Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość golden-fanka

Właściciele GOLDEN RETRIVER!! Podzielcie sie doswiadczeniem.

Polecane posty

Gość golden-fanka

Witajcie. Bardzo chce kupić pieska tej rasy. Zastanawiam sie nad tym głęboko. Mieszkam w bloku (56 m2). Wiem, że są to dobre psy, wesołe, spontaniczne i oddane. Problemem tez jest praca. Pies wiekszość dnia będzie sam. Doradzcie mi, jak u Was? Jak się piesek chował? Czy pracujecie?No i w końcu-pies czy suka?Czy wymaga szczególnej troski...Piszcie wszystko co wam przyjdzie do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Te piesiaczki
sa cudowne, takie łągodne, przyjazne i ufne:-) Ostatnio miałam do czynienia z czekoladowym pieskiem tej rasy, no poprostu cudo! od paru lat marze o takim psiaku,ale na razie mam swoja Piękną i nie zamienie na żadnego innego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz poczytac więcej o tych
pieskach..poszukaj na google.. mi tez sie strasznie podobaja i moze kiedys kupie sobie takiego..:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
uwagaaaaa!! przepraszam ale tak niekoniecznie bede pisac do obcego człowieka na gg-dziwny pomysł... W googlach szukałam. Tylko ja bym chciała tak troszkę dowiedzieć się czegoś od właścicieli tych cudnych psiaków:) Dziekuję Wam za wpisy Kochani:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
Ktos jeszcze? zapraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
"Te piesiaczki " wiem, że nie wszyscy znają się na rasach. nie miałas do czynienia z czekoladowym goldenem, bo golden retrievery są jak sama nazwa wskazjue złote, w odcieniach biszkoptowych ciemniejszych i jaśniejszych, ale nie nie i jeszcze raz nie czekoladowe. zapewne widziałas labradora, który ma sierść krótszą i własnie biszkoptowa, czekaladowa lub czarną. do wszystkich, którzy chcą kuoić takie psiaki: 1) kupujcie z hodowli zarajestrowanej w Związku Kynologicznym, koniecznie z rodowodem. mogę wam to wyjaśnić na gg, nie wszyscy się na tym znają, ale NIE DAJCIE SOBIE WCISNĄĆ PSA NIEWIADOMEGO POCHODZENIA- TYLKO RODOWÓD, CHOCBYŚCIE MIAŁY NA NIEGO ZBIERAĆ 10 LAT (cena goldena lub labka z rodowodem, ok 1200zł wzwyż), 2) psy te miewają cześto chorobę nieuleczlną i postępującą- dysplazję stawów. leczenie tylko operacyjne a i to nie we wszystkich wypadkach, dlatego raz jeszcze- szczenię rodowodowe po rodzicach przepadanych w kierunku dysplazji i z uprawnieniami hodowlanymi. Błagam, dość już mam czytania o tym, że ktoś kupił sobie kundelka w typie rasy na giełdzie i teraz chce mu wyrobić rodowód. zanim kupicie- wejdźcie na google, poszukajcie, dowiedzcie się o rasie, o hodowlach, o wymaganiach zwierzęcia. dobrze radzę. jak ktos ma pytania, proszę na gg: 2336954 lub na maila: kaster_@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajoma ma goldena w mieszkaniu w bloku i powiem tylko tyle, że goldeny uwielbiają biegać i pływać w ogole ruch więc jeśli on będzie przez większość czasu sam w domu to zrobisz mu wielka krzywdę, chyba że planujesz z nim często wychodzić. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, znajomej golden jest biały i wszędzie jest pełno ( naprawdę bardzo bardzo dużo) białej sierści - na podłogach, dywanach, tapczanach ubraniach WSZĘDZIE, więc codzienne odkurzanie wskazane. Zreszta wszędzie gdziekolwiek piszą o goldenach to wlasnie o tym wspominają ze te psy potrzebuja DUUUZO ruchu. i jedno pytanie dlaczego koniecznie musze kupic goldena z rodowodem?????????? chcialabym kupic takiego psa a nie koniecznie chce wydawac 1000 zl na niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
spodziewałam się, że takie pytanie padnie. możesz kupić takiego psa na giełdzie, dasz za niego wtedy jakieś 500 zł, może mniej, może więcej. ale NIE będzie to Golden ani Labrador. to będzie w świetle prawa i na oko kundelek w typie rasy, i wiem co mówię. mogę Ci mnożyć dziesiątki takich zdarzeń, kiedy (nawet w mojej rodzinie) kupiono psa na giełdzie, były same ''ochy'' i ''achy'' bo taki piękny bernardyn, taki cudny spanielek. nic bardziej mylnego. gdybyś dziś zobaczyła te psy, to powiedziałabyś, że to marna imitacja. rodowód jest ważny, ponieważ dzięki niemu znasz dokładnie wszystkich przodków swego psa, wiesz, czy chorowali na dysplazję czy