Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak sie robi taka zupe

jak sie robi pomidorowke ze swiezych pomidorow?

Polecane posty

Gość jak sie robi taka zupe

ja jestem poczatkujaca w gotowaniu u umiem zrobic tylko pomidorowa na koncentracie, jak sie robi ze swiezych pomidorow? wtedy juz nie daje si ekoncentratu? kiedy daje sie te pomidory? one musza byc starte chyba tak? b prosze o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomerdoł
musisz sparzyć te pomidory, i obrać ze skórki, potem przetrzeć je na sitku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sie robi taka zupe
ok, a pozniej co? dodaje na poczatku, razem z marchewka i pietruszka? czy nromalnie gotuje marchew i pietruche i jak przyjdzie do wrzucania koncentratu to zamiast niego daje pomidorki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podciągam bo też chcę wiedzieć
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie
ale narobiliscie mi smaku takiego że aż coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób tak jak radzę
ugotuj w małej ilości wody włoszczyznę , dodaj kostke rosołową (chyba, że wcześniej ugotujesz normalny rosół-ale ja robię z kostki), a na końcu dodaj przetarte przez sito spażone pomidory, przypraw, posyp obficie natką pietruszki, możesz dodać śmietankę-pychotka. niektórzy robia taką pomidorówkę ze świezych pomidorów na włosko czyli z bazylia i przyprawa do dań włoskich-podobno tez jest pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam
polecam jak wyżej - ale pomidory - dojrzałe sparz wrzątkiem obierz skórkę, pokroj i podsmaż na paru łyżkach oleju - aż odparuje się mniej więcej połowa - potem dodaj do zupy. Będzie smaczniejsza i lepiej wybarwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca ciekawska
a jakie przyprawy podac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IśkaMM
Ja robię tak najpierw rosół a później zamiast koncetratu dodaję pomidory. Najpierw je obrłam i poddusiłam a następnie przetarłam na sitku 2 razy. Zupka pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka9
przygotuj wywar: włoszczyzna + np:skrzydełka kurczęce + kilka ziarenek ziela angielskiego + kilka lsków laurowych ,zalej koniecznie zimną wodą i gotuj na wolnym ogniu do miękkości. w tym czasie sparz świeże , dojrzałe pomidory wrzątkiem, obierz ze skórki i zmiksuj z dwoma ząbkami czosnku i bazylią .ten "koktail" dodaj do przecedzonego wywaru i gotuj od momentu wrzenia 15 min. dopraw pieprze i solą , szczypta cukru tez się przyda , no i oczywiście śmietana (wbrew pozorom 30% bedzie najlepsza -nie wazy sie).polecam przepis sprawdzony tysiąc razy!!!!!!!!!!! smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beczka piwa
Ja zupę pomidorowąto robię tak , że wlewam do gara sok pomidorowy z tesco albo biedronki . wrzucam do tego mrożonkę taką , w której jest papryka , marchewka,cebula , cukinia i cośtam jeszcze , bo akurat takie warzywa lubię - i to się tak razem gotuje , dodaję pieprz , sól i czosnek w proszku i czasem jeszcze ciepnę trochę zacierki , jak chcę mieć bardziej treściwie - powinno sięwłaściwie tązacierkęosobno gotować , ale wtedy trzeba umyćjeszcze jeden gar , a to za dużo pracy - więc wrzucam do zupy. Tylko nie za dużo , bo pęcznieje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beczka piwa
Pomidory sparzone też bym wrzuciła , co to przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×