Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cycekk

Chce zrobic botwinke - czy liscie z młodych buraków też dodac?

Polecane posty

Gość cycekk

Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak można dodać
smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myhorki
bleeeeee porzygac sie idzie na sama mysl o tej " zupie" zrób lepiej pomidorówe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z poszatkowanymi listkami jest jeszcze lepsze! :) A co jeszcze dajesz? Bo ja jajko, kiełbase, ogórek (świeży!), buraczki oczywiście, koperek, śmietanę lub jogurt, warzywa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycekk
Ja dodaje oprócz buraczków, marchewke, pietruszke, ziemniaczki, no i sol i wegete. To wszystko gotuje na kości. Tylko nie wiedziałam czy te liscie dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycekk
Acha no i smietane na koncu oczywiscie, ale o kiełbasie to nie słyszałam żeby sie dodawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet zamiast kiełbasy, mozna dać pokrojoną w maleńkie kosteczki szynkę. Jest naprawde dobre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaa
ziemniaki razem czy osobno ??????i czy warzywa(marchew itp.)kroimy drobno czy w całosci dodajemy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie pokrojone na bardzo malutkie kosteczki (ziemniaki), choć bez ziemniaków jest chyba lepsze. A marchewke i pietruszke w cienkie plastereczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepis na botwinke
hej !! Iwosia podaj miprzepis na botwinke twojej roboty,napisz wszystkie składniki.to co wyczytałam brzmi bardzo zachęcajaco ,czekam na reszte składników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość botwninka z mięchem
???????????? bleeeeeeeeeeeeee to ma być lekka zupa, a nie z mięchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buraczki młode pokrojone w małe plasterki, lub jak kto woli starte, poszatkowane łodyżki tych buraczków mogą być i listki, (ale tylko młode), malutkie kosteczki szyneczki, jajko w ćwiartki, szczypiorek poszatkowany, koperek, (mało) zabielone śmietaną, lub jogurtem, ogórek świeży pokrojony w malutkie kosteczki oczywiście to wsyzstko musi gotować sie na wywarze ze standardowych warzyw, takich jak do kazdej zupy, (tylko bez ziemniaków). Można ugotowac na wędzonej kości, będzie lepszy wywar. Jak sie wywar zrobi wrzucamy to wszystko, oprócz jajka, (ono na końcu) i gotujemy jak normalną zupe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantina
ja gotuje to tak: posiekane młode buraczki razem z liscmi dodaje soli , kwasku cytr, i cukru jak się zagotuje zaprawiam smietaną ziemniaczki młode gotuje osobno , posypuje koperkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tolcia
Posiekaj dwa peczki cwikly z liscmi , ugotuj na 2 kostkach bulionowych, dodaj tez dwa ziarenka ziela angielskiego. Jak miekkie, dodaj ciut pieprzu czrnego, zabiel smietana slodka, mozna ja rozrobic z lyzeczka maki, aby zupka byla lekko zawiesista. Juz na talerzach kladziesz do zupy pokrojone na cwiartki jajeczka. Do tego tluczone mlode ziemniaczki z wytopionym boczkiem lub sloninka.Posypane koperkiem. Ja tak przyrzadzam i wszyscy sie opychaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tolcia
P.S. Mozna oczywiscie lekko dokwasic. Jak kto lubi. Zdaje mis ie ze dzis to ugotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marynia Opole
botwinka moze obciażac nerki, nie zapominajmy! jesli juz to ja wybieram barszczyk albo sok buraczkowy do picia (Rabenhorst), -jest bezpieczniejszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×