Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość i kiełbasa

jedzonka na grilla..przepisy bo juz sezon-plis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość i kiełbasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninotshkaa
chlebek po hipszansku potrzebujesz : - chlebek pokrojony (moze byc i bulka) - czosnek w glowkach pieczesz chlebek na grillu, to samo z czosnkiem tyle ze czosnek musi miec taka oto konsystencje: raczej czarny na zewnatrz, ale jak go nacisniesz to ze srodka powinno wyplynac jakby maselko. i tym maselkiem smarujesz grllowany chlebek pyysznee! nawet samo wcinac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninotshkaa
czosnku nie obierac! grillowac razem z oslonkami a a trakcie grillowania sprawdzac widelcem miekkosc. jak sie porzadnie ugina znaczy dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina25
a ja poproszę o przepis na tradycyjny soczysty szaszłyk bo mi zawsze wychodzi twardy wiórowaty. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninotshkaa
moze Ci pomoge: wiem ze zeby szaszlyk byl soczysty (ale probowalam na miesie z kurczaka) to musi moczyc sie powiedzmy przez noc w jogurcie z przyprawami afkors,ostatecznie moze byc smietana. wychodza wtedy pyyyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brudnica mniszka
z tego co ja pamiętam to szaszłyki zawsze wychodzą soczyste jesli mięso jest odpowiednio zamarynowane, może to być marynata z przypraw i oliwy z musztardą bądź piwem, musi sie jednak dość długo marynować, najlepiej przez noc w lodówce. no i nie można za długo na grillu trzymac bo wtedy to bez względu na wszystko wyjdzie wiór. z ciekawych dań na grilla to moga być np banany w skórkach, cukinia z grilla, ziemniaczki zrobione jak z ogniska z masełkiem i solą bądź sosem majonezowym i jakąś sałatką warzywną. ponadto polecam na prawdę danie dość specyficzne i zdecydowanie regionalne - kiszka ziemniaczana, nazwa nie jest zbyt smaczna ale za to jaki smak....jest to taka jakby kiełbaska, tyle, że w środku sa zmielone surowe, bądź podgotowane ziemniaczki z podsmażaną cebulka i kawałkami mięska oraz skwareczkami - to rzucone na grilla tak żeby ta otoczka sie przypiekła na chrupiąco i pychotka. kiszke mozna kupic gotową na mazurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roztopić dużą ilość żółtego sera z przyprawami i obtoczyć w nim kiełbase.Zostawić na noc w lodówce.Na drugi dzień na grilla.Pychotka.PSTRĄGI to u nas na grillu specjalność.Jedziesz na łowisko(mieszkam przy rzece więc dla mnie to nie problem)od razu Ci wypatroszą i w domu w przyprawy.Owijasz w folie do pieczenia i na 15minut na ruszt.PYCHA!!!!!!!!!!!!!Karczek wkładam na noc do miski z dużą ilościa cebuli i oczewiście przypraw.Zalewam piwem i do rana.To dopiero jest jedzonko.szaszłyki z cebulą,papryką pomodorem kiełbasa tez się nadaja.MIŁEGO GRILLOWANIA>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo, że nie jadam mięska, podam przepis na proste danie grillowe, które niemal wszystkim smakuje, czyli ziemniaki z grilla - ziemniaczki z dodatkami, bo nie wiem jak to inaczej nazwać:-P Kilka, kilkanaście godzin przed grillem robimy mieszaninę z: - pokrojonych w kostkę ziemniaczków - pokrojonej cebuli (dość dużo) - pokrojonej w kostkę kiełbasy - przyprawy delikat - czerwonej, albo innej do grilla - majeranek - oliwka z oliwy Mieszamy i wkładamy do lodówki. Przed grillem nakładamy porcje na folię aluminiową i szczelnie ją zakręcamy. Ja robię to tak, że na kwadratowy kawałek folii nakładam porcję i skręcam folię u góry. Rzucamy na grilla, na długo niestety. Smacznego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo, że nie jadam mięska, podam przepis na proste danie grillowe, które niemal wszystkim smakuje, czyli ziemniaki z grilla - ziemniaczki z dodatkami, bo nie wiem jak to inaczej nazwać:-P Kilka, kilkanaście godzin przed grillem robimy mieszaninę z: - pokrojonych w kostkę ziemniaczków - pokrojonej cebuli (dość dużo) - pokrojonej w kostkę kiełbasy - przyprawy delikat - czerwonej, albo innej do grilla - majeranek - oliwka z oliwy Mieszamy i wkładamy do lodówki. Przed grillem nakładamy porcje na folię aluminiową i szczelnie ją zakręcamy. Ja robię to tak, że na kwadratowy kawałek folii nakładam porcję i skręcam folię u góry. Rzucamy na grilla, na długo niestety. Smacznego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo, że nie jadam mięska, podam przepis na proste danie grillowe, które niemal wszystkim smakuje, czyli ziemniaki z grilla - ziemniaczki z dodatkami, bo nie wiem jak to inaczej nazwać:-P Kilka, kilkanaście godzin przed grillem robimy mieszaninę z: - pokrojonych w kostkę ziemniaczków - pokrojonej cebuli (dość dużo) - pokrojonej w kostkę kiełbasy - przyprawy delikat - czerwonej, albo innej do grilla - majeranek - oliwka z oliwy Mieszamy i wkładamy do lodówki. Przed grillem nakładamy porcje na folię aluminiową i szczelnie ją zakręcamy. Ja robię to tak, że na kwadratowy kawałek folii nakładam porcję i skręcam folię u góry. Rzucamy na grilla, na długo niestety. Smacznego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteria szwankuje ale i tak
sorki za powtórzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga1985
świetne są szaszłyki z drobiu, kurczaka lub indyka. Mięso kroimy w kostkę, cebulkę w ćwiartki i wsadzamy do zalewy:, czosnek, bazylia, tymianek, oregano,curry, sos sojowy, cytryna i oliwa, tak zamarynowane mięso i cebulę schładzamy przez około 3 godz i nabijamy na patyczki. pycha, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga1985
świetne są szaszłyki z drobiu, kurczaka lub indyka. Mięso kroimy w kostkę, cebulkę w ćwiartki i wsadzamy do zalewy:, czosnek, bazylia, tymianek, oregano,curry, sos sojowy, cytryna i oliwa, tak zamarynowane mięso i cebulę schładzamy przez około 3 godz i nabijamy na patyczki. pycha, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grillowapanienka
kwa Kaczka ! :D Juz mam dosc podawania karczku i nozek... choc to klasyka grillowania, to czasem lubie zaskakiwac gosci jakims smakolykiem ;) ostatnio natrafilam na steakrock'a - urzadzenie z restauracji gesslerowej w bukowinie. Zastanowilo mnie to cacko i poszperalam w necie co nieco na ten temat. Weszlam na ich strone i odkrylam przepis na kaczuche z grilla ! wyszla naprawde smacznie. polecam ! http://steakrock.pl/blog/piers-z-kaczki-grillowana-na-goracym-kamieniu-steak-rock-z-gruszkami-w-marynacie-balsamicznej.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×