Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ciężarówka

Surówki i sałatki -

Polecane posty

Poprosze o przepisy na surowke z marchewki ale bez rodzynek czy orzechow - najzwyklejsza oraz na surowke z selera Oraz oczywiscie na duzo innych przepisow . Z gory wszystkim dziekuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cogitatio
Marchewaka starta drobniutko, do tego tary chrzan(taki ze słoiczka), ząbek czosnku wyciśniety, odrobina majonezu, sól pieprz, jest bardzo ostra, ale pyszna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapusta
ja tam lubie tylko kapuste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawaler
najlepiej jest wrzucic do miski wszystko z puszek np kukurydze , czerwona fasole i dodac majonez ;-) proste i szybkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapusta
pora, kukurydza i majoez acha no i troche soku z cytryny pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznego.
SAŁATKA Z BIAŁEGO MIĘSA I SELERA. 500g selera,250g groszku lub fasolki szparagowej,250g mięsa(cielęciny lub drobiu)ugotowanego lub upieczonego,2 ogórki konserwowe,1 łyżka posiekanej pietruszki,1 łyżka musztardy,3 pomidory,2 jajka,1 szklanka majonezu,sok z cytryny,sól. ***************************************************************************************Wykonanie:seler umyć,obrać,pokroić w paseczki,zblanszować we wrzącej osolonej wodzie.mięso,pomidory,ogórki i jajka ugotowane na twardo pokroić w kostkę.Wymieszać dodając resztę składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznego.
SAŁATKA Z PAPRYKI,MARCHWI I SELERA. 2 papryki,3 marchewki,1 duży seler,1 cebula,2 łyżki majonezu,sól,pieprz,kwasek cytrynowy(ciut,ciut) ***************************************************************************************Marchewi seler umyć,obrać,ugotować.Drobno pokroić.Surową,umytą,pozbawioną gniazd nasiennych paprykę i obraną cebulę pokroić w kostkę,posolić.Wszystko razem wymieszać,dodać majonez i resztę składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznego.
SURÓWKA Z MARCHWI I SELERA. 4-5 marchewek,1 seler,mały pęczek zielonej pietruszki,sok z cytryny,2 łyżki oleju sojowego,sól,cukier. ***************************************************************************************Marchew i seler umyć,obrać,zetrzeć na tarce o małychoczkach.Pietruszke pokroić.Wwszystko wymieszać i doprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznego.
SURÓWKA Z MARCHWI,SUSZONYCH ŚLIWEK I JABŁEK. 3 średnie marchwie,2 jabłka,50-100g suszonych śliwek,1/2szklanki śmietany,sól,cukier,sok z cytryny ***************************************************************************************Umytą i obraną marchew zetrzeć drobno.Umyć śliwki i jabłka,pokroić je.Wszystko wymieszać dodać resztę składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yukkkka
a kto zna jakiś przepis na sałatkę z oliwkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznego.
MARCHEW ZE ŚWIEŻYM OGÓRKIEM. 500g marchwi,300g świeżych ogórków,1 łyżka masła,1 łyżka mąki,1 łyżka śmietany,1-2 łyżki zielonego koperku,sól,cukier. *************************************************************************************** Marchew umyć,obrać,opłukać,pokroić w kostkę,dodać trochę masła,posolić,zalać wrzącą wodą(powinna być ledwo widoczna pod powiirzchnią jarzyny),ugotowaś pod przykryciem do miękkości.Umyte ogórki,pokroić w kostkę,poddusić na masle.Połaczyć z marchewką.Smietankę wymieszać z mąką,dodać do warzyw,zagotować,posypać koperkiem,doprawić solą i cukrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku myślałam,że to zwykła surówka,łatwa nudna itp.i pewnie też ją znasz,ale podam,bo jak sprubowałam-niebo!!! marchew i jabłko zetrzeć na nitki i pokropić(koniecznie!!!)cytryną,wszystko naturalne,łatwe i bez żadnych konserw,bleeee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxcvb
wow super przepisy - smacznego podaj cos jeszcze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznego
SURÓWKA Z RZODKIEWEK. 1 pęczek rzodkiewek,1 cebula lub 1 pęczek szczypiorku,1 łyżka zielonej pietruszki,1/2szklanki śmietany,sok z połowy cytryny,sól. ***************************************************************************************Rzodkiewkę,szczypiorek umyć i pokroić,dodać pietruszkę.Posolić.Wymieszać ze śmietaną.Doprawić sokiem cytrynowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznego
