Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ohio

Ile kosztuje wyrobienie książeczki Sanepidu?

Polecane posty

Gość ohio

Planuję poszukać pracy gdzieś w gastronomii lub supermarkecie. Ktoś to wyrabiał? Możecie napisać jakieś szczegóły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zlaezy jakie ma wymogi dany sanepid - ja mialam tylko badania kału (73 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak komuś się spieszy to da się to zrobić jakoś prywatnie, żeby wyniki były szybciutko i książeczka szybciutko? :) do jakiego lekarza należy pójść - czy najpierw na badania..? ajuto!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dynamitka1
mam pytanie: jestem po pierwszym badaniu kału i teraz pani dała mi taką szpatułkę do wymazu, czy mam najpierw zrobić kupkę(kał) i potem wsadzić to do odbytu czy tak na "sucho" bardzo proszę o szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaaaaaa
czy ktoś mógłby podac adres tego punktu w centrum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chich-ot
Wyrabiałam książeczkę rok temu, potrzebne mi było do pracy na wakacje. W te wakacje znowu chciałabym pracować, co powinnam zrobić, żeby uaktualnić książeczkę? Jeszcze raz wymazy, czy wystarczy pieczątka lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wyrabiałam książeczkę
na studiach, nic wtedy nie płaciłam, nosiłam tylko kał nanosicielstwo i robiłąm rentgen płuc.sanepid za friko wykonał wtedy badania. Potem u lekarza medycyny pracy tylko zapłaciłam chyba 40 zł za jakiś stempelek. A teraz po 5 latach odnawiałam książeczkę do pracy i lekarz medycyny pracy przestemplował badania sanepidu z 2003r, rentgenu nawet nie mialam przy sobie, dal jakąś pieczątkę i nic nie musiałam płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wyrabiałam książeczkę
do Chich-ot: a nie masz w książecce terminu kolejnych badań? bo być może jest jeszcze ważna, ja wtedy miałam chyba wpis na 2 lata, a teraz dostałam w ogóle bezterminowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie, mam troszkę nietypowe pytanie :) jestem z Łodzi, chcę pracować w wakacje i muszę sobie wyrobić książeczkę Sanepidu. problem polega na tym, że koszmarnie boję się pobrania krwi (wiem, żałosne ale od dziecka tak mam, mdleję później nie mogą mnie dobudzić i w ogóle cyrk jak nie wiem co) i wolałabym naprawdę nie robić morfologii, czy to jest możliwe? Czy ktoś, kto mieszka w Łodzi mógłby mnie pokierować do jakiejś konkretnej przychodni gdzie pobranie krwi nie jest konieczne? Proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Książeczkę niedawno robiłem...
...i nie było tam morfologii. Badanie krwi, moczu, ciśnienia i tętna, mierzenie i ważenie były podczas badań wstępnych, ale nie podczas badań do książeczki zdrowia. Do niej potrzebujesz tylko rentgen płuc (za który u mnie płacił pracodawca), wizytę lekarską (też miałem opłaconą przez pracodawcę, ale prywatnie to około 40 zł) no i to nieszczęsne badanie kału. Za to płaciłem sam - 60 złotych. Badanie jest niezbyt fajne, bo potrzebujesz trzech wolnych dni, musisz srać do worka na śmieci, babrać się w tym (trzeba pobrać próbkę kału do pojemniczka), a na dodatek zmienić swoją dietę w taki sposób, żeby srać trzy dni pod rząd. Dlaczego? Bo jak oddasz pierwszą próbkę, to dopiero wtedy dostaniesz drugi pojemniczek, a jak oddasz drugi, to dopiero wówczas wydadzą Ci trzeci. Jednym słowem, przez trzy dni musisz się skupić na kupie :P No i jeszcze za to płacić. Ale pocieszeniem jest fakt, że badanie kału do książeczki jest ważne do końca życia (no chyba, że przejdziesz zakażenie shigellą lub salmonellą). Rentgen płuc musi być powtarzany co bodajże dwa albo trzy lata, ale nie wiem dokładnie. Nie orientuję się też ile to kosztuje prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh /
Wiecie co, to aż żałosne, że w tym temacie odzywają się jedynie ludzie, którzy chcą sobie załatwić tą książeczkę na lewo. Owszem robienie jej nie jest przyjemne, ale bez przesady - zrobienie jej kosztowałoby was o wiele mniej zachodu i pieniędzy, gdybyście spróbowali odpuścić sobie przekręty. Nie wspominając już o tym, że nie robiąc jej uczciwie możecie stać się przyczyną tragedii... Wkurza mnie takie \"załatwianie\" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh co z wami ludzie
nieładnie z waszej strony, a jeśli macie tę chorobe, przez którą by was nie dopuszczono do pracy w żywności? chamstwo i nieodpowiedzialność, ciekawe jakbyście sie czuli gdyby ktoś z waszej rodziny zaraził sie w jakiejś knajpie bo pracownik sobie na lewo książeczke załatwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HGY
