że znowu kobiecie dostało sie po glowie. Ona dostała dożywocie , a jej chłop wyszewdł na wolność. Przeciez i on miał w tym procederze swój udział!!! Takie sa sady w Polsce niezawisłe i przyjazne facetom. Kobieta w Polsce traktowana jest jak w krajach muzułmańskich. Może by tak ją ukamienować, wyrwać palce, wydłubac oczy , obciąć język???????? Kurcze, takie Średniowiecze . A przeciez sterylizacja w przypadku tej rodziny rozwiązałaby problem i zapobieglaby tym wszystkim tragediom!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eustachiuszzz
No tak, trzeba pezyznać, że prawo w Polsce mamy do bani :o(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu serce sie kraja, jak takie biedne, bezbronne dzieci katowane są na śmierć przez rodziców i ich konkubentów! Biedny Damianek 😭 😭 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość statystyczka
biedny Oskarek, ojczym zakatowak go na smierc, dziecko umieralo w meczarniach tyle godzin... plakac mi sie chce... kara smierci to za malo dla takich zwyrodnialcow, powinni umierac w bolu i cierpieniu przez miesiace!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, masz racje, co to za rodzice? Zastanawia mnie, czemu sasiedzi nie reagpwali, przeciez sąd mógłby odebrac im prawa rodzicielski gdyby wszczeto postepowanie o znecaniu sie nad dzieckiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumi
A mnie denerwuje oskarżanie sąsiadów.Ludzie przecież oni mogą nic nie wiedzieć,nie słyszeć.Poza tym to dylemat a może się wygłupię lub zaszkodzę bo nie wiem co się dzieje.Inna sprawa,że policja powinna ukrywać kto zawiadomił a jak znam życie to zaraz by powiedzieli.Niby można anonimowo powiadamiać ale to nie do końca jest prawda... To nie wina sąsiadów tylko biedy .Bieda rodzi patologie różne,ogranicza,nie daje możliwości kształcenia.Oprócz tego policja zle działa,cały system sprawiedliwości(nie chodzi o wysokość kar bo ona niczego nie załatwia,problem jest głębiej)zle działa i prawda nikogo nie interesuje.Można rzucać oskarżenia na prawo i lewo ale to państwo zawiodło i co dalej...wmawia się sąsiadom,że to ich wina,nakręca głupie programy,wszystko od złej strony zalatwia.Niestety taka jest prawda.Nie leczy się alkoholików,narkomanów,omi tworzą rodziny itd.Wszystko musi się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się,to nie wina sasiadów,pozatym wiecie jakie sa dzieci,czesto rycza,krzycza,płaczą,wydzieraja się,i ma sie wrazenie ze sie je ze skóry obdziera a tak naprawde nie dostało lizaka i wszczeło bunt,wiec nie miozecie oskarzac sasiadów,to wina tylko i wyłacznie rodziców,którzy wogóle nie powinni zasługiwac na takie miano:/ Pozatym było wiele sytuacji gdzie dziecko było bite to zostało zgłoszone i nic,ktos tam ich kointrolował,jakaś sprawa która toczy sie bardzoooooo długooooooo,i co,chwila nieuwago i trahedia gotowa.To sa trudne tematy,trudno na nie rozmawiać,tak nap[rawde nie wiemy co było przyczyna tych trahedi,mozemy spekulować tylko i wyłącznie.Złość tu nic nie pomoże,wyzywanie tych ludzi tez nie,odpowiedzmy sobie na pytanie,czym jest rodzic?Czym jest dziecko?Czym jest miłość rodzicielska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Lorelai
