Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chłopiec nie taki młody

dziewczyny, chce dla was upiec tort, prosze o pomoc

Polecane posty

czesc wam, chciałbym jakis fajny przepis na tort... nigdy jeszce tortu nie robiłem, ale duzo gotuje i w ogóle. poradze sobie. jutro jest dzien kobiet, mieszkam z trzema dziewczynami, kolezanki. chciałbym dla nich upiec tort jak juz pojdą spać [ musi być zaskoczenie...rozumiecie... poza tym chce jutro rozwozic kawałki tego tortu do wszystkich bliskich mi dziewczyn, do wszystkich, do których potrafie dotrzec wiec chciałbym przepis na swietny tort, taki nasączany, by nie był suchy, moze jakims alkoholem, delikatnie... na wierzchu jakies posypki i lukry czy coś moze ktos zna jakisc swietny przepis z góry dziekuje za pomoc. ps. moze czekoladowy jakis hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gołąbeczka
hej! mam przepis na tort czarnolas (na zdjęciu wyglada pysznie), sądzę, że powinien być bardzo smakowity. składniki: 150 g mąki 50 g masła 250 g cukru pudru 12 jajek 2 łyzki kakao 50 ml wiśniówki 500 g wiśni 100 g cukru rafinowanego 1 łyżka mąki ziemniaczanej szczypta cynamonu 150 g konfitur wiśniowych 250 ml śmietanki 100 g czekolady działania: 1. Przygotować biszkopt: żółtka utrzeć z 200 g cukru pudrtu. NIe przerywając ucierania dodawać mąkę, kakao i stopione masło. Wymieszać z ubitą z białek pianą. Przełożyć do tortownicy posmarowanej masłem i obsypanej mąką. Piec 40 minut w temp. 180 stopni. Po ostygnięciu przekroić biszkopt na 4 blaty i skropić wiśniówką. 2. Wisnie umyć, osączyć wydrylować (mogą być mrożone to wtedy rozmrozić i osączyć i wydrylować jak trzeba), zagotować wiśnie z cukrem rafinowanym i cynamonem. Dodać mąkę ziemniaczaną rozpuszczoną w 1 łyżce wody i zagotować. Śmietankę ubić z 50 g cukru pudru. 3. Do tortownicy włożyć 1 blat, posmarować konfiturami. Przykryć drugim blatem, rozłożyć ciepłe wisnie, przykryć trzecim blatem, rozsmarować ubitą smietankę i przykryć czwartym blatem, wierzch posmarować resztą śmietanki. 4. Czekoladę roztopić na parze i wylać cienką warstwą na blat (nbajlepiej kamienny ale może być tez płaski talerz). gdy czekolada zastygnie, odcinac ją tak aby powstały poskręcane wiórki (tak jakbyś szpachelką skrobał), przybrac tort wiórkami czekoladowymi, gdzieniegdzie mozna jeszcze położyć wiśnię, wstawić do lodówki na 2 godziny. Przepis ten pochodzi z dość ekstrawaganckiej książki i dlatego np jest w nim 12 jajek:-D, ale mówię na zdjęciu wygląda pysznie i nie jest trudny w wykonaniu, ja bym się oblizywała gdybym taki prezent dostała. powodzenia, jak znajdę jeszcze jakiś przepis może z mniejszą ilością składników czy łatwiejszy to dam znać.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gołąbeczka
znalazłam jeszcze kilka przepisów na torty ale mam je w pdf-ie i niestety jako obrazki więc nie uda mi się ich wkleić, jak chcesz to prześlę ci na maila.min. tort szwardzwaldzki (inna wersja czarnolasu), ponczowy tiramisu i kilka innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gołąbeczka
właśnie się wysyła, trochę duży załącznik jest więc chwilkę to potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz sciagam
zobaczymy co tojest:) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gołąbeczka
a tak z ciekawości jaki zrobiłeś??? bo mi już wyobraźnia działa i ślinka cieknie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm....mniam..zrobiłem ciasto biszkoptowe z kakao...nasączane rumem z cytryną i cukrem:) masa margaryna+cytryna i rum oczywiscie:) hhee mnustwo orzechów laskowych i włoskich rozdrobnionych..w srodku z masą razem na zewnątrz tort wysmarowany masa i oblepiony tymi orzechami...polany cały polewą czejoladową i obsypany misternie roztarta na tarce czekoladą białą:) mniam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×