Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MALA KUCHARECZKA

JAK ZROBIC PYSZNE FRYTKI JAK Z MC DONALDS?

Polecane posty

frytki w mc są smażone w oleju z dodatkiem aromntu wołowego (kiedyś były smażone w tłuszczu wołowym, ale po aferze choroby wściekłych krów został tylko aromat). To jest tajemnica tego "innego" smaku :) Ja osobiście lubię frytki z piekarnika :) najlepsze są: pokrojone ziemniaki w drobne paski płukamy dokładnie w wodzie a następnie dokładnie osuszamy na papierowych ręcznikach. Układamy na wysmarowaną olejem blachę (lub folię aluminową - łatwiej wyczyścić). Następnie pieczemy w piekarniku nagrzanym do 220 C. Niestety to dużo czasu zajmuje i zazwyczaj biorę jakieś mrożone kupne frytki, nagrzewam piekarnik i blachę w nim (również pokrywam folią aluminiową, ale bez tłuszczu, bo te frytki już go mają) po czym wrzucam frytki na jakieś 20 minut. Ważne jest by frytki zaraz po upieczeniu wyjąć z piekarnika i posolić i wymieszać. Ja dodaję do nich też przyprawę do grill, lub kurczaka, albo jakąś inna aromatyczną :) - tylko te przyprawy zawierają sól więc należy uważać by nie przesolić :) z przyprawami są ciekawsze w smaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siliczna
zrob je na dobrym oleju tylko grubo pokruj apo usmarzeniu dodaj ziola prawonsalskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grow
Hehe, zanim technologia ruszyla i sie okazalo, ze tluszcz wolowy jest niezdrowy, to smazono wlasnie na nim frytki ;) stad ten smak, teraz jest olej warzywny uzywany do smazenia, a do samych frytek dodawany jakis ekstrakt "naturalny smak" dzieki ktoremu nadal smakuja jak smazone na tluszczu wolowym ;P ziemniaki w calosci czy pokrojone wystarczy podgotowac lekko, jak na salatke, nastepnie pokroic na paski o ile wczesniej tego nie zrobilismy, gleboko zamrozic i usmazyc na naprawde bardzo goracym tluszczu najlepiej w garnku, tak zeby byly calkowicie w nim zanuzone... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony ogród
Ale frytki z McDonalda są okropny, smakują strasznie (starym olejem) i wyglądają jak robaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny sunny day
Pracowalam w tej restauracji, czemu taki smak, niestety CHEMIA + stary olej. Bylam tak okolo roku, i raz widzialam inny kolor oleju, myslalam ze uzywaja jakiegos ciemnego oleju, ba prawie brazowo czarnego, moze jakis gatunek, do czasu gdy raz zauwazylam ze jest przezroczysty, kolezanka menadzerka po cichu powiedziala mi ze wymienili, a ja ze dopiero teraz !!! bylam w szoku, pracownikow nie wtajemnicza sie od razu, np jeden moj kolega hindus nic tam nie jadl z oleju, ani kurczaczkow ani frytek, to starszy pracownik, chociaz mial za darmo, wiedzial jak jest to robione .... Frytki pachna bardzo chemia juz przed upieczeniem maja mocny zapach, czy prawdziwe ziemniaki maja jakis zapach frytek przed upieczeniem?? sami sobie odpowiedzcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ILoveKrowe
Ja wiem jak są robione frytki w Macu: - Są obierane parą - Używa się tylko dwóch specjalnych odmian: Inventory i x ( nie pamiętam) - KUUUPA chemi Jak chcecie więcej to idzcie do najbliższego maca i tam są gazety- w jednej artykuł: Jak powstają najlepsze frytki na świecie! ALE FRYTKI Z MACAI TAK SĄ NAJ\!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdlfsdhflFSDHasbdlfh
Aby zrobić frytki jak z McDonalds, po pierwsze, należy pokrojone dość cienko w paski ziemniaki zatopić najpierw w oleju roślinnym rozgrzanym do 100C i zasmażać około 10 minut, a następnie dokładnie odcedzić, ostudzić i najważniejsza czynność... po ostudzeniu frytek rozgrzać we frytownicy fryturę, rozkruszyć wołową kostkę rosołową (w zastępstwie aromatu wołowego, który jest ciężej dostępny), a następnie ostudzone uprzednio frytki ponownie zanurzyć we fryturze rozgrzanej do 180C i smażyć aż staną się jasnozłote. Dokładnie odcedzać i to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba moczyc surowe frytki
w goracej wodzie z cukrem i syropem kukurydzianym karo przez pol godziny, odsaczyc na reczniku papierowym, potem hartowac w oleju rzepakowym we frytownicy przez minute/poltorej w 200 stopniach, odsaczyc, mrozic w zamrazarce przez 10 minut, rozpuscic w oleju we frytownicy smalec albo tluszcz z pieczeni z wolowiny i smazyc frytki przez 5-7 minut, odsaczyc, posypac spora iloscia soli, wymieszac. konieczna jest frytownica, a nie garnki, patelnie i cuda na kiju. frytki musza byc z normalnych kartofli, a nie z torebki. kartofle musza byc dosc twarde, a nie miekkie, no i duze i dlugie, a nie male.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba moczyc surowe frytki
tfu, nie w zamrazarce, tylko w lodowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rdasdasdas
Fytki z serem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rollak123
Kup McCurry w Tesco są to identyczne jak w McDonaldzie ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Obierz ziemniaki 2. Umyj je 3. Pokrój na frytki 4. Wymocz je w zimnej wodzie 5. Osusz ręcznikiem papierowym 6. Wykonaj punkt 4 i 5 ponownie. 7. Podgrzej olej 8. Wrzuć frytki 9. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goźdź
Trzeba dodac sode do oleju! Polecam! Sa takie chrupiace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGUŚŚŚŚŚŚŚŚŚŚ
Ja czasem po pokrojeniu mocze ok 2-3 godz w wodzie z cukrem ,też fajne wychodzą. Powinny być chrupiące i smaczne . Powodzenia i smacznego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość pomocny
Polecam wpisać w youtuba "Frytki jak z Mc`Donalds". Jest taki youtuber, który zajmuję się głównie gotowaniem i myślę, że każdy znajdzie u niego coś, co go zainteresuje. Na prawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
frytki z mc don sa dobre fuj toz to syf frytki belgijskie to jest cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×