Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama Mikołaja

Jak może wyglądac atak padaczki u rocznego malucha?

Polecane posty

Gość mama Mikołaja

Dziś zauważyliśmy 3 razy dziwne zachowanie naszego synka, napiął sie kilka razy jakby cos cisnął i za chwile normalnie sie zachowywał. Czy tak moze wygladac atak padaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogoloa
prosze isc z tym do lekarza neurologa !!! Po takim objawie ciezko stwierdzic co to jest? Nie ejstesm lekarzem, ale wydaje mi sie, ze to raczej nie jets atak padaczki, moze jakis skurcz...ale radze nei zwlekac isc do lekarza, im wczesniej leczona tym lepiej(jelsi to padaczka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Mikołaja
Jutro właśnie z samego rana mam zamiar iść do pediatry opowiedzieć mu o tym co dziś się działo. Dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz co lekarz powiedział
Napisz proszę co powiedział lekarz. Mój synek czasami tak robi że się napina ale na chwilę i bardziej mam wrażenie że to jest zwiażane z tym że coś go akurat rozzłościło. Tak z moich obserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama padaczkowca
Pierwszy atak mój synek miał ok. roku : najpierw dziki wrzask, potem nie można było z nim nawiązać żadnego kontak,. potem drżenia całego ciałka, potem zlewne poty, potem sen i niepamięć.Ataki ZAWSZE w nocy ( wyrywały go ze snu).Pobiegłam do neurologa, zapis EEG bardzo nieprawidłowy zwłaszcza w hiperwentylacji.Bierze Orfiril 10ml /dobę. Rozpoznanie : padaczka skroniowa. Ataki padaczki ( zwłaszcza skroniowej) moga mieć tak różny przebieg, że nie sposób ich wymienić.Niektóre dziei reagują na migocące światło ( TV, Komputer itp,). ale to zbadają neurolodzy podczas EEG ( pobudzanie światłem:stroboskopem),Moje dziecko ma teraz 6,5 roku, TV prawie wcale nie ogląda, a od komputera trzymam go jak najdalej, mimo, że nie wyszło mu nic ze światlem Tak na wszelki wypadek. Od kiedy bierze lek, nie miał ataku, ale musi prowadzić dość oszczędny tryb życia i z tym jest kłopot : nie może się męczyć, szybko biegfać, szybko jeździć na rowerze it.To jest chłopak i pilnowanie go, żeby prowadził oszczędny tryb życia graniczy z cudem!Lek ma uboczne działani : dziecko ma nadmierny apetyt, a więc do tego dochodzi jeszcze dieta bezwęglowodanowa, co tez jest naprawdę bardzo trudne na co dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Mikołaja
Na razie lekarz powiedział zeby obserwować no i jeśli to się bedzie powtarzać to na konsultacje do neurologa. Mikołaj od kilku dni ma lekkie rozwolnienie i może sa to jakieś skurcze jelit. Na pewno nie jest to takie napięcie ze złości bo to inaczej wyglada. także bacznie go obserwuje no i zobaczymy. Mam nadzieję ze to tylko coś chwilowego. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz co lekarz powiedział
Obserwój maluszka i na pewno będzie wszystko dobrze. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Twoim miejscu nie radziłabym się na forum ani nie słuchałabym jednego lekarza tylko poszłabym do specjalisty i to nie jednego gdy wchodzi w grę zdrowie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×