nie,. masz po prostu potwierdzone jego pochodzenie i jakoby gwarancję jakiści ''towaru'', który nabywasz. rodowód przyznawany jest każdemu szczenięciu z miotu po każdej sucer rodowodowej z uprawnieniami hodowlanymi i po reproduktozre rodowodowym z takimi uprawnieniami. każde szczenie jest tatuowane, otzrymuje metrykę, na podstawie której możesz, ale nie musisz wyrobić myu rodowód. to nie jest tak, że dostaje metrykę tylko 7 szczeniąt, to sa mity obalone już pod koniec lAT 80. TYLKO pies z rodowodem może uczestniczyć w wystawach i jesli chcesz go wystawiać mususz przejśc z nim całą procedurę- min. 3 wystawy i min. 2 oceny b. dobre i 1 dosokonała albo podobnie. dopiero wtedy pie ma wpis do rodowodu- HODOWLANY. POWTARAM JESZCZE RAS- KUPOWANIE PSÓW Z PSEUDOHODOWLI NAKRĘCA TYLKO INTERES LUDZIOM, KTÓRZY BEZ OPAMIĘTANIA I DLA ZYSKU MNOŻĄ NIEHODOWLANE I CZĘSTO NIERODOWODOWE ANWET PSY, SUKI CO CIECZKĘ. JEST TO NIE DO PRZYJĘCIA, PSY SĄ OSŁABIONE, CHOROWITE, MAJĄ WADY WRODZONE. CZĘSTO KOSZT ICH LECZENIA JESZ WIELE WYŻESZY, NIŻ KOSZT ZAQKUPU PSA Z PEWNEGO, DOBREGO ŹRODŁA- SPRAWDZONEJ HODOWLI. jeszcze jedeno do osoby powyżej- hodowle czasem maja tzw. ''pety''- są to rodowodowe psiaki, które jednak niegdy nie będą z racji małych wad (np, brak 1 zęba, inny odcień sierści, czasem tylko 1 plamka nie w tym miejscu gdzie trzeba) nie zdobędą nigdy uprawnień hodowlanych. są to w pełni rasowe psy, ale nie do rozmnażania NIGDY, żeby wada nie szerzyła się dalej. takie psy sa po prostu o wiele tańsze. wystarczy się zorienować, ale pisze ci otwarcie- jesli amsz kupić kundla za 500zł to nie kupuj psa wcale albo uszczęśliw choć jednego psiaczka ze schroniska. za te 500zł kupisz mu wszystko co będzie mu potrzebne, a jeszcze zostanie ci na kompleksowe badania i szczepiania. życzę miłego rozmyślania i podjęcia trafnej decyzji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
przepraszam za błędy, ale spieszę się i klawisze mi się mylą:P pozdrawiam raz jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psiara_25
Radze Ci zapomnieć o tym psie dopóki nie wybudujesz sobie domku z ogrodem, bo inaczej Twój psiak sie bedzie męczyl:(no chyba ze przed pójsciem do pracy zafundujesz mu codziennie minimum 2 godzinny spacer!wtedy możesz go zostawić bo psina bedzie sobie slodko spala:)a jak przyjdziesz z pracy to obowiązkowo kolejny spacerek!pomysl jakie to uwiązanie, co prawda rzecz warta świeczki bo nie ma to jak widok stęsknionego pupila po powrocie do domu z pracy:)no i oczywiście nie ma to jak milość za pieniędze;)hihi żartuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
e, nie jest tak xle. retriever potrzebuje oczywiście ruchu ale nie jest taką bomba energii jak np. posokowiec. osoba mieszkająca w bloku może sobie kupić takiego psiaka, pod warunkiem, że zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu,. czyli nie 3 razy na 10 minut, ale przynajmniej 1,5h dziennie. no i coś jeszcze ważniejszego- zapomnij o chodzeniu po schodach na ente pietro z labkiem albo goldkiem w okresie wzrostu (do ok 1,5 roku) i później też. no, tylko wązne żeby to był PRAWDZIWY labrador albo golden:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
Witajcie! Kupiłam pieska 2 tygodnie temu, jest cudowny. Nie ma rodowodu, bo nie chciałam ale jest z prawdziwej, fajnej hodowli. Co do chodzenia po chodach to sie nie do końca zgadzam...Oczywiscie nie nalezy go forsować ale musi sam chodzić po schodach. Moja znajoma kupiła psa-leonberger i do dziś a ma 3 miesiące i waży juz 17 kilo nosi go na rękach bo tak sie nauczył...moj ma 2 miesiące i smiga jak strzała:)Szkolę go bo to dominator i musi wiedzieć kto w domu rzadzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jebaczka
Myślę, że dla psa to źle byc samym przez cały dzień :( Przemyśl to nim wyczynisz krzywdę psiakowi. No, ale jeżeli już się zdecydujesz, to tylko na suczkę. Pozdrawiam. Bajdełej ja mam dobermanka suczkę :) Jak kupisz szczeniaka to daj znać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jebaczka
plastikowy klosz-----> masz rację, tylko i wyłącznie rodowód. Sama już miałam dwa dobermanki, teraz trzeciego i tylko ze Związku Kynologicznego. Wtedy masz pewność, że to czysta rasa... zresztą są przypadki, kiedy miot pochodzi od siostry