Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chlebofanka

jak zrobic chleb??

Polecane posty

Gość chlebofanka

jakie skladniki sa potrzebne i jakie przyzady... nie mam nic specialnego do robienia chleba, ale tak tez sie da?? prosze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak na pierwszy raz - mozesz kupic w sklepie polprodukt Delecty - \"chleb pszenny\" lub \"chleb razowy\" - na opakowaniu wszystko jest napisane co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na pewno się da
ale ciasto musi być bardzo dobrze wyrobione więc będziesz musiała włożyć w to dużo siły. Składniki na pszenny: drożdzę, woda, cukier, mąka, olej, sól...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i juz
do pie3czenia chcleba - mało nas i pieca nie masz chlebowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marple
Podam Ci łatwe, dobre przepisy na chleby: "Chleb z płatkami": 2 szklanki płatków owsianych, 1 litr mleka, 10 dag drożdży, 1 kg mąki, 1 płaska łyżeczka soli. Zalać mlekiem płatki owsiane, dodać drożdże i zostawić w cieple na 1 godzinę. Następnie dodać: mąkę, ewentualnie 1 łyżeczkę cukru i wyrobić ciasto. Przykryć je i odstawić do rośnięcia. Potem dodać 1 dużą łyżkę soli, kminku lub czarnuszki (jeśli ktoś lubi) i znowu wyrobić. Włożyć do natłuszczonych form (ja piekę w dwóch długich keksówkach) i piec około 1 godziny w średnio gorącym piekarniku w 180-200 stopniach. Ten chleb potrafi być świeży niemal przez cały tydzień. Przepis pochodzi z książi "Elementarz gotowania" Ireny Gumowskiej, często go piekę, bo jest bardzo smaczny i nie ma przy nim dużo pracy, a co najważniejsze zawsze się udaje. :-) I jeszcze jeden przepis na pyszny, niepracochłonny chlebek. :-) "Chleb dla leniwych": Do dużego garnka lub dużej miski wlać litr mocno ciepłej wody i wkruszyć tam 10 dag drożdży, dobrze wymieszać, dodać 1 kg mąki (można też dodać otręby lub mąkę pół na pół pszenną i razową), dużą łyżkę soli i 2-3 łyżki oliwy-wymieszać dokładnie, przykryć czystą ściereczką i zostawić na pół godziny w ciepłym miejscu. W tym czasie wysmarować długie foremki tłuszczem i wysypać bułką tartą i nastawić piekarnik z termoobiegiem na 250 stopni (ja piekę w zwykłym gazowym, bez termoobiegu w 220 stopniach i zawsze wychodzi). Po pół godzinie wlać ciasto do foremek (ciasto jest rzadkie i takie ma być) i wstawić od razu do piekarnika. Piec około 45 minut. Przepis pochodzi z www.puszkka.spinacz.pl Powodzenia! Marple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marple
Jeszcze dodam, że chleb z pierwszego przepisu "Chleb z płatkami", po wyłożeniu ciasta do foremek ma podrosnąć w foremkach przykrytych ściereczką, w ciepłym miejscu, a po zwiększeniu objętości wędruje do piekarnika. :) Marple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sobie kupiłam automat
do pieczenia chleba wsypuję produkty, programuję godzinę na którą chlebek ma być upieczony i budzi nas zapach świeżego pieczywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chcę zrobić chlebek razowy, to mogę skorzystać z przepisu Marple, ale używając mąki razowej?? Ja też się chyba skuszę... :) Ale jak narazie dietka, ehhh :o :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marple
Mąka razowa może być, ale jeśli chcesz, zeby chleb ładnie wyrósł, to upiecz pół na pół, pszenna razowa z z pszenną zwykłą. Z samą razową może być za ciężkie ciasto i może ładnie nie wyrosnąć. :) Powodzenia! Marple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×