Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lolek42

PRAWDA-JEST CZY JEJ NIE MA ?

Polecane posty

wyluzuj czadowa, bo w ogóle przestanę zwracać na ciebie uwagę i się kobieto zapłaczesz na śmierć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoDa ElEkTroda
umarłam z ropaczy , nie widzisz tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie
nie pochlebiaj sobie, ze Czadowa, ma na ciebie( C I E B I E ???) chetke, musialaby byc o 0 ilorazie inteligencji. Zebys Ty byl caly ze zlota i platyny, kijem bym cie nie tknęła! Z twoim oglądem PRAWDY??????????????Z twoim FANATYZMEM???? Czys ty ksiadz, ze sprema ci mozg zalewa i dlatego takie farmazony wypisujesz??? Wez se te wasze gosposie do wyrka!Moze i się poprawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to was są dwie czadowe ???? no no ... (z podziwem) ... to ta druga tez niech wyluzuje, bo widzę, że pierwsza zaczyna się łamać .... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma skutku bez przyczyny. Tak, to dorośli uczą dzieci poznawania świata. Dorośli stanowią wzorzec późniejszych zachowań u dzieci. Jeżeli metodą wyegzekwowania grzecznego zachowania u dziecka będzie nagroda materialna, to czyż to dziwne, że dziecko chcąc to coś zdobyć nauczy się kłamać? I raczej nie dotyczy to tylko dzieci o większym ilorazie inteligencji. A do badań naukowców, to też należy podchodzić z pewną rezerwą. Wszak nie od dziś wiadomo, że dość często wywody te są szybko weryfikowane…przez innych badaczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm ... a co o tym myślicie ? A więc kłamstwu towarzyszy stres, depresja i stany lękowe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie koniec obserwacji. Okazało się, że gdy badany decydował się na kłamstwo, w jego umyśle włączał się \"hamulec\", który powstrzymywał go od wypowiedzenia cisnącej się na usta prawdy. - Takie postępowanie wbrew sobie pobudzało do pracy struktury układu limbicznego, który zawiaduje naszymi emocjami. Silne pobudzenie rejestrowano także w partiach mózgu związanych z odczuwaniem lęku - informuje naukowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to kwestia wpojonych wartości
moim zdaniem........ choć w zasadniczych kwestiach i ważnych dla mnie relacjach mówię zdecydowanie prawdą, to czasem lubię sobie pofantazjować............ i wcale nie wywołuje to u mnie zadnych lęków......... np, podczas flirtu..............czy zawsze mówimy prawdę? czy kłamstwo wywoła wtedy lęk? moim zdaniem wręcz odwrotnie, zwiększa nasze poczucie wartości!!! bo przedstawiamy się w lepszym świetle...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do poprzednij wyowiedzi
... e tam , On tego nie zrozumie, co piszesz... podniesienie wlasnej samooceny , wartosci,,,? On ma Wartosc TYLKO jedna: SWOJA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poznajesz wirtualnie faceta ... posyłasz mu nieswoje zdjęcie, mówisz, że masz mniej lat niż w rzeczywistości, bądź cokolwiek innego .... zaczyna ci się podobać ... umawiacie się ... dochodzi do spotkania .... twoje fantazje nadal zwiększają twoje poczucie wartości, czy wprost przeciwnie ? a jeżeli w realu bardzo ci się spodoba ? i co zrobisz jak cię oleje tylko dlatego, że go oszukałaś (o przepraszam ... fantazjowałaś) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtedy pojawi się stres. Stres ten powstanie już na etapie umawiania się, bo jak teraz wybrnąć z tej sytuacji? Zresztą, dziwne, aby przedstawianie siebie w innym świetle niż jest się w rzeczywistości, miało podnieść własne ego. Chyba, że ktoś ma dużo kompleksów i fantazjowanie na temat własnej osoby pozwala, choć przez chwilę, tej osobie poczuć się lepiej. Jednak poczucie własnej wartości to raczej podniesie fakt zaakceptowania nas przez kogoś innego, właśnie takimi, jakimi jesteśmy naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest rzeczą straszną. Ma być dla każdego taka, jaką kto wytrzyma, jaką kto zniesie, jaką kto unieść potrafi. A już zwłaszcza nikomu swojej prawdy nie ujawniać, nie skłaniać do jej przyjęcia, do poznania rzeczy przekraczających siły bliźniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale o co chodzi ? cosik to wyrwane z kontekstu a ton raczej ironiczny ... hm ... Mycielski raczej muzykiem był ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiellbiciel Romana
no właśnie mówie jak filozof:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoj
TOPIK(?) schodzi na PSY... , wygoniles z niego MYSLCYCH, ostala sie JENO Czarna Perła! Ciezkie masz zycie PEREŁKO... 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jemu o to chodziło
