Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marysieńka 1

kiedy testy alergiczne?

Polecane posty

Witam Mam pytanie , kiedy można robić testy alergiczne, moja córeczka skończyła rok i zaczęły sie problemy, katar, zapalenie spojówek, wysypka. Dowiedziałam si eże to alergia, ale do końca nie wiemy na co!! Prosze pomóżcie, może ktoś wie , czy testy robione rocznemu dziecku są przydatne, ponieważ słyszałam, że nie warto ich robić, bo nie są jednoznaczne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość testy
robimy jesienią, gdy skończy sie okres pylenia i jest neutralna "aura" najpepiej skontaktować się z lekarzem , bo faktycznie u dziecka może to wyjsć niejednoznacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimiane
Tak małemu dziecku można robic tylko testy z krwi. Testy skórne robi sie po ukończeniu 4 roku życia. Niestety, testy wyakzują tylko alergie (ok.40 % tych które są),a nie sprawdzają się w przypadku nietolerancji pokarmowych. Alergia świadczy o zaburzeniu systemu immunologicznego i można próbować się jej pozbyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxyy
marysienka nie wiem jak z testami u tak malenkiego dziecka ale jak skonczy 3 latka mozna zrobic testy metoda biorezonansu.... jesli chodzi o alergie krzyzowe to ja mam tak ze mam uczulenie na pylki i przez to mam alergie pokarmowa i np. brzoza ma odpowiednik w jablku (podaje tylko przyklad)...do kazdego alergenu pylkowego jest odpowiednik w pokarmach na ktore tez mozemy byc uczuleni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że odświeżone po 7 latach wątki to reklama. Ale tak czy siak - testy biorezonansu podobno robić można już po 4 msc życia dziecka, natomiast skórne chcą zrobić mojemu 2.5 latkowi i już się obawiam, że nic nie wyjdzie ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że odświeżone po 7 latach wątki to reklama. Ale tak czy siak - testy biorezonansu podobno robić można już po 4 msc życia dziecka, natomiast skórne chcą zrobić mojemu 2.5 latkowi i już się obawiam, że nic nie wyjdzie ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no naprawdę nikt się nie zorientuje że odświeżony wątek po 8 latach to reklama. Porażka. A ten biorezonans to ma swoje wady, wiem, znam z autopsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robilam testy jak wszystko zaczelo mnie swedziec, doslownie mialam bąble na skorze :/ i nie dalo sie juz po prostu wytrzymac. robilam w tym gabinecie w lublinie www.alergolog.lublin.pl/badania-diagnostyczne.html i w sumie wszystko bylo ok, badania wyszly takie, ze mam uczulenie na nikiel,to na pewno. ale sie odczulilam i juz ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez robilam testy jak sie zle czulam i nie moglam juz wytrzymac (z pomoca przyszla mi pracownia w krakowie www.alergomed.com.pl ) i na szczescie nic powaznego nie wyszlo, ale nie polecam czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wzięłam moje dziecko na testy alergiczne do www.lalimed.pl . Cała procedura odbyła się w bezbolesny sposób, dziecko nie ma po tym strachu przed lekarzami. :) Zostaliśmy obsłużeni w bardzo miły a przede wszystkim szybki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×