Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Makowa Panienka

Owłosienie.... ośmieszenie...!!!

Polecane posty

Gość Makowa Panienka

Cześć witam wszystkich Mam taki głupi problem, wiem ze zaraz co niektóre osoby mnie wysmieja ale co tam..moze bedzie ktos kto potraktuje mnie powaznie ..licze na to.Jestem w 9 miesiacu ciazy a moim problemem jest zbyt duze owłosienie.Mam włoski na nogach , brzuchu, pupie... zawsze starałam sie je usuwac.ale teraz w 9 miesiacu nie jest to juz takie proste...obawiam sie jednego ..ze złapie mnie poród i trafie do szpitala taka "nie ogolona" ze połozne i lekarze bede sie ze mnie smiac a ja bede sie czuła jakbym dostawała w twarz... moze któras kobieta przezywała to samo? Czy do porodu kazali tez ogolic pupe? (depilacja u kosmetyczki odpada ..zawsze mam potem bardzo duze uczulenia i rany goja sie przez około 2 miesiecy , wiec z tego zrezygnowałam), strasznie boje sie osmieszenia w szpitalu przed innymi kobietami , lekarzami, pielegniarkami....pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_mama
Moim zdanie nie musisz sie tym martwic. Przeciez położne to tez kobiety i wiekszość z nich ma wlasne dzieci wiec same kiedys byly w ciazy wiec wiedza ze depilacja w niektorych miejscach naprawde nie jest łatwa. A tak wogole (przynajmniej w moim szpitalu) to wlasnie polozne gola te miejca ktore trzeba przed samym porodem i to nie jest nic wstydliwego nie przejmuj sie glupotami Zycze lekkiego porodu, zdrowego dzidziusia i trzymaj sie cieplusio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terazz jaaa
To czy masz tam owłosienie , czy nie to Twoja prywatna sprawa . NIKT nie bedzie sie temu dziwił . Wazne ,zeby było czyste Jesli czujesz bardzo duży dyskomfort z tego powodu , a brzuch w 9 m-cu pewne zabiegi uniemożliwia możesz poprosić meża albo chłopaka jesli masz taka mozliwość o pomoc . To co tu piszą na forum o pozbywaniu się owłosienia to jedna rzecz , a real życie to druga . Na porodówkę rzadko trafiają na gładko wygolone pacjentki , najczęściej mają owłosienie w pełni naturalne. Jestem połozną choć nie pracuje w zawodzie , a parę dni temu rozmawiałam z kolezanką na ten temat - ona pracuje na porodówce od ładnych kilku lat , w tym temacie nic się nie zmieniło . Więc nie stresuj się , bo powodów brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makowa Panienka
Strasznie , ale to naprawde strasznie wam dziekuje...jestescie kochane... mam nadzieje ze jakos przez to przejde..jeszcze raz wilkie dzieki za słowa otuchy...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannkkuuss
duzo dziewczyn martwi sie rowniez np idac do ginekologa, ze jak z takimi klakami:) ale nie martw sie lekarze nie takie wlosy ogladali, i nie takie cipeczki oglada ginekolog, zreszta nie zwraca juz na to uwage bo ilez mozna, jak dziennie widzi ich ze 20:):):P ps.ja tez mam wlosy na rekach, pupie, plecach zwlaszcza na dole, brzuchu, tylko na nogach gole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może spróbowałabyś
kremu depilujacego? Doskonale rozumiem, że golenie maszynką kiedy posiada się sporych rozmiarów brzuch nie jest łatwe, z kremem nie powinno byc jednak takich trudności. Nigdy nie rodziłam, chociaz aktualnie jestem w ciąży i domyslam się, ze usuwanie owłosienia kiedy rozpoczynaja się bóle może okazac sie niemozliwe. Ale nawet kiedy nie zdążysz zrobic tego na czas bezpośrednio przed porodem mozna zrobić to przed planowanym terminem. Wtedy włosy bedą,ale w miare któtkie i ewentuale podgolenie ich w miejscu nacięcia nie bedzie juz takie straszne i bedzie na pewno trwało duzo krócej Życzę jak najszybszego i jak najmniej bolesnego porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makowa Panienka
dziewczyny..a ja sie tak bałam ze mnie wysmiejecie...tak bardzo mi ulzyło kiedy czytam wasze wypowiedzi... zastanawiam sie tylko czy pupe tez musze ogolic? Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupy raczej nie trzeba golić