Po co mu myslący? Jeśli fakty przeczą jego teorii to tym gorzej dla faktów... Teraz wreszcie ma spokój na swoim topiku i może się cieszyć swoją "prawdą"....Żałosny jest ten koleś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrowieniaaa
dla Joli, malutkiej i Yaqui👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początek kilka informacji encyklopedycznych: Człowiek (Homo) – rodzaj ssaka należący do rodziny człowiekowatych, rzędu naczelnych. Obecnie najbardziej dominująca istota na planecie Ziemia. Współcześnie występuje jedynie jeden gatunek z tego rodzaju: - człowiek rozumny (Homo sapiens). Jedną z cech wyróżniających ludzi od innych ziemskich istot jest wrodzona zdolność do opanowania umiejętności przekazywania informacji za pomocą artykułowanych dźwięków i pisma, emocji i potrzeb wyższych również za pomocą muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańca. Ponieważ opanowałam w dużym stopniu umiejętności przypisywane istotom ziemskim z rodziny człowiekowatych, więc mniemam, że zaliczam się jednak do gatunku homo sapiens, a co się z tym wiąże - do istoty myślącej. ;) Skoro Ktoś uważa inaczej, to trudno. :) do Twój Wiesz, naprawdę nie mam powodu narzekać na swoje życie. Nie jest ono pewnie ani łatwiejsze ani trudniejsze od Twojego. Nie wiem czy ten buziak jest oznaką współczucia czy sympatii dla mojej osoby... ale za co by nie był - dziękuję. ;) :) Pozdrawiam Wszystkich serdecznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sympatii Czarna perła, oczywiście, że sympatii :) pozdrawiam autorkę:D i dziękuję za pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełko...
Nie jestem pewien bo to nie ja pisałam ale zdaje mi się że ten ktoś chciał napisać ze z tych myślących tylko Ty zostałaś. Chyba coś mu(jej) nie wyszło i stąd nieporozumienie. No offence :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutkaa, cieszę się, że czasami tutaj zaglądasz. Dziękuję Ci za miłe słowa...wzajemnie. :) Do Perełko Tobie również dziękuję za miły wpis. Ja się tak szybko nie obrażam. ;)Jednak w celu uniknięcia nieporozumień, staram się unikać tzw. skrótów myślowych, choć też nie zawsze to mi się udaje. :) A zaglądam tu czasami? Tak, bo temat jest interesujący, a autor topiku... intrygujący... ;):) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no proszę ... jaka komplemenciara z tej czarnej perły ... :) a propos ... czarna perła to określenie bogactwa ropy ... co do innych zaglądających tu i myślących inaczej ... ;) cenię sobie argumenty, a pozostałe mechanizmy niech zostaną milczeniem ... jak dotychczas ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropa naftowa znana i wykorzystywana już ponad 3000 lat temu ??? (31) Gdy spłonęło to, co złożono w ofierze, kazał Nehemiasz pozostałą wodę wylać na wielkie kamienie. (32) Gdy zaś to wykonano, wybuchnął płomień, który jednak pochłonięty został przez ogień z ołtarza. (33) Kiedy ten wypadek stał się głośny i królowi Persów doniesiono, że na miejscu, gdzie ukryli ogień owi uprowadzeni w niewolę kapłani, ukazała się woda, którą Nehemiasz i jego ludzie poświęcili to, co było przeznaczone na ofiarę, (34) król zbadał sprawę, a miejsce ogrodził i uczynił świętym. (35) Król pobierał wielkie dochody i rozdzielał je tym, dla których był łaskaw. (36) Ludzie Nehemiasza nazwali tę wodę \"neftar\", to znaczy oczyszczenie, u wielu jednak nazywa się ona \"neftai\". (2 Ks. Machabejska (w) 1:31-36, Biblia Tysiąclecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udam, że nie zauważyłam sarkazmu w określeniu znaczenia mojego nicka. :) Jak wiemy ropa (oczywiście naftowa :)) jest bardzo cennym surowcem. Chęć posiadania dostępu do bogatych jej złóż od wielu lat jest niestety przyczyną wojen na świecie. Jednak słowo „perła” ma też jeszcze kilka innych znaczeń... Być może coś zostało i zaszyfrowane... ;) :) Ale chyba nie tej prawdy szukamy? Prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw jest zabawa i zachwyt kłamstwem .... Potem zostaje strach .... Najciekawsze w tym, że wierzę w to, że każdy z was znajdzie swoją prawdę ... :) Wtedy życie staje się po prostu radosne ... nie śmieszne, tylko radosne ...:) czego wam serdecznie lekkoduchy życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Występowanie pod wieloma różnymi nickami jest kłamstwem ... Nieprzedstawianie się jest kłamstwem ... Obrzucanie błotem ... też chyba, prawda ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×