Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak to naprawde jest

ciaża a opalanie

Polecane posty

Gość Angelika...
Hej mam takie pytanko.. kochałam sie z moim facetem w dni płodne bez zabezpieczenia.wiem ze na kalendarzyku nie mozna zbytnio polegac...ale obsrwowałam siebie i mialam sluz jak w dni przed owulacja taki sam jak w owulacje tylko troszke mniej go bylo..wytrysk mial we mnie.... od stosunku minelo juz 14dni... do spodziewanej @ zostało mi jeszcze 8dni... prosze powiedzcie mi czy moge byc teraz w ciązy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matha polka
PODCZAS CIAŻY OPALALAM SIE BARDZO CZESTO. W SZOSTYM MLIESIACU BYLAM NA KUBIE...NIE ZREZYGNOWALAM Z KARAIBSKIEGO SLONCA ...STOSOWALAM TYLKO ODPOWIEDNI FILTR I CZESTO CHLODZILAM SIE W WODZIE. MOIM ZDANIEM IM WIECEJ RZECZY ROBI SIE NORMALNIE(TAK JAK PRZED CIAZA)TYM NORMALNIESZE DZIECKO! CORKA URODZILA SIE ZDROWA,SZCZESLIA ... A JA CALA CIAZE BYLAM OPALONA ATRAKCYJNA PRZYSZLA MAMA I CZULAM SIE Z TYM REWELACYJNIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka577
Matha Polka super ze ma Ciebie trafiłam! Jestem w 6 tygodniu ciazy i za miesiac jade na wakacje wlasnie na Kube! Caly czas zastanawialam sie czy bede mogla sie opalac, kocham slonce! Poprawilas mi humor, teraz znowu mam nadzieje ze spedze ten urlop normalnie, a nie chowajac sie przed sloncem :))) Jezeli macie jeszcze jakies dobre rady to poprosze :) A co z kremem na roztepy, mozna uzywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina, wiem,ze matka polka poprawiła Ci humor, ale ja musze go zepsuć... To prawda z tymi plamami. Ja nie leżałam na słońcu, ale na spacerze sie opaliłam - w czerwcu było dość ostre słońce. I zaczęły mi wychodzić na twarzy takie małe plamki - jakby nierówna opalenizna. Od tej pory ukrywam się w cieniu i nosze kapelusz (choć bez paniki) , plamki sie nie powiększyły, ale mam nadzieję, ze zejdą po porodzie. Słyszałam jednak, że niektórym dziewczyną nie schodzą. Natomiast nie wiem, jak to jest z tym przegrzaniem dziecka. Czasmi jednak jak się leży na słońcu, to potem dorosły organizm źle się czuje z gorąca, a co dopiero taki maluśki, delikatny... więc radziłabym uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj ginekolog powiedzial, ze bron boze nie moge uzywac : -samoopalaczy -chodzic na solarium -na slonce moge wychodzic,ale nie w godzinach szczytu. chodzi o to ze nie mozesz przegzewac brzuszka bo grozi to skurczami macicy a co za tym idzie wczesnym porodem (poronieniem) Niektore kobiety lezaly na sloncu, a na brzuch klada zimny recznik -pamietaj o kapielach.nie wolno Ci sie kapac w goracej wodzie -jesli chodzi o rozgrzewajace ziola typu Lipa to tez nie nalezy jej pic w duzych ilosciach (1 szklanke dziennie mozesz wypic) chodzi o to zeby unikac wszystkich tych rozgrzewajacych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno- krem na rozstępy - jak najbardziej tak! ale sa specjalne kremy dla kobiet w ciąży, ja używałam Mustela od 3 miesiąca. Bardzo dobry, nie mam ani jednego rozstępu. Dziewczyny używały również zwykłej oliwki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna uzywac kremow na rozstepy.sa specjalne dla kobiet w ciazy np firmy Mustela . aby nie miec rozstepow nalezy codziennie (od 4 miesiaca jak brzuszek zaczyna sie powiekszac) natluszczac,aby skora byla elastyczna.mozesz smarowac sie oliwka. ja tak robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka577
Dziewczyny, dzięki za rady. Na pewno się przydadzą, będę tu zaglądać w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania :) Pozdrawiam gorąco! Pa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciąży się opalałam, ale z umiarem. Wychodziłam na słońce w bezpieczniejszych godzinach i jak czułam że jest mi za ciepło to schodziłam i przykrywałam brzuch mokrym ręcznikiem. Żeby uniknąć przebarwień na twarzy przy pierwszych paru razach używałam bardzo silnego kremu z filtrem na twarz. Opalanie nie szkodzi, natomiast bardzo szkodliwe jest przegrzanie maleństwa (szczególnie na początku-poronienia). Na rozstępy używałam zwykłej oliwki i farbowałam włosy co dwa miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfhdjjjjjjdf
mi kilka dnie spoznia sie okre....podejrzewam, ze moge byc w ciazy...a w sobote ide na wesele...i czy w zwiazku z tym, nie zaszkodzi jesli pojde na 10 min na solarium??/Test chce zrobic pod koniec tygodnia dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka577
jesli jestes w ciaze to lepiej nie korzystaj z solarium, tak bedzie bezpieczniej dla Twojego dzidziusia. Jezeli okres Ci sie spoznia to pedz do apteki po test, bedziesz miala pewnosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka577
i papieroskow tez nie pal :) buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opalanie
opalanie jest dozwolone w ciazy pod warunkiem ze zachowa sie umiar, promienie sloneczne nie przenikaja przez skore, wiec do plodu tym bardziej, trzeba pic duzo chlodnych plynow aby sie nie odwodnic i stosowac kremy z filtrem, najwazniejszy jest umiar nie wolno przesadzac poniewaz skora w ciazy jest bardziej ukrwiona i latwiej o poparzenia sloneczne. Obecnie koncze osmy miesiac ciazy i wyleguje sie na sloneczku godzinke ,poltorej przy czym robie sobie krotkie przerwy, pije duzo zimnej wody z lodem i cytrynka i cole :) ( to drugie bardziej zaspokaja moje pragnienie) Pozdrawiam wszystkie "ciezarowki" i zycze udanych urlopow (byle z glowa) :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×