nie przejmuj sie tak bardzo tym owłosieniem,zgadzam się całkowicie z opiniami moich przedmóyczyń,nie matrwo się tymi włoskami:-) Pozdrawiam gorąco,życzę lekkiego porodu i zdrowego,ślicznego dzidziusia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może spróbowałabyś
ja uważam, że powinnaś, ale tylko i wyłacznie z jednego powodu - bedziesz sie czuła komfortowo. Po co masz sie niepotrzebnie stresować, że komus Twoje owłosienie sie nie podoba lub przeszkadza? To nie pozwoli Ci sie skupic na dziecku i na tym, co ważne, więc lepiej pozbyc sie wszystkiego co zbędne. Ale powtarzam - tylko dla samej siebie Ja planuje zrobić tak, jak pisałam, na tydzien przed terminem rozprawię się z moim owłosienieniem za pomocą kremu, bo nie wyobrażam sobie golenia. Nie ze wzgledów intymnych ale wiadomo, golącej osobie może osunąć sie ręka, niech jej sie przytrafi jakieś zacięcie... Ponadto taka wygolona skóra jest skłonna do podraznień (spójrzmy na naszych mężczyzn). A tak ewentualne podraznienie będzie miało czas zniknąć lub zostac złagodzone jakimś kremem czy maścią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulioa
Myślę, ze nie musisz sie niczym martwić:) Jak czujesz się naprawdę źle z tym owłosieniem poproś kogoś o pomoc...męża. Tak naprawdę myślę, że nikt na to nie będzie zwracał uwagi. szczęśliwego rozwiązania:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_mama
wiesz z tym kremem depilujacym raczej bym uwazala. wiadomo zawsze cos sie wchlonie w skore tak jak nie mozna uzywac niektorych masci jak sie jest w ciazy Przeciez to jest chemia i lepiej nie ryzykowac. Po prostu przestan sie tym zadreczac i pomysl o tym jakie maciezynstwo jest piekne duuuuuuuuuuza buźka:):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry ze pytam
ale czy ty masz owłosione pośladki czy szparę miedzy pośladkami, bo już zgłupiałam moja rada jest taka: --ludzie są jacy są i to że dziewczyny pocieszaja cie tu na forum to jedno, a ja i tak myśle ze jesli sie nie ogolisz/wydepilujesz (szczególnie tej pupy - mało kobiece :( ) to jednak bedziesz pośmiewiskiem. popros mamę, siostrę niech ci pomogą chociaż ja i tak chyba bardziej bym sie wstydziła męża niż położnych. Powodzenia, przyda ci się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zefirynka
Powiem coś więcej, kiedyś tez miałam takie szały, że goliłam się prawie do cna, tzn. tylko paseczek z przodu zostawał, a reszta sio. No i kiedy raz któryś z rzędu dostałam zapalenia i posżłam do lekarza, to trafiłam na swojego dawnego Pana, u którego kiedyś byłam prywatnie. No i on zebrał się do badania i w miedzyczasie mi opowiada, że mam cierpliwość, żeby pozbywać się włosków w tym miejscu. Powiedział, że z pewnością to "pomaga" mi łąpać zapalenia, bo włoski przecież czemuś służą (ochronie przed zanieczyszczeniami). No i dodał od siebie, że on jako mężczyzna zdecydowanie odradza golenie. No chyba, że mam partnera wymagającego. Wcale mój partner nie wymagał. Ja taka szalona byłam. Przestałą się golić. Pilnuję tylko linii bikini a TAM nie ruszam. Ginekolodzy nie będą się śmiali, bo przeciez sama natura urządziłą nam te włoski. Nie byliby profesjonalistami, gdyby z tego drwili. Mogliby sobie coś tylko pomyśleć, gdyby ta częśc ciała kobiety nie była czysta w pełnym tego słowa znaczeniu. Zadbaj o higienę, a resztą się nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może spróbowałabyś
racja z tym kremem, nie pomyślałam o tym, że może zaszkodzić. W takim razie pozostaje maszynka i pomoc męża. Pamietaj, że dla lekarza i połoznej bedzie ważne 100 innch spraw niz Twoja skóra. Tętno, skurcze, parcie odwrócą uwage od innych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_mama
z tym ze polozna moze cie skaleczyc albo jej sie reka powinie to nie prawda. One to robia tak czesto ze maja wielka wprawe. Tylko pamietaj aby wziac ze soba swoja wlasna maszynke do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulioa
