Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość unika

PRZEPISY NA DOMOWEJ ROBOTY WINA NALEWKI ITP

Polecane posty

Gość unika

znacie jakies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martka1
na przykład nalewka z wisni lub jeżyn.owoce zasypuje w dużym słoju cukrem i czekam aż puszczą sok.odlewam go i pół na pół dolewam wódki lub spirytusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę zaproponować nalewkę z kukułek,na marginesie bardzo dobra. 30 dkg cukierkow na wage \"kukułek\" półlitra wódki szklanka mleka skondensowanego Kukułki zalać wódką i codziennie mieszać, ok. 2 tygodnie.aż wszystkie cukierki się rozpuszczą.Potem dodać mleko i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaba
Mnie tez bardzo zainteresowal wasz temat- niestety nie mam dla was zadnego przepisu - CZESC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokosówka 150 g wiórek kokosowych zalewasz wódką na 1-2 tygodnie. Odcedzasz i dodajesz puszkę słodzonego mleka skondensowanego. Dobrze wymieszać i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roszka
A czy ta wódzia jak stoi dwa tygodnie to nie wywyietrzeje i bdzie bezprocentowa nalewczka??!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirka
2 puszki mleka skondensowanego słodzonego gotować 2-3 godziny na małym ogniu, ostudzić. Wymieszać z 1/2 l wódki. Polecam , pycha !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zak
Szkoda ze dzis tak malo osob zna takie rzeczy tzn.robienie samemu wina , a moze sa jeszcze tacy tyllko nie na kafeterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Babskie łzy\" 2 butelki porteru (po 0,33l) 2 opakowania cukru waniliowego 25 dag cukru 0,25 l spirytusu Piwo zagotować z curem i cukrem waniliowym, nieco ostudzić i wymieszać ze spirytusem. Kiedy całkiem ostygnie zlać do butelek, szczelnie zamknąc i odstawić najlepiej na rok, a przynajmniej na 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wino
Moze jeszcze ktos zna cos dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkówka
czy ktoś zna przepis na nalewki z owoców dostępnych w zimie,pomarańcze mandarynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znam, ale na święta już za późno, bo musi stać 2 tygodnie. No więc, w 2 pomarańcze wbijasz ziarenka kawy (taki jeżyk powstanie) zalewasz 0,5 l. spirytusu zakrecasz słoik i zostawiasz na 1,5 tygodnia, nalezy codziennie tym słoikiem wstrzasnąć. Potem przegotowujemy wodę z cukrem (7-10 łyżek) i po wystygnięciu dodajemy do spirytusu (a pomorańcze wyjmujemy) Tej wody to tak min. 0,5 l. zeby rozrobić do wymaganego %. Zostawić jeszcze na 2 dni, żeby się przegryzło. Pomarańcze można wycisnąc i do osobnego słoiczka odlać, i np. do herbatki sobie dodawać. Aha pomarańczówkę można zrobić też na białym słodkim winie, wtedy dajemy mniej cukru. PYSZNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raba
pyszna wódka -1/2 litra mleka, szklanka cukru,1 łyżka kakaa, 1 lyżka kawy rozpuszczalnej,gorzka czekolada -mleko zagotować i doda pozostałe skladniki zagotowac , mieszac cały czas aby sie nie przypaliło.. odstawić, jak ostygnie przecedzić przez gaze do 1 litrowej butelki -wyjdzie więcej niż 1/2 l. do tego dodać 250-300g spirytusu ,wymieszac -wychodzi 1l. dobre na drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raba
mam pytanie do "123anetka" -z tym mlekiem do kokosówki to tylko je wymieszać ,można zmiksować ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Wirki
mam pytanie odnośnie gotowania mleka skondensowanego-gotuje się w puszkach,i potem otwiera,czy przed gotowaniem zawartosc puszek wylac do garnka? Dziękuję,fajne przepisy,z pewnością wypróbuję Pozdrawiam karnawałowo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raba
z tego co wiem gotuje sie w puszkach ,otwierac jak całkiem wystygnie będzie zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko spirytus
Nalewka wiśniowa : 1:2:3 Spirytus : cukier :wiśnia (Łutówka lub Northstar za inne odmiany nie ręczę. Aha NIE DRYLOWAĆ !!!!!!! Po 3 tygodniach można smakować !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda ue
te proporcje to dotyczą wagi czy objętości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raba
123anetka .. mam pytanie o kokosówke ..zalałam wódką ... są same wiórki wódki nie widac.,ale poczekam 2 tygodnie i zobacze.. a co potem można zrobić z wiórek bo szkoda wyrzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko spirytus
magda ue Litr spirytusu : 2kg wiśni : 3kg wiśni. Moja Stara dodaje ,że trzeba codziennie pomieszać "góra-dół" ,żeby rozpuścił się cukier !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko spirytus
Aha uwążajcie potem z jedzeniem tych wiśni -bardziej łupią o podłogę niż sama nalewka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raba
123anetka odezwij sie co z moją kokosówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raba
musze sama sobie poradzic-123anetka - bo sie nie odzywasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a do
tej nalewki z kukulek to trzeba dodac mleko slodzone z puszki czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raba
kokosówka wyszła wspaniała ...bardzo dobra warto było robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raba
szkoda , że nie wiem co zrobic z wiórek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynówka
6 dużych cytryn ze skórką zalewamy litrem spirytusu(np.w dużym szklanym słoju),zakrecamy i odstawiamy na tydzień,po tygodniu wyjmujemy cytryny,wyciskamy do spirytusu sok,dodajemy szklankę cukru i litr przegotowanej zimnej wody,jeszcze musimy przelać przez gęste sito ,nalac do butelek i do lodówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raba
czy kokosówke trzeba przechowywac w lodówce ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×