Gratuluję wiedzy na temat antykoncepcji,jak takie ma statystyczny polak to nie dziwię się zaistniałym sytuacjom.... "Poprostu hormony działaja rakotwórczo, wkładki czyli żelastwo w pochwie to też nic przyjemnego, zwłaszcza, że czuje sie dyskomfort podczas sexu, a zakladanie prezerwatyw też jakoś działa studząco, wpływa negatywnie na temperature podczas tego aktu." po pierwsze tabletki nie dziłają rakotwórczo,a wręcz przeciwnie zapobiegają niektórym nowotworom-patrz ulotka od jakiegokolwiek środka tego typu po drugie spirala to nie jest żadne żelstwo jest wykonanan z plastiku i miedzi/srebra/zbiorniczka z progesteronem jest umieszczona w macicy,gdy przytnie się odpowiedno nylonowe nitki nie jest wyczuwalna przez partnera po trzecie prezerwatywa owszem wymaga przerwania na chwilę aktu,ale chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową(np.grzybica) i HIV, no i seks jest bardziej higieniczny,myślę ,że to faceci wymyślili ten mit że prezerwatywa jest niewygodna,coś tam zakłóca itp,ja osobiście nie odczuwam takich rzeczy uważam ,że dla własnego zdrowia lepiej ich używać(no ale to moja opinia) Pozdrawiam i radzę, częściej zaglądać do fachowej literatury medycznej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do osóbki powyżej. Z medycyną mam dużo wspólnego, więc śmiesznym jest zarzut, iż jestem nieoczytana, albo mam braki w wiedzy antykoncepcyjnej. Moja droga! Chcialam Ci powiedzieć, że wcześniej zażywałam Diane 35 przez okolo rok z zalecaną małą przerwą. Po tym czasie zrobił mi sie 1.5 cm. naczyniak na watrobie, który rozrasta sie nadal. Poszłam do hepatologa, aby wykluczyć raka złośliwego i porozmawiać z nim na ten temat i na temat tworzenia sie nowotworów po środkach -hormonalnych. Co powiedział?- że zażywanie tabletek antykoncepcyjnych powoduje w 50% powstawanie nowotworów wątroby. Ogólnie rzecz biorąc wątroba \"nie lubi\" hormonów. Należę do tego szczęśliwego grona osób, u których naczyniak ten, a więc nowotwór nie jest złośliwy. Moja siostra przez całe swoje dorosłe życie brała tabletki antykoncepcyjne i w wyniku ich brania już w wieku 36 lat dostała bardzo wysokiego ciśnienia tętniczego, a więc musiała zrezygnowac z tabsów. Moje starsze sąsiadki też brały tabletki antykoncepcyjne i większość z nich pomimo braku uwarunkowań genetycznych zapadalności na nowotwory zmarły na raka. Jak to wytłumaczyć- wszystko zrzucać na Czarnobyl? Co do spiral pogląd iż czuje sie dyskomfort podczas seksu wysondowałam od 2 kobiet, które je założyły, więc to dla mnie też jakieś wytyczne. I cały czas będe krzyczeć głośno : STERYLIZACJA NA ŻYCZENIE POWINNA BYĆ UDOSTEPNIONA KOBIETOM I MĘŻCZYZNOM W POLSCE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziś Miedzynarodowy Dzień Sterylizacji , ale niestety tylko dla kotów i psów !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko fajnie
tylko,że przy regulacji swojej płodności, trzeba pamiętać o tym ,że podstawowym kryterium mówiącym czy dana metoda antykoncepcji jest dobra jest jej odwracalność, skutki uboczne i wreszcie skuteczność. Dlatego sterylizacja moim zdaniem powinna być ewentualnie jako środek prewencyjny w przypadku ludzi psychicznie chorych,patologii etc. Natomiast zdrowi, odpowiedzialni ludzie powinni stosować antykoncepcję lub NMPR ,a to dlatego właśnie że metody te są odwracalne. Różne są sytuacje w życiu,kiedy możesz chcieć jednak mieć jeszcze dziecko(np śmierć Twojego dziecka itp.),co jeśli poddałaś się zabiegowi sterylizacji-tragedia na całe życie, nie mówiąc