Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klara1000

sadzenie ananasa w doniczce

Polecane posty

czesc drogie forumowiczki mam pytanie, moze bedziecie wiedziały cos na ten temat.Chciałabym posadzic w doniczce anasa (tzn. górna czesc z fragmentem skorupy i miąższu)= słyszałam, ze w ten sposób mozna zaszdic i chodowac palme, do doniczki z ziemią. Moze znacie szczegóły jaki sposób sadzi sie ananasa do ziemi , czy sa jakies warunki ,ktore trzeba spełniac przy sadzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anccca
A mnie się udało wyhodowac, poki co jeszcze nie owoc, ale pióropusz ładnie rośnie. Podlewa się to rzadko, raz na 2 tygodnie powiedzmy łyżką wody. Na ananaska najlepiej nie zwracac w ogóle uwagi, on potrzebuje dużo slońca, mało wody i wygodnej donicy, najlepiej ceramicznej, żadnych plastików. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raa
Kilka razy próbowałam i nie wychodziło. Ostatnia próba jakieś 2 mies. temu się powiodła. Obcięłam pióropusz oskrobałam maksymalnie z tego żółtego miąższu , wsadziłam do doniczki i olałam myślac, że zmów nic z tego. Ku mojemu zaskoczenie rośnie i wypuszcza wciąż nowe liście. Myślę, że chodzi o to obcięcie żółtej części bo poprzednio gniła razem z korzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolinek
A ja mam pytanie czy komuś się ta operacja udała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cingular
piuropusz trzeba uciąc z 1,5cm owocu zeskrobac ładnie ten żółty miąższ ale żeby go troszke zostało oberwac dolne liście około centymetra mogą się ukazac małe korzonki po między liścmi . Zostawi taki piuropusz na dwa dni żeby wysechł dół bo inaczej zacznie gnic wsadzi roślinke do ziemi tak żeby ziemia lekko przykryła pierwsze nie oderwane liście i się powinno udac . Jeśli się nie wysuszy dołu roślinki ona zgnije prawdopodobnie podczas suszenia roślina produkuje sobie pewną substancje która działa anty gniciu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam chyba 20 ananasow ,obcinam zielona czesc od ananasa wkladam do wody ta odcieta strona i po 2 tygodniach ananas puszcza korzenie wsadzam do ziemi i ananas pieknie rosnie ale lubi duzo slonca u mnie rosna w kolo domu i co roku mam owoce ale ja mieszkam na Florydzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×