Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sidj

Czy można brać Folik równocześnie jeszcze biorąc tabletki antykoncepcyjne?

Polecane posty

Gość sidj

Witam, proszę doradźcie, biorę ostatnie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, czy mogę brać folik jednoczesnie z tabletkami?? Wiem, że powinno się go przyjmować min 3 miesiace przed zajściem w ciażę, aby planujemy zacząć się starać za około taki właśnie czas. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glen close
jasne to tylko witamina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sidj
dzięki glen close za szybką odpowiedź ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
raczej nie ma to sensu bo i tak musisz odczekać 3 m-ce,chyba że zawsze marzyłaś o bliżniętach-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz cały czas
kwasu foliowego nigdy nie za dużo, jak twierdzi moja gin. nawet w trakcie brania tabletek powinno się od czasu do czasu zafundować sobie kurację foliowym, żeby wątrobę trochę zregenerować. bo kwas foliowy bierze udział we wszystkich proceach syntezy nowych komórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manta22222
a czy biorąc folik można od czasu do czasu napić się piwa np albo inne napoje alkoholowe oczywiście przed ciążą ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszloo
Chyba można, folik to witamina z grupy B, ale jego brak jest najgroźniejszym powikłaniem powstawania ciężkich zaburzeń rozwojowych u płodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy jest wręcz wskazany przy tabletkach anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renagoo
Podczas brania tabletek anty mamy największe braki kwasu foliowego więc suplementacja folikiem jest tu jak najbardziej wskazana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mistulla
Myślę, ze tu jednak kwas foliowy jest najbardziej potrzebny bo pigułki zaburzają jego wchłanianie i niewiele zostaje w organizmie, później jest trudno nadrobić braki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamella
Braki są niebezpieczne, lepiej nie ryzykować i za w czasu dmuchać na zimne. Moja koleżanka gorzko żałuje, ze nie brała folika, ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeraldaa
Wady spowodowane brakiem kwasu foliowego są straszne, nie możemy do tego dopuścić. Dobrze ze jest folik i folik mama na każdy trymestr ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęstsze wady to chyba wodogłowie, ale strasznie niebezpieczny jest rozszczep kręgosłupa i bezmózgowie. Aż strach pomyśleć co czekać może dziecko kiedy mama zaniedba przyjmowania kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heellla
Podczas łykania pigułęk anty nawet wskazane jest przyjmowanie folika, bo pigułki zaburzają jego wchłanianie prowadząc do niedoborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardamonnka
Niedobory kwasu foliowego w tym czasie jest niebezpieczne bo jak się zajdzie w ciążę to można nie zdążyć uzupełnić braki, a na samym początku ciąży przecież rozwija się cewa nerwowa u płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cewa nerwowa rozwija się właściwiej zaraz po zapłodnieniu już nawet w 8 dniu, to można nie zdążyć z uzupełnieniem folianów, dlatego tak wazna jest suplementacja folikiem na długo przed planowaną ciążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale jak już się zajdzie w ciążę to można zamieć zwykły folik na ten mama1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No w ciąży już jest większe zapotrzebowanie na DHA na przykąłd, jod i witaminę D, także dobrze jak mama dba o zdrowie dziecka zanim się urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik powinna zażywać każda kobieta i młoda dziewczyna, która rozpoczęła życie płciowe, gdyż znaczna większość ciąż w jest nie planowana a brak folianów w organizmie może być tragiczne w skutkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozna zamienić a nawet trzeba bo folik na pierwszy trymestr ciąży jest wzbogacony o jod i DHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początku ciąży, najczęściej między 8 a 28 dniu po zapłodnieniu zaczyna rozwijać mózg i właśnie w tym czasie organizm musi być nasycony folikiem, nie można przecież dopuścić do tych strasznych wad i trzeba zacząc suplementację biorąc pigułki anty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczęłam brać folik jakieś kilka miesięcy przed planowaną ciążą, teraz kończę trzeci trymestr i nadal go łykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobiety w okresie rozrodczym to powinny kwas foliowy przyjmować cały czas. A zwłaszcza podczas antykoncepcji bo wtedy mamy jego największe braki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam folik kiedy planujemy ciążę, potem warto kupić folik mama na 1 i 2/3 trymestr, pierwszy wzbogacony jest w jod a drugi w wit D, oba maja też kwasy DHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można , nie ma przeciwwskazań, ja folik zaczęłam brać już kilka miesięcy przed zajściem w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie kupiłam folik mama na pierwszy trymestr :) W tym tygodniu dowiedziałam się, że jestem w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To gratulacje :) Bierz już kwas foliowy aż do samego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak po porodzie? Też folik jeszcze przyjmujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po porodzie też, folik na 2/3 trymestr i laktacja ma ważne witaminy, które jednak trudno jest dostarczyć poprzez samo pożywienie. Jestem po porodzie prawie da miesiące i nadal folik przyjmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na etapie planowania ciąży lepiej zacząć brać folik bo z pożywienia niestety bardzo mało trafia go do organizmu. A niedobór do wad wrodzonych doprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×