już ,że sterylizacja niesie ze sobą poważne skutki w organiźmie, zmienia się gospodarka hormonalna i metabolizm(każdy kto miał zwierzę po sterylizacji wie). Ps.Co do sprawy ,że hormony powodują raka- to,że jakiś jeden lekarz tak twierdzi to nie znaczy,że tak jest, nie ma żadnych badań potwierdzających taki stan rzeczy,bo gdyby rzeczywiście tak było to pigułki dawno byłyby wycofane z rynku(w końcu są już na nim od ponad 40 lat)Myślę ,że to działa na takiej zasadzie,że u kobiet stosujących tabletki jest po prostu większa wykrywalnośc nowotworów gdyż częściej chodzą do lekarza i robią badania, a prawdopodobieństwo wystąpienia raka jest takie samo.Najłatwiej oczywiście winę zrzucić na hormony, a wiadomo jak zanieczyszczone jest środowisko, co jemy i jak żyjemy i myślę że rak jest wypadkową tych wszystkich elementów, niestety, a pigułki nie mają tu praktycznie wpływu.Co do wątroby to się zgodzę, ale każdy lek wpływa mniej lub bardziej na wątrobę także to co jemy.więc należy po prostu się badać . A to co napisałaś o spiralach naprawdę mnie rozbawiło, bo sama byłam użytkowniczką tej formy antykoncepcji i o takich rzeczach nie słyszałam(no chyba że lekarz nie wie ,że przy spirali są nitki które można dowolnie skrócić...), ale jeżeli uważasz,że grupa dwóch kobiet jest reprezentatywna i można na tej podstawie odnieść się do ogółu to wybacz ale nie mamy o czy dyskutować. Jestem za edukacją i antykoncepją to jedyna możliwość by ograniczyć patologię i tragędię,ograniczyć bo w każdej populacji występuje niestety pewien margines...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam zrobic
Cholera!! To w takim razie jak mam się zabezpieczać. Tabletki rzekomo są rakotwórcze, powodują tycie i szereg efektów ubocznych przy odstawieniu. Spirala jest podobno wyczuwalna, może się zsunąć i być niebezpieczna dla zdrowia. Plastry się odklejają i miejsce gdzie plaster jest naklejony jest czarne, brudne, w dodatku są drogie. Prezerwatywa nie chroni w 100%, może pęknąć. Kremy, żele globulki są szalenie niepraktyczne i szansa wpadki przy ich stosowaniu jest taka sama jak seks bez zabezpieczenia. Postinoru nie można brać po każdym stosunku. Metody naturalne nie są dla osób, które mają nieregularne miesiączki, lub rozlegulowany cykl. Podwiązanie jajowodów jest w Polsce nielegalne, a nie każdego stać na wyjazd do Niemiec. Więc co polecicie osobie, która nie lubi dzieci, nie chce ich mieć... szklankę wody zamiast?? Jeśli zacznę praktykować tę metodę, to zostanę sama do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup sobie wibrator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wszystko fajnie, -dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź i podzielenie sie własnymi spostrzeżeniami co do sterylizacji. Z fachowosci i stylu wypowiedzi wnioskuje, ze jesteś lekarką. Tym bardziej miło jest usłyszeć opinie fachowca. Pragne jeszcze bardziej skonkretyzowac wczesniejsze moje wypowiedzi. Jeśli chodzi o spirale, ja osobiście słyszałam od 2 kobiet, które uskarżały sie na spiralę, oraz jedna z nich, pomimo iż miała męża ginekologa zaszła po raz drugi w niechciana ciążę. Powiesz, że się nie kontrolowała; kontrolowała sie i miała ku temu warunki( średnio przy spirali należy raz w roku zrobić dopochwowe USG i sprawdzić, czy jest ona na miejscu , czy się nie obsunęła). Te 2 kobiety, z którymi