SURÓWKA Z KALAREPY Z CHRZANEM. 3-4 kalarepy,1 łyżka tartego chrzanu,2-3 łyżki śmietany,sło,cukier. ****************************************************************************************Kalarepę umyć i obrać,drobno poszatkować,dodać tarty chrzan.Wymieszać ze śmietaną,doprawić solą i cukrem.Podawać do wędliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznego
SURÓWKA Z DYNI. 300g dyni,250g jabłek lub kwaszonej kapusty,1 cytryna,1 łyżka cukru,2-3 łyżki oleju,1 mały pęczek natki. ****************************************************************************************Dynię i jabłka umyć i obrać.Zetrzeć na tarce o dowolnych oczkach.Cytrynę sparzyć i zetrzeć skórkę.Sokiem z cytryny skropić dynię z jabłkami(lub kwaszoną kapustą),dodać cukier,olej,pietruszkę i skórkę cytryny.Wymieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompocik
a ja tam najlepiej lubie mizerie hehe ;-) z koperkiem mojej mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowa zupka
ryz ugotowany, ananas z puszki, brzoskwinie z puszki , kawalki podsmazonego wczesniej kurczaka, kukurydza, troche smietanki 12 % i majonez ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbvcxzlkjhgfd
pekinska drobno posiekana , kukurydza z puszki, ogorek konserwowy troszke majonezu , sol i pieprz do smaku - szybka i dobra smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to siuuuuup
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie cierpie salatek z majonezem i/lub smietana...Poza tym co to za \"salatka\", jesli glownym skladnikiem sa weglowodany (makaron, ryz itp) - moze znacie przepisy na jakies prawdziwe surowki ( z SUROWYCH warzyw), w ktorych jedynym tluszczem jest ewentualnie pare kropel oliwy? Ja bardzo lubie tradycyjna surowke z bialej kapusty: poszatkowac drobno kapuste, posolic i odsrawic na chwile (az usiadzie); na tarce zetrzec marchewke, mozna tez jablko, pokroic drobno troche cebulki. Zrobic sos - odrobina oliwy z oliwek, sok z polowki cytryny (ja daje wiecej, bo lubie), lekko go poslodzic (szczypta cukru) i posolic (szczypta soli). W misce wymieszac kapuste i pozostale skladniki, dodac posiekany koperek, polac przygotowanym sosem wg uznania i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najbardziej lubie salatke z salaty lodowej - pare lisci salaty lodowej - 4 pomidory - zielony ogorek - czerwona i zolta papryka - kukurydza z puszki - duza cebula (biala albo czerwona) - pare ogorkow konserwowych - cytryna - oliwa z oliwek albo olej z 1 tloczenia - ziola prowansalskie - pieprz i troche soli Wszystkie warzywa kroje na gruba kostke, przyprawiam i polewam paroma kroplami o;owy z oliwek i sokiem z cytryny. Wstawiam wymieszana salatke do lodowki na jakis czas zeby sie \' przegryzla\' Pycha ;-) Tak samo robie salatke z kapusty pekinskiej tylko dodaje wiecej roznych warzyw albo niektorych nie daje - zalezy od zawartosci lodowki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowa zupka
a ja lubie najzwyklejsza surowke z kiszonej kapusty - taka jaka podaja w smazalniach ryb mniam mniam paluchy lizac ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeniesienie
09:22 esencja życia Jestem zwolenniczką różnego rodzaju sałatek, surówek... wszytkiego co jest mieszaniną przeróżnych produktów. Podaje jeden własny przepis tylko dla miłosinków carry -potrzeba pierś z kurczaka -puszka anansa -i puszka kukurydzy ilośc w zależności od potrzeby Wymieszać pokrojonego ananasa w kostke z kukurydzą. Pierś z kuraczka pokrojoną w paseczki podsmazyć na pataleni.. jak już zrobi sie biala popruszyć curry i majerankiem... Ja dodaje jeszcze sól ziołową .. Ale przyprawy to w zależności od gustu Później najlepiej przez sitko odsączyć tłuszcz z kurczaka i kiedy jest jeszcze ciepły wymieszać ze wszytskimi składnikami. Możliwości na sos jest bardzo wiele.. można kupić lub zrobić własny. Dodać ulubione przyparwy do smaku.. Naj;epiej z sola ziołowa.. 3 łyżki wody. 3 oleju .. kilka kropelek occtu. Mam nadzieje że podzielicie sie swoimi pomysłami. 09:24 esencja życia przepraszam za błąd -curry nie carry 09:26 pfuj nie lubię mięsa na słodko daj inny 09:27 forever blue Salatka z kielkow: - puszka kielkow soi - 3 pory - 500 dag makaronu (swiderki) - 3 puszki tunczyka w oleju Sos: - 3 lyzki sosu z soi (tego z puszki) - 3 lyzki maggi - 6 lyzek majonezu - sol, pieprz, curry (inne przyprawy wg uznania) Kielki odsaczyc, pory pokroic w 'polksiezyce',makaron ugotowac i ostudzic, tunczyka odsaczyc z zalewy. Skladniki wymieszac. Sos zrobic z wyminionych skladnikow, polac salatke,wymieszac. Smacznego :] [przyznam sie, ze jeszcze nie robilam jej, ale polecano mi] Każdy jest kimś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×