Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kucharka

kotlety z piersi kurczaka

Polecane posty

Gość kucharka

jak zrobic?bo jesli chodzi o gotowanie to ja zielona jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharka
halo pomocy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pomoge
kupujesz pierś, może być podwójna. Później przekrawasz na pół i rozbijasz tłuczkiem jak inne mięso. Trochę soli, pieprzu, papryki (co kto lubi), następnie rozgrzewasz patelnie. obtaczasz mięso najpierw w rozbełtanym jajku, następnie w bułce tartej i smażysz na złocisty kolor. i cała filozofia!! smaczenego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharka
dziekuje bardzo, moze sie uda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest też inny sposób. Są wtedy pyysyyszne, nieszablonowe! Piersi kurczaka przekrawamy tak, zeby były na ok. pól centymetra. W garnku (osobnym) robimy coś takiego: :) łączymy 2 łyżki majonezu, 1 łyzkę musztardy, 2 jajka, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, troszkę mleka, wegetę. Wszystkoew razem miksujemy, aż powstanie masa o konsystencji smietany. Filety wkladamy do tej masy. Muszą leżeć w niej zanużone przez ok. godzine. Po tym czasie, wyjmujemy bezpośrednio z tej masy na patelnię z olejem. Oczywiście - jesli kotletów ma być wiecej - zwiekszamy ilość masy, (na oko). Smażone kotlety w ten sposób są pyszne, soczyste..................mmmm :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sa to typowe kotlety, ale moze ci sie spodoba: potrzebujesz: 4 pojedyncze biusty kurze, 12 listkow szalwii, oraz 4 cieniutkie plastry szynki parmenskiej (wedzona, ale surowa szynka) na kazdym kawalku kurczaka ukladasz 3 listki szalwii i zawijasz to w plaster szynki. smazysz na masle z oliwa ktociutko z kazdej strony, az \"kotlety\" sie zarumienia. potem zapiekasz jeszcze ok. 10 min. w piekarniku uprzednio nagrzanym do 200*C. kurczaka nie trzeba solic, poniewaz ta szynka jest bardzo slona. do tego mozna zrobic delikatny sosik z plasterkami pieczarek na tluszczu po smazeniu kurczaka. sos mozna upiekszyc lyzka sherry i porwanymi listkami szalwii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharka na stodwa
przed jajkiem obtocz w mące! Mąka, jajka ( rozytrzepane), bułka tarta i dopiero potem smaż na bardzo gorącym tłuszczu!Ale na małym ogniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre tez sa z zoltym serem. Kotlety roztrzaskuje sie albo w okregi albo w takie jajowate formy. Tylko trzeba uwazac zeby sie ladnie rozbily. Na srodku ukladamy kawaleczek sera zyltego i skladamy na pol. brzegi zagniatamy palcami. Panierke mozna robic wg wlasnego uznania. Ja zamiast bulki czy maki czasami maczam w kokosie ;) bardzo dobre :] pozdrawiam was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam przepis Musi 23!!!!!To jest pyszne!Ale jak dla mnie obowiązkowo MUSI być czosnek!!!My w domu nazywamy to piersiami szarpanymi z kurczaka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×