Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sidj

Czy można brać Folik równocześnie jeszcze biorąc tabletki antykoncepcyjne?

Polecane posty

Gość gość
ja biorę kwas foliowy od trzech lat a nie planuję więcej dzieci :) mam PCOS iginekolog mi zalecił kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też biorę Folik non stop i przynajmniej nie narzekam na samopoczucie. Dodatkowo kwas foliowy chroni mnie przed groźnymi chorobami, więc e zamierzam rezygnować z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba pamiętać, że jest to bardzo ważna witamina i ciężko jest uzupełnić ją tylko z samego pożywienia. Dlatego folik dobrze jest przyjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc nie brałam go a mam belarę, jedynie co to czasem zimą uzupełniam niektóre witaminy bo wiadomo, mniej warzyw i owoców jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik podczas antykoncepcji to podstawa, pigułki anty zaburzają wchłanianie kwasu foliowego, to po ich odstawieniu mogą byc ogromne braki, których nie zdążymy uzupełnić planując ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To w niczym nie przeszkadza :) Ja tez brałam folik , a cztery miesiące po odstawieniu pigułek zaszłam w ciążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co, folik odstawiłaś? Jeśli tak to źle bo na samym początku ciązy rozwija się cewa nerwowa i nie może wówczas zabraknąć kwasu foliowego w organizmie, odgrywa on bardzo wazną rolę przy tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba pigułki anty odstawiła :) Ja też nie przestałam łykać folika i teraz jestem w 4 mc :) Wszystko jest w porządku, na kolejnej wizycie poznamy płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Im wcześniej tym lepiej nie zaszkodzi na pewno ;) A w pierwszych tygodniach ciąży kw. foliowy jest bardzo ważny bo to wtedy wykształca się cewa nerwowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Planuje w niedługim czasie zajść w ciążę i właśnie od zeszłego tygodnia przyjmuje folik mama :) Mam nadzieje, że nie będzie żadnych problemów i szybko nam się uda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podczas starań o dziecko brałam sam folik, a jak zaszłam w ciążę to dopiero zaczęłam brać folik mama 1 ten na pierwszy trymestr ciąży przeznaczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też brałam go przez trzy trymestry, potem w drugim trymestrze dodatkowo ma jod, kwasy DHA, wit. D3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, ze wystarczy kwas foliowy a na pewno zapobiegniesz wadom wrodzonym swojego dziecka i i będziesz zadowolona z efektów spożywania folika mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od dwóch miesięcy staramy się o dziecko, folik oczywiście łykam cały czas, mam nadzieję, że już wkrótce zobaczę dwie kreski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik jest popularny i sprawdzony, obecny na rynku od wielu lat, więc można mu spokojnie zaufać, ja jak tylko dowiedziałam się o ciąży to od razu zaczęłam brać folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zaczyna rozwijać się cewa nerwowa u płodu to organizm musi mieć dostarczone folianami, im szybciej zaczniemy suplementację tym lepiej dla naszego dziecka. Łykam teraz juz folik mama 2/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam sam folik i tak na prawdę już jakieś kilka miesięcy przed ciążą i do samego końca pierwszego trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój lekarz też mówił, że sam folik mi wystarczy, jedna tabletka dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy jest ważny w ciąży w pierwszym trymestrze i trzeba wtedy dostarczać bo to właśnie wtedy kształtuje się cewa nerwowa. Ja biorę mama DHA premium, tam jest w składzie kw. foliowy, kw. tłuszczowe, wit. D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiszonka

Dla kobiet w ciąży jest bardzo potrzebny kwas foliowy, dba on o prawidłowy rozwój kręgosłupa i mózgu dziecka. Mama dha premium  brałam całą ciążę i jeszcze kilka miesięcy po porodzie w momencie kiedy karmiłam piersią, bo oprócz oczywiście kw. foliowego są tam min. kwasy DHA, wit D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×