ja byłam blisko zwierzyly mi się, natomiast z relacji moich sióstr też wiem swoje i z opinii przez nich zaciągnietych również o częstszych stanach zapalnych o krwotokach spowodowanych spiralami. . . Być może Ty masz szczęście do dobrego fachowca i zakladasz dobrej jakości spirale, ale różnie w życiu bywa z tym \"sprzętem\". Jesli chodzi o sterylizacje, to nie zakładam ,że może sie człowiekowi odwidzieć, czy też nie posiadanie potomstwa. Nie biore wogólę pod uwagę tego, że mogę stracić dziecko. Inna sprawą jest to, że to mit iż po starylizacji dzieje sie burza hormonalna powodująca tzw.\" świra\" Przecież po tym trzeba zażywać horrmony, aby uregulować cykl. Czytałam opinie kobiet po zabiegu sterylizacji i ogólnie rzecz biorąc są szczęśliwe, zadowolone, czują sie bezpiecznie podczas sexu i polecają ten zabieg wszystkim, którzy nie pragną mieć więcej potomstwa! Operacja wykonywana jest laparoskopowo, ambulatoryjnie, trwa około godziny, a po 2 człowiek idzie już do domu. W Niemczech kosztuje okolo 2000-2500 euro. A dlaczego nie mogłaby kosztowac w polsce 500zł? Skoro psom i kotom wykonuje sie ja za 200zł????????? Wszystko z powodu polityki w tym naszym Klecho-landzie!!!!! I wcale nie uważam że ludzie uposledzeni umysłowo i patologiczni powinni sie jej poddawać. Mówisz tak, jakby tylko głos ojca Rydzyka był dla ciebie jedynym , mającym racje i niepodważalnym! Ja mam juz dość tego, żeby jakiś klecha, czy konował rządził moim brzuchem, czy macicą!!!!!!!!!!!!! Gdzie jest WOLNOŚĆ CZŁOWIEKA???????? Czuje sie ubezwłasnowolniona i rządzona dyrektywami odgórnymi jakichś beznadziejnych chlopów uzurpujących sobie prawo do rządzenia wszystkim i wszystkimi. Żyje kurcze w specyficznym Matrixie, rządzonym przez nawiedzonych ideowców, polkitykierów, debili, krzykaczy, ktorzy jednorazowo rzuca 1000zł becikowego i myslą, że juz każda baba będzie rozradzać się jak świnia= poleci na tą jednorazową jałmużnę!!!!!Owszem, gdyby kobiecie dano 1000zl, ale co miesiąc na dziecko, byłyby to świadczenia godziwe, jak na polskie realia! Becikowe w Norwegii to 17000 zł jednarowego zasiłku i okolo 200euro miesiecznie na dziecko- to tylko tak dla porównania! Pozdrawiam, i życze konstruktywnych przemysleń! -Lorelai-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze słowo co do tabletek antykoncepcyjnych, które, jak mówisz sa już na rynku przeszło 40 lat. Przeciez każdy wie, że rynek farmaceutyczny to specyficzny -O;BRZYMI I DOCHODOWY BIZNES!!! Owszem nie bedzie sie mowiło o szkodliwości leków, bo przeciez rynek ten poniósłby olbrzymie straty. Powiem Ci tylko jedno - co roku w Polsce umiera na raka 90 tys. ludzi- jest to średniej wielkości miasto, nieprawdaż? Gdyby zrobić ankietę wśród tych ludzi, dlaczego pozapadali na choroby, jaki współczynnik procentowy to kobiety, a ile z tych kobiet padło ofiarą antykoncepcji, czy innego leczenia hormonalnego( np. wyci.ecie tarczycy i konieczność brania hormonów) to moze otworzyly by sie oczy ludziom. Czemu badania socjologiczne nie sa robione w tym kierunku, a jezeli są , to czemu są utajnione??? Moze to tez da Ci troche do myslenia? O nowotworach wiem wiele, bo i w mojej rodzinie i wśród moich sąsiadów wiele osób na ta straszną i nieuleczalną chorobę poumierało. