Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

k i n g a

CIASTO NA GOFRY - pomóżcie , bardzo proszę - PORAŻKA

Polecane posty

Próbowałam wczoraj upiec w gofrownicy gofry ... Kupiłam nawet bita smietanę i jagody . Wszyscy czekali z niecierpliwością .. Wyszło cos okropnego : takie gumowate , ciężkie i mokre. Bardzo proszę może ktoś wie co ja źle zrobiłam ? Ubiłam na pianę białko z jajka ; do mąki wlałam żółtko , mleko , troszeczkę soli i proszek do pieczenia , dodałam białko i na koniec rozstopione masło . Konsystencja była taka jak na naleśniki . i.......porażka totalna [zły] co zrobiłam źle ? Pozdrawiam Kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te produkty , to tak na oko wsypywałam , ale proszku do pieczenia prawie 15 g ( ok polowę torebki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze to maslo...... ? ja nigdy do ciasta nalesnikowego nie dodaje tluszczu. Mleko, jajka, maka sol i odrobina proszku do pieczenia lub soda oraz cukier waniliowy, jezeli mają to byc np naleśniki na slodko lub gofry.I całkiem znosne mi wychodza....... ......tak..... mysle, ze to masło sprawiło, ze ciasto stało sie \" cięzsze\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondynka , dziekuję ! zaraz zrobie próbe bez masła ,,, ale q...cze ja ogladałam na dwójce w TV kilka dni temu taki program kulinarny .. i tam gość dodawał do trzech rodzajów gofrów ( np. była opcja gofrów kakaowych ) - zawsze na końcu rozstopione masło . ;( Kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w telewizji czesto podają udziwnione przepisy :O, ktore nie zawsze się udają . Sprobuj bez tego masla z mniejszą iloscią proszku do pieczenia. Zycze udanego wypieku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze coś mi sie przypomniało.....gdzies slyszalam, ze tego typu ciasto powinno odstac jakis czas bo wtedy nie jest\"zmeczone\" - cokolwiek to ma oznaczac mozna i do tego sie dostosowac ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znam taki
4 całe jaja, 180 g mąki żytniej, 100 g cukru, 1 łyżka stopionego masła, 4 łyżki stołowe wody. wszystko wymiesac i do gofrownicy ( w porcjach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moja babcia robi tak
i sa chrupiące 2 szkl. mąki, 2 szkl. mleka, 1 łyżka proszku do pieczenia, sól, cukier (dowolna ilość), 1/3 szkl. oleju, 2 jajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak o tym odstaniu , też ten gość w TV mówił ,, ale z tym proszkiem do pieczenia , to było właśnie pół paczki , ( przy dwóch typach gofrów) i raz ,że dwie łyżeczki - na ten trzeci typ. Jesli Tobie wychodza gofry bez masła , to pewnie tu jest pies pogrzebany \" ;) Dziękuję Kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ! jeszcze zapomniałam ,że cukier też do tego ciasta wsypałam ... A może ( skoro babcine gofry są takie \"chrupiące\" ) a dodaje 1/3 szkl. oleju ,dlatego taka ciężka guma wyszła , bo to masło było ciepłe ?? Kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracam do kuchni ... muszę się zrehabilitować za wczoraj :P Pozdrawiam i baaaaardzoooo dziękuję Kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matyldzia29
Ja korzystam z tego przepisu ponizej. Gofry są super:) 10 deko margaryny (rozpuszczam ją i praktycznie gorącą wlewam do mąki) 2 szkl. mąki 5 łyżek cukru 2 całe jaja 2 łyżeczki porszku do pieczenia szczypta soli ok. 0.5 l mleka (wlewam na oko). Ciasto robię niezbyt gęste, ale i niezarzadkie. Najlepiej spróbuj sobie i tak i tak. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię tak (i wychądzą pyszniusińskie ;)): 3 jajka 2/3 szklanki mleka 8 łyżek oleju 3 łyżeczki cukru szczypta soli 2 łyżeczki proszku do pieczenia szklanka mąki ...chyba o niczym nie zapomniałam (już chyba z pół roku nie robiłam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra miała podobną sytuację! Zrobiła ciasto z przepisu a wyszło nic dobrego taki miękki glutek. Okazało się, że to nie wina przepisu tylko - Gofrownicy! na maszynie była moc 700W, a powinna być dwa razy większa aby goferki wyszły.... Warto zaopatrzeć się w dobry sprzęt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×