Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość skrzyneczka1973

przesłanie pieniędzy ze Szwecji do Polski-jak najszybciej i najtaniej? POMÓŻCIE!

Polecane posty

Gość skrzyneczka1973

Mąż od kilku tygodni przebywa w Szwecji, gdzie oprócz nauki języka :-) oczywiście też dorabia. Wróci raczej nieprędko :-( stąd bardzo dla mnie ważna sprawa - jak może najszybciej, pewnie i w dodatku niezbyt drogo przelewać - przesyłać pieniążki do kraju...? Zupełnie nie wiemy jak to rozwiązać, a pierwszy mój rekonesans w przypadkowych bankach powaił mnie na łopatki - ceny przelewów są obłędne! A mąż niestety "kokosów" nie zarobi :-( Proszę, jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii - poradźcie, jak...? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość western union

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzyneczka1973
a coś bliżej można prosić...? :-) Ja w tym temacie mam tzw. "czeski film", więc proszę o szczegóły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darek
western union jest drogi. prowizja ok 50 usd przy wysylce tysiaca. ale pieniadze dostajesz od reki. maz idzie do oddzialu WU w Szwecji, wypelnia kwit, daje kase i dostaje taki specjalny numer. podaje Ci ten numer np. sms-em. idziesz do najlizszego WU w Polsce (sa niemal wszedzie), obojetnie jakiego, podajesz ten numer, legitymujesz sie dowodem osobistym i pieniadze sa twoje. jak sie sprezysz cala operacja moze trwac 15 minut. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzyneczka1973
hej, forumowicze, na prawdę nikt nie ma dobrych konkretnych wieści dla mnie...? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzyneczka1973
Dziękuję bardzo Darku, to już jest jakiś konkret, chociaż rzeczywiście drogo! No ale coś za coś... A alternatywa ewentualna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darek
innego sposobu nie znam, bo WU jest najszybszy i jest najmniej formalnosci a zwykle nie mialem czasu... tylko niech Wam nie przyjdzie doglowy wysylac poczta np. w listach !! w Polsce okradna Was na bank!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzyneczka1973
acha jeszcze jedno, no to z wyliczeń "na oko" wynika, że WU pobiera + - 5 % przelewanje kwoty? Dobrze kombinuję...? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzyneczka1973
Bardzo dziękuję za linka, to pewnie rozwieje wątpliwości moje :-) A co do listów - wiesz Darku, że to była pierwsza rada, jaką dostaliśmy od najbliższych (dodam - starszych osób)? Ale co to to nie, ja na takie "racjonalizatorskie" pomysły nie idę ;-) Dzięki za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darek
prowizja jest odwrotnie proporcjonalna do wysokosci przelewu - im wieksza kwota tym mniejsza ( procentowo ) prowizja. dlatego nie oplaca sie wysylac malych pieniedzy, lepiej uciulac i zrobic to na raz. no chyba ze mus, to wtedy nie ma rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie czy w wu moge wyslac w koronach i cz mozna na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wysyłam paczki, w tym zawierające też pieniądze, za pośrednictwem viptour24. Nie jest drogo i jest bardzo bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×