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm wszystkim ludizom powinni robic jakies badania psychologiczne...i jesli wyjdzie z esa one w stanie wychowac dziec jak nalezy,a nie zjebac im zycie i doprowadzic do ucieczki z domu tychze dzieci to ok...a jesli sie nie nadaj to przymusowa sterylizacjA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Fourios, takie badania mogłyby tez krzywdzic ludzi, którzy nadaja się do rodzicielstwa, a nie mogliby byc trodzicami, bo jakis domorosły psycholog stwierdziłby tak, a nie inaczej. Zobacz co sie działo w poznaniu.tam zxdrowych ludzi zamykano w zakladach psychiatrycznych, bo jakis psychiatra -idiota wydawal taki wyrok, bo dostał w kieszweń od np. wyrodnego męża chcacego ubezwłasnowolnić nie spolegliwą żonę! Ja jestem za sterylizacje na zyczenie, sama bym sie temu zabiegowi chetnie poddała, bo mam juz dziecko i nie chcę mieć więcej. A nie jestem jakaś psychiczna, czy patologiczna. Czemu wogóle tak postrzegacie tą sprawę??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do no i co ja mam zrobić, - chyba wypada Ci, abyś poprosiła swojego partnera, aby poddał się wazetoktomii, jesli też nie chce mieć dzieci, a bardzo Cie kocha, to wyda kasę i podda się operacji naseiniowodów. A jesli nie, to jestes skazana na gumki. Nie uzywaj tylko tych tańszych z Unimilu, bo niestety bardzo pękaja, natomiast bardzo dobre są czarne durexy. Polecam! Nam tez sie cos przeciez od życia należy, mam nadzieje, że za pare lat bedzie u nas dostepna sterylizacja na zyczenie, tylko nie za takie chorendalne sumy!!!!!!!!!!! Musi tylko młode pokolenie dojść do rządów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumi
Furious mam nadzieję,że to nie było serio. To byłoby naruszanie praw osobistych,prawie jak inwigilacja,tak buduje się państwo gdzie wszystko jest pod kontrolą a to nie działa.Nie da się wykluczyć całkowicie wyrodnych rodziców a poza tym ludzie się zmieniają,rozwijają.Kobieta,które może być punkiem może być dobrą matką i kochać swoje dziecko,poza tym wychowanie dzieci może być różne,nie każdy musi i nawet nie powiniem postępować tak samo.Kobieta akoholiczka też może być dobrą matką jak wyjdzie z nałogu.Uważam,że przesadą jest to co zaczynacie wypisywać.W ten sposób rodzi się toksyczne rodzicielstwo...Poza tym właśnie to co proponujecie każe wszystkim postępować tak samo,ja nie chcę być Maką Polką bo uważam,ze to też jest chore.Byłaby to też zbyt duża ingerencja w życie człowieka...tworzenie klonów,chorego państw,chorych układów rodzinnych,unieszczęśliwianie ludzi.Szok czytając niektóre wpisy zastanawiam się i myślę,że niektórzy z was też nie byliby dobrymi rodzicami.Poza tym każdy kto chce być rodzicem czy jest nigdy nie będzie pewnien czy robi dobrze,czy jest dobrym rodzicem,zawsze coś się też schrzani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumi
Poza tym są wpadki i co takich rozstrzeliwać jak urodzą dziecko... Proponujesz Farious jakiś ustrój totalitarny...to co proponujesz jest chore.Sterylizacja powinna być na żądanie(ale po konsultacji z psychologiem,lekarzem),u osób chorych psychicznie ,zwyrodnialców(udowodnione bo nasze prawo nie działa)lub osób,które mają już mnóstwo dzieci(8)a nie mogą ich utrzymać,mimo to rozmnażają się. Jestem przerażona propozycją Farious,to byłoby przegięcie w druga stronę,z jednaj zwyrodnialcy,z drugiej tylko super rodzice.(czyżby super)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×