Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tiamka

Niskie ciśnienie w ciąży

Polecane posty

Dziewczyny, powiedzcie mi coś na ten temat. \"Normalnie\" miewam ciśnienie 120/80, czasem nawet wyższe, a w ciązy ciągle mam za niskie ciśnienie - 90/60.... Co to znaczy, dlaczego tak się dzieje, czy to ma jakieś skutki, czy jest niebezpieczne i co powinnam z tym robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) Powiem szczerze, ze pierwsze slysze o niskim cisnieniu w ciazy. Natomiast bardzo czesto zdarza sie nadcisnienie idukowane ciążą w zwiazku ze zwiekszona iloscia krwi w organizmie. Ale jezeli to poczatek ciąży to moze jest to spowodowane oslabieniem organizmu poprostu. Ale koniecznie powiedz o tym lekarzowi prowadzacemu bo wiem na 100% ze nadcisnienie jest bardzo niebezpieczne. Odezwij sie jak cos bedziesz wiedziala Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka......jedna....mama
Ja byłam dwa razy w ciąży i za każdym razem miałam niskie ciśnienie.Nie ma się czego obawiać,nie jest to nic nadzwyczajnego pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem \"nisko ciśnieniowcem\". Przed ciążą i teraz w trakcie mam zawsze najwięcej tak jak ty 120/80 albo 110/70 i 100/60. Ostanio kilka razy mi się zdarzyło nawet troszkę niższe 90/55 i jedynie przy tym najniższym troszkę słabiej się poczułam oraz miałam lekkie zawroty głowy. Wtedy wypijam słabą kawę z dużą ilością mleka i czuję się lepiej. Lekarz tez przy każdej wizycie mi mierzy ciśnienie i zawsze mówi, że mam dobre. Lepiej jest chyba mieć troszkę niższe niż nadciśnienie. Zapytaj jeszcze lekarza na wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciśnienie o jakim piszesz to jeszcze norma. Często tak jest , że w pierwszej połowie ciąży ciśnienie jest niższe. Niebezpieczne jest to z tego względu, że może być przyczyną zasłabnięcia, upadku itd. Gdyby ciśnienie spadło bardziej koniecznie powiedz lekarzowi bo może to spowodować, że przepływ łożyskowy krwi będzie niewystarczający. Pozdrawiam Ciebie i Twoja fasolkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, to własnie u lekarza mam co wizyte mierzone ciśnienie, on twierdzi, że takie anomalie są w ciąży \"normalne\", pyta tylko czy nie czuje się słabo, ale mówi, że nie ma powodu, by się martwić. Pewnie rzeczywiście, to nadciśnienie jest bardziej niebezpieczne. Cóż.... organizm kobiety w ciąży rządzi się swoimi prawami. Czuję się dobrze, czasem tylko jestem najnormalniej w świecie spiąca. Dlatego nie martwię się tym tak bardzo, ale ciekawa byłam co sądzą o tym inne mamy :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, to własnie u lekarza mam co wizyte mierzone ciśnienie, on twierdzi, że takie anomalie są w ciąży \"normalne\", pyta tylko czy nie czuje się słabo, ale mówi, że nie ma powodu, by się martwić. Pewnie rzeczywiście, to nadciśnienie jest bardziej niebezpieczne. Cóż.... organizm kobiety w ciąży rządzi się swoimi prawami. Czuję się dobrze, czasem tylko jestem najnormalniej w świecie spiąca. Dlatego nie martwię się tym tak bardzo, ale ciekawa byłam co sądzą o tym inne mamy :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi29
hej dziewczyny jestem w 3 miesiacu ciazy.szczegolnie w nocy i nad ranem miewam cisnienie 101 na 44.czuje sie fatalnie.mam dusznosci w nocy i kolatanie serca.jutro wzbieram sie do lekarza.ciekawe co powie. napisycie prosze jesli macie podobne objawy.poydrawiam przyszle mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokulka
ja tez mialam momentami glownie pod koniec ciazy niskie cisnienie moj gin mowil ze to jest sygnal ze organizm jest odwodniony kazal pic duzo wody i napoje z duza iloscia elektrolitow czyli np gatoreit nie wiem jak to sie dokladnie pisze ale ze ja mialam cukrzyce ciazowa nie moglam takich napojow pic to duze ilosci wody kazal pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mialam w ciazy niskie cisnienie ok. 90/55 prawie zawsze takie bylo:)....lekarz mi mowi, ze lepiej miec niskie niz za wysokie;)....chociaz na poczatku ciazy omdlenia bywaly i slabo mi bylo:(...potem jednak te dolegliwosci przeszly i czulam sie swietnie!!!:D:D:D POZDRAWIAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mialam w ciazy niskie cisnienie ok. 90/55 prawie zawsze takie bylo:)....lekarz mi mowi, ze lepiej miec niskie niz za wysokie;)....chociaz na poczatku ciazy omdlenia bywaly i slabo mi bylo:(...potem jednak te dolegliwosci przeszly i czulam sie swietnie!!!:D:D:D POZDRAWIAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja naleze do nieskocisnieniowek---najwyzsze z moich ciazowych cisnieen wynosilo 110/65 (po mocnej kawie..musze wyznac) ale to nie powinno martwic, lepiej niskie niz za wysokie, hhehe, raz jak mi polozna zmiezyla to az spytala czy aby na pewno zyję ;-) ale oprocz oslabienia nic w tym straszneego Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anisu
Też miałam cały czas takie niskie ciśnienie. Nie ma żadnych konsekwencji. Tylko tak bardzo chce się spać ciągle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi29
Wiedziałam ze w ciąży niskie ciśnienie to normalne ale nie az tak niskie. Bardziej martwiłam się ze to astma bo jestem alergikiem...wiec to wyjasniałoby moje nocne duszności. Moj gin dzis oznajmił ze musze sie wzmacniać kawa ...nawet przed snem jesli to konieczne. Po drugiej ciązy bedę juz doświadczona cięzarówką...a po czwartej...to ho,ho. P.S Rybci byłam na twojej stronce...stronka super...aż się wzruszyłam patrzac na te zdjecia.Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIMI zapraszam czesciej!!!!I mam nadzieje ze przejda ci twoje dusznosci....a cisnieniem sie nie martw!!! POWODZENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojojo
co to za gin ktory ciezarnej na podwyzszenie cisnienia zaleca picie kawy ? jakis swir mimi 29 a ty go posluchalas i pijewsz kawe w ciazy? nikomu jeszcze jedna mala kawka nie zaszkodzila ale zeby nawet przed snem no to juz przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi29
No nic dziewczyny lepiej wypić kilka łyków lekkiej kawusi z duża ileością mleka jak sie naprawde zle czujemy niż umrzeć podczas snu z powodu zapaści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co się obawaić, ja choruje na nadciśnienie, przed ciażą miewałam wartości 230/130 ale w czasie ciazy spadło i to bardzo. Teraz miewam 90/50 a i niższe też się zdażają. Jestem pod stałą kontrolą bardzo dobrego lekarza, który twierdzi, że niskim ciśnieniem nie ma co się martwić, martwić się należy gdy przekroczy normę 140/100 - jest wówczas bardzo niebezpieczne dla kobiet w ciazy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×