W innych normalnych krajach nie ma czegoś takiego jak książeczka sanepidu i jakos tam ludzie żyja. Też wolałem kupić taką na szybko a nie tracić czas na jakieś głupie badania a wcale to mało czasu nie zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudus
a tak na marginesie , ile trzeba miec lat zeby wyrobic ja ? jest jakas granica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola87
u mnie badanie kału wynioslo 75zl,do tego przeswietlenie klatki piersiowej 19zl i medycyna pracy 50zl za badanie ogolne i 30zl za samo podbicie ksiazeczki.... czyli wyniosło mnie169zl! normalnie szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy musi wyrabiać książeczkę. Badania są ważne, aż lekarz uzna, że trzeba je powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjghj
no bez jaj - ja robialm za darmo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalabulaka
mam pytanko, mam zrobione badania kału, ale nie wiem gdzie iść do jakiego lekarza w Wawie, żeby mi podbił tą książeczkę bez rentgenu itd... ? dajcie namiary ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najmarniejszy
Właśnie wyrabiam książeczkę razem z 2 kolegami. Badanie kału wyniosło 75zł (Mamy je właśnie za sobą). Wyniki mają być w ciągu 1-2 dni. Myślę, że całość wyniesie około 120-140zł. Moja rada jest taka, żeby załatwiać te sprawy legalnie. Podrabiając książeczkę ani się specjalnie nie zaoszczędzi ani nie uniknie trudności. Badanie kału, to co każdego najbardziej przeraża, okazało się w sumie banałem. Żaden z nas nie miał z tym większych problemów. Nawet Ci co mają problemy z wypróżnianiem. Mało przyjemne było wkładanie w odchody zakończonego wacikiem patyka ale to taki sam dyskomfort jak np: wyrzucanie śmieci. Patyk potem idzie do zamykanej probówki i po hałasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Voytash
Ten temat to IMHO jedna wielka pomyłka. Z pytań o książeczke sanepidu zrobiło się jakieś wielkie gówno i masa zjebvanych umysłowo oszustów zaczeła się reklamować. Gardzę nimi. Załatwiajcie sobie legalnie - koszt podobny a nie będziecie mieli przykrych niespodzianek jak jedna z forumowiczek (i pewnie nie tylko ona). Sam dopiero biorę się za próbki kału :P załatwię wszystko jak należy i nie będę miał żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość house
w ogole, to jesteśmy chyba na forum dla kobiet, prawda? :) jak ktoś zgubił swoją książeczkę, to proponuję iść tam, gdzie się ją wyrabiało - oni powinni mieć u siebie odpis lub coś takiego. i polecam robić legalnie, bo wszyscy kłamią. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie kosztowaly badania 85zl plus wyrobienie ksiazeczki 30 zl a sama ksiazeczke kupilam chyba za 10 zl choc kolezanka kupila za 1zl:/ ale pytajscie sie w klilku przychodniach bo mnie w jednej krzyknela ze za wyrobienie mam zaplacic 60 zl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agned
zajrzałam na to forum, bo u mnie w stolicy badanie kosztuje az 111 zl. nie maja litosci nawet dla bezrobotnej bez zasilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masters
Witam.. zatrudniona jestem jako kelnerka w restauracji i potzrebuję książeczki sanepidu, czytając kolejno wasze wypowiedzi dowiedziałam sie jak kolejno wszystko wyglada, ile kosztuje... jednak ja sie zastanawiam jeżeli podczas badania wykryją u mnie jakiegoś robaka, czy coś podobnego.. to czy wówczas mogę nadal tam pracować??? czy to bedzie odnotowane w ksiażeczce?? pozdrawiam i z góry dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieeera
wyrabiałam książeczke osiem lat temu, robiłam badania później mi nie była potrzebna, teraz zmieniam prace i jest potrzebna, wie ktos czy znowu musze robic badania kału czy isc tylko do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iksoll
narzekacie wszędzie na prace, a jakbyście pracowali w sanepidzie i codziennie wyciągali te patyczki z gó... to dopiero przesrana robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuje :-O jak sama napisałaś gówniana robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem-nie czytałam
a jak aktualizowac stara ksiazeczke? wyrobilam na studiach ale juz stracila waznosc - czy musze od nowa wyrabiac czy tylko isc do lekarza medycyny pracy na badania i pieczatke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×