Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elastyna

pies i wszędzie pełno sierści

Polecane posty

Witam! Mam problem z moim psem---otóż bardzo gubi sierść i dzieje się tak przez okrągły rok (to mieszaniec, ma rude, krótkie włosie--jak jamnik--które wbija się wszędzie). Traci ją do tego stopnia,że poprzejechaniu po nim ręką zostaje na nim kłebek \"wygłaskanej\" sierści..Przy tym nie łysieje (tzn.nie widać ubytków tej sierści na nim).Pytałam weterynarza--wykluczył chorobę skóry (choć mówił,że może to być przyczyna jakiegoś psiego łupieżu), sugerował,żeby mu zmienić dietę..Cóż z tego, kiedy Ciapek chce jeśc tylko te psie, kiełbasiane karmy, od czasu do czasu skubnie suchą oraz reztki (wyłącznie mięsne) ze stołu i kosci...Zadnej kaszy, mleka--nie ruszy. Czy ktoś miał taki przypadek ze swoim psem? Nie panuję już nad tą sierścią :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj mu dawać surowe jajko, możesz nawet ze skorupką jak masz warunki, tak ze dwa razy w tygodniu. Nie pomoże od razu ale z czasem powinna być poprawa, mojej suni pomogło, jest trochę lepiej. Są też witaminki na sierść, pomoga też podobno dodawanie odrobiny oliwy, parę kropel, do każdego posiłu. A jajka lubi każdy pies, ja przed swoja muszę skorupki chwać bo jak raz posmakowała to z kosza wyciąga:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pooodnosze
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest oznaka niedożywienia
lepiej nie mówić jakie świństwa pakują do karm dla zwierząt, sprzedawanych w supermaketach; mój wujek jest weterynarzem i odradza wszystkim włascicielom jego pacjentów karmienie tymi puszkami; wypadanie włosów to pierwsza oznaka, po paru latach zwierzę ma nienaturalnie powiekszoną wątrobę, a po następnych kilku już go nie ma :-( jesli zalezy ci na zdrowiu twojego psa to albo przygotowuj mu posiłki własnoręcznie (pólugotowne warzywa, mięso i gotowana kasza albo ry) albo kupuj oryginalne produkty w sklepach z artykułami dla zwierząt; wazne jest rzeby karma była oryginalna a nie polską podróbką; najlepsze są suche karmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest oznaka niedożywienia
miało być 'kasza albo ryż' oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może faktycznie sucha karma....mój je frolic (dlatego, że miękki chyba :) straszny z niego leń-jeszcze musiałby gryźć twarde)... ma ładną, lśniącą sierść a wypada tyle ile przeciętnemu psu.... a właśnie: też nie je zbyt dużo warzyw-nie lubi....nie ma siły zmusić, bo się zaprze i dwa dni nie je:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, Ciapek nie jest raczej niedozywiony...Kupuję mu taka karmę u rzeźnika--nie wydaje się być jałowa...a on wcina tego sporo, szczerze mówiąc...mam go od 8 lat i trzyma się psina :-) Ta sierść wychodziła mu od zawsze, tylko teraz to się nasiliło...próbowałam go podkarmiać kaszą, ale potrafił nic nie wziąć do pyska i kilka dni, dopóki nie dostał tego , co zwykle jada...Spróbuję znów.Dzięki za rady :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hooop
do góoory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja suczka ma dwa lata - mieszaniec. z tą sierścią u niej też jest coś nie tak. karmie ją odrobiną frolica, a w większości przypadków moja mama gotuje jej codziennie coś świeżego (wątróbka z ryżem, warzywami itp. - nie jada zup i ziemniaków, nic z tych rzeczy). Do jedzonka dorzucam jej odżywke kupioną u weterynarza. I co?.... i tak się leni... Znalazłam na to sposób .... co 4 miesiące ją strzygę....!!!! Kupiłam specjalnie dla niej maszynkę, jadę na ogródek, rozciągam przedłużacz i ..... do dzieła! Bawię się z tym trochę ... ale \"kłaków\" jest mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm...widzisz, tylko Ciapek jest z tych psów, których nie da się strzyc :-( Cieszę się,że znalazłaś rozwiązanie--pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psiarka
Tak naprawdę, każdy pies gubi sierść. Poza dobrym odżywianiem trzeba go po prostu wyczesywać. Prawdę mówiąc kota też czeszę, bo też gubi sierść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem,że gubią :-) Odkąd pamiętam, w domu były psy. Ale ja tu mówię o NIENORMALNYM gubieniu :-) Inaczej nie zakładałabym tego topiku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój psiak też strasznie gubi sierść , ma białą średniej dlugości. Pełno jej w kątach w mieszkaniu rano posprzątam a wieczorem znow to samo, muszę chodzić na jasno ubrana aby jej nie było tak znać bo musiałabym co minutę ją ściągać. Dostałam jakieś witaminy od weterynarza w kroplach bo cfaniaczek nie zje nic co przypomina tabletkęi nie da się oszukać jak ukryję w kiełbasie ale te kropelki w wodzie też wyczuje bo nie pije choc caly dzień nie dam mu innej.Koleżanka ma dalmatyńczyka i też narzeka na wypadanie sierści więcej niż normalnie.Coś z tymi psiakami nie tak jak kiedyś. Może to faktycznie jedzenie chociaż koleżanka gotuje sama więc nie mam pojęcia:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×