rodziłam dwa razy i dużo widziałam. Nikt z nikogo się nie śmieje!!! zapewniam. Rany to w ogóle nie jest problemem, naprawdę...Sądzisz, że wszyscy golą sie do porodu??? bzdura A co do wstydu przed mężem...hmmm....dla mnie to ogromnie dziwna sprawa, bo mój mąż był ze mną przy dwóch porodach, ja sie nie wstydziłam, a mąż wszystkim mówi, ze nigdy by mnie samej w takiej chwili nie zostawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_mama
do sorry ze pytam co ty za bzdury wymyslasz z ty "posmiewiskiem" . Chyba nigdy nie rodzilas albo w kiepskim szpitalu gdzie polozne byly jakies chore. W momencie porodu nikt nie wymaga zeby rodzaca była piekna tylko zeby pomagala w tym wszystkim. A nikt tu nikogo na sile nie pociesza tylko kazdy wymienia sie swoimi doswiadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak w ogóle
to co nalezy ogolić? Miejsce nacięcia czy całość? Może na górze tylko skrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry ze pytam
no nie wiem czy nikt nikogo tu nie pociesza.....??????? a te które rodziły to chyba znaja rzeczywistość, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terazz jaaa
Odnosnie tego co należy golić - nie potrzeba golić wogóle - naprawdę nikogo to nie zdziwi a juz tym bardziej nie zszokuje . Jesli przed porodem zdecydujecie sie na ogolenie w domu to wszystko , bo która kobieta jest w stanie na "oko"ocenić miejsce gdzie bedzie nacieta ? Nie ma potrzeby golenia wzgórka . Zreszta wogóle mozna nawet w szpitalu odmówić golenia . Czego jednak nie polecam , gorzej się goi i trudniej później utrzymać czystość(po porodzie) , kiedy pełno platajacych sie włosków. Samo miejsce jest z lewej bądź prawej strony ku tyłowi (w kierunku odbytu)i w bok od wejścia do pochwy .Często w szpitalu juz w trakcie porodu wygala się własnie tylko taki paseczek . Jednak polecam wyrażenie zgody na golenie - naprawdę łatwiej utrzymać higiene "po". Mozna zabrac ze sobą jednorazową maszynkę . Dziewczyny - na prawdę nie przejmujcie się tym owłosieniem ani goleniem przed porodem - to ludzka rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_mama
do sorry ze pytam ale ja powiedzialam ze nikt nikogo na SILE nie pociesza (chodzilo mi o to ze nikt nie sciemnia tylko prawde pisze), a ty wczesniej napisalas ze pocieszamy pytajaca tylko a to i tek jest malo kobiece (owlosienie) wiec chyba zle mnie zrozumialas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terazz jaaa
sorry ze pytam - dziewczyno dorosnij , mówimy tu o normach i realiach , a nie o chorych kanonach urody . Jakie pociesznie ? Chyba sie nie rozumiemy . Makowa Panienko - teraz jeszcze doczytałam - pytałaś o golenie pupy , jesli masz na mysli posladki - nie ma najmniejszego powodu , ani wytłumaczenia koniecznosci ich golenia przed porodem . Tylko jedna ewentualnie - Twoje dobre samopoczucie - jesli bedziesz sie lepiej i pewniej czuła , to jasne ,że mozesz - ale tylko mozesz . Nawet w szpitalu w czasie golenia nikt nie goli posladków - nie ma takiej potrzeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makowa Panienka
do sorry ze pytam... Bardzo zaskoczyła mnie Twoja wypowiedz... a czemu niby mam sie wstydzic meza? Jezeli Ty wstydzisz sie swojego partnera to bardzo Ci współczuje... mąż mnie bardzo kocha i akceptuje , ja obawiam sie innych ludzi którzy mnie nie znaja...a co do pocieszania ...to własnie tego potrzebuje i ciesze sie ze sa osoby które mnie pocieszaja... a i jeszcze jedno włoski na pupie nie sa kobiece ...moze i nie sa ..ale chamstwo tym bardziej nie jest kobiece..pozdrwiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_mama
terazz jaaaaa i makowa panienka dolaczam sie do waszych wypowiedzi. sorry ze pytam to jakas mloda panienka ktora na rzeczy sie nie zna, mysli ze sala porodowa to wybieg mody ale pare groszy dorzucic musi. sorry ze pytam idz sobie pogadac na forum gdzie rozmawia sie o urodzie. Obys Ty jak bedziesz kiedys w ciazy wygladala slicznie i nie miala tego typu problemow bo jeszcze sie zalamiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BejbeP
