Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kluseczka..

Kluski sląskie...????

Polecane posty

Gość kluseczka..

jakis czas temu kupiłam w sklepie kluski sląskie i tak mi posmakowały ze kupowałam codziennie przez tydzień, nie objadam sie mrozonkami zwykle ale na te kluski nabrałam ochoty one sa takie miekkie po ugotowaniu, przepyszne ale czy udałoby mi się zrobic własnoręcznie??? czy ktoś ma z was przepis na kluski sląskie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślązaczkaaaaaaa
Ugotowane odcedzone ziemniaki przetrzyj przez praskę do ziemniaków albo dokładnie utłucz :) włóż do miski podziel na 4 części znakiem krzyża :) z jednej ćwiartki ziemniaki przełóż na górę a zrobione miejsce uzupełnij mąka ziemniaczaną. Dokładnie wyrób ciasto rękoma (ziemniaki najlepiej jak będą goroące, tak żeby nie parzyły w ręce) łyżka nabieraj porcje ciasta i formuj okragłe kluseczki w każdej zrób kciukiem dziurkę na sos :) Do ciasta możesz dodać jajko ale niekoniecznie, bez jajek są delikatniejsze. Jak gotowac to chyba wiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie
jeszcze trzeba dodac surowe potarte ziemniaki! o czym slazaczkaaaaaaaaaaaaa zapomniała:) jesli chodzi o kluski śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślązaczkaaaaaaa
o przepraczam kluski śląskie to są białe kluski a z dodatkiem surowego zniemniaka to są czarne kluski tarte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie
moj akochana niestety zaraz znajde odpowiednią stronka na ktorej potwierdzi sie ze kluski slaskie to kluski czarne!!!!!!!!!!!!!!! zawsze sie denerwuje jak ludzie to mylą ale zaraz pokarze że mówię prawde ( wlasnie mam je w garnku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluski z dodatkiem surowych ziemniaków to kluski Polskie nie śląskie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oczywiście
to daj pare bardzo je lubie do kego modro kapusta i roladów dwie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oczywiście
do klusek śląskich nie dodaje się surowych tartych ziemniaków, bo wtedy wyjdą pyzy. Ten przepis, który podała Ślązaczka jest dobry i tak właśnie robi się kluski śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślązaczkaaaaaaa
oczywiście nie masz racji :) kluski sląskie to białe kluski tak było jest i będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie
kluski biale sa kluskami polskimi je się je praktycznie w calej polsce ostatnio rozmawialam z znajomą i prosila o ten przepis pytalam ktore? ona mówi no chyba nie biale bo takie sama robię jest z Krakowa szukam odpowiedniej stronki jak tylko znajde to podam swoją droga przejrzyjcie sobie nie tylko kluski sa na prawde rewelacyjne przepisy ( i nazwy) o ktorych ja juz nie pamietam !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślązaczkaaaaaaa
oczywiście każdy ślązak przyzna mi rację :D Pozdrawiam hanysów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mylisz pojęcia kluski tarte zjesz wszędzie nawet w górach bo to kluski polsie a kluska biała to śląska:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie
każdy ślązak przyzna mi racje !:) a jakie kluski miala na myśli autorka topiku???? polecam zadzownic do sląskiej restauracji i zapytać co to ślaskie kluski! ja kiedy tak mowie przy zamawianiu dostaje zawsze kluśki ciemne nie wiem gdzie wy jecie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślązaczkaaaaaaa
No wiysz jo głównie jadom w doma :D I niy wadź sie bo niy mosz racji ;) Kluska ślonsko była jest i bydzie biołom kluskom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam na ślązku od urodzenia a to już prawie pół wieku i ja Ci racji nie przyznam:P naprawde mylisz pojęcia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hummmmmmmmmmmmmmm
sama nie wiem jakie kluski są jakie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie
dziewczyny ! ja takze miezkam na slasku od urodzenia nigdy nie spotkalam sie z tym ze kluski biale sa kluskami slaskimi, ani w domu ani w restauracji czy na weselu! cała moja rodzina pochodzi ze slaska i pytam wlasnie mamy jak to jest przyznala mi racje daej szukam tej stronki jak znajde to na pewno podam a poki co nie bede sie kluciła choc jestem przekonana ze mam rację ! przynajmniej dlatego ze sie cale zycie spotykam z tym ze kluski ciemne sa slaskimi! teraz ide zjeśc reszte klusek z obiadu ( dla mnie ślakich dla was polskich ) jak kto woli ale te uwielbiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oczywiście
mieszkasz na sląsku od urodzenia ale możesz mieszkać około 15 lat lub 20 :D nie jesteś prawdziwą slązkczkom z krwi i kości tak samo twoja mama jeśli nie wie jakie kluski są ślązkie:P poprostu jesteście gorolicami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest przepis
na kluski śląskie jednak miałam racje :P gorolica:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie
nie chodzilo mi o pierwsze z brzegu ! poczekam na dalsze dyskusje do czasu az znajde stronkę! czy ni ejestem slazaczką? moj dziadek jest ślazakiem od 83 lat czyli urodzenia więc on slązakiem jest na pewno a kluski slaskie dla niego to ciemne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzisz miałam racje
dziadek jest slązakiem ty jesteś krojcokiem a się kłócisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślązaczkaaaaaaa
:D :D :D :D :D Kluska a sprawa śląska :D :D :D BIOŁO KLUSKA JEST KLUSKOM ŚLONSKOM i se to zapamiyntej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyż prowda
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bioło kluska
Bioło kluska to kluska śląsko, a z surowymi zimiokami to czorno kluska. A pza tym pućcie se pogodumo po sląsku to na s gorole nie bydom rozumieć :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biolo kluska
A kluska musi byc oczywiści z dziurkom, żeby zołza nie spływała. A do tego modro kapusta, albo buraczki. No i oczywiście rolada. Gorole mylą kluski z makaronym. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie dzisiaj
zrobiłam kluski sląskie, normalnie wyszły takie jak ze sklepu.......... przepyszne:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziołcha
Moja mama czynsto robi kluski śląskie na obiod w niedziela.Dobre są z sosem i do tego miynso.Mniam... A gorole faktycznie godaja na makaron kluski co mnie nerwuje, bo nawet w telewizji sie czasym tak słyszy.A tak w ogole to ciykawe czy jakis gorol wiy o czym my tu godomy :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×