hmm sorry z epytam ale po co niektoruym kobietom przed porodem gola te wlosy? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BejbeP - goli się po to, żeby w przypadku konieczności nacięcia krocza do rany nie właziły włosy. Poza tym zdarza się coś nieprzewidzianego, np. cesarka i konieczność cewnikowania pacjentki, też łatwiej to zrobić gdy nie ma włosków. Ale nie wszędzie jest to praktykowane. Makowa Panienko - nie przejmuj się pierdołami. Nikt nie ocenia po stanie owłosienia łonowego, a już na pewno nie wyśmieje. Pewne zdziwienie mogą budzić długie włosy pod pachami, bo przyjęte jest od dawna golenie, ale reszta nie. Lekarzy i położne obchodzi raczej czy jesteś czysta, a nie czy masz bardziej czy mniej owłosione intymne okolice. To absolutnie nikogo nie interesuje. Golenie owłosienia to głównie moda, tak samo nikogo nie obchodzi jak kolor włosów albo szlafroka. Taka twoja uroda i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak
a ja jestem facetem i bylem przy 2 porodach moich dzieci i w pelni a nawet jeszcze bardziej zgadzam sie z 'uolią' to wogole nie jest problem, personel obecnie prawie zawsze jest na poziomie, i najmniej ich interesuje czy ktoś ma wlosy na pupie, cipce, rekach, glowie i kto wie gdzie jeszcze czy nie bardziej sie martwią o zdrowie dziecka co prawda niz matki ale to temat na inny topik, a owlosienie krotko mowiac mają gdzies za to nie znam faceta ktory by byl i zalował co do golenia, poza tym, to poza szczegolnymi przypadkami, obecnie prawie sie nie goli (na sile zwlaszcza) - matka ma prawo sie na to nie zgodzic i nikt nie moze jej zmusic do tego, a obecnosc jej faceta u boku, zawsze gwarantuje spelnienie jej prosby i tyle ps facet nie powinien wychodzic nawet na badanie, wkoncu to o ich wspolne dziecko chodzi, i mimo ze lekarz nawet pytal : a teraz badanie , poprosimy pana na korytarz, to ja na to, przepraszam ale zostaje, w koncu, po to sie tam jest, i bylo ok, zdecydowane wypowiedzi, trzeba wiedziec co sie chce i personel wiecej nie wspominal o tym do konca dodam tylko ze szpital byl publiczny, zaden lekarz ani polozna nie byla oplacona, oplata tylko za kitelek i kapcie - syboliczna - wlacznie z druczkiem KP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry ze pytam
w którym momencie byłam chamska????? urodziłam dwoje dzieci i juz nie jestem panienką, jakby to kogoś obchodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Ja nie mam zadnego owłosienia,ale powiem Ci szczerz,ze chociaz osobiscie preferuje taki wygląd swojego ciała nie wyobrazam sobie zeby krytykowac,czy co gorsza wysmiewac odmiennosc drugiej osoby,nie martw się dziewczyno,będzie dobrze,zyczę Ci,zeby jedynym zmartwieniem jakie Cię spotka były te nieszczęsne włoski i nic więcej.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawda jest,ze nikt cie nie ma prawa wysmiewac w szpitalu-to personel medyczny a nie jury miss polonia.jednak nie rozumiem za bardzo problemu(zreszta nie tylko \"makowa panienka\" ma taki) . ja jak bylam w ciazy to do samego konca sie golilam,nogi,cipke,rowek tez:-D w kucki w wannie siedzialam i nie musialam patrzec bo jak sie to robi prawie codziennie od tylu lat to mozna bez patrzenia:-D wprawdzie po porodzie jak tam wreszcie zajrzalam,to nie wszystko bylo takie rowniutkie i mialam troche smug od samoopalacza(tez sie nim zawziecie smarowalam przez calutka ciaze i nawet na poporodowej:-D ) oczywiscie uwazam tez,ze maz,ktorego trzeba by sie wstydzic np wlosow,to facet nic nie wart.i jesli nie bylabym w stanie o siebie zadbac,to trudno(z jakiegos tam powodu).ale jesli wszystko jest w porzadku to-moim zdaniem-kobieta powinna byc atrakcyjna dla meza.nawet na porodowce mozna wygladac mniej lub bardziej estetycznie i ja wybralam-bardziej.oprocz brzucha niezbyt gruba,skora brazowiutka,ogolona,stopy,dlonie zadbane.sama tez sie o wiele lepiej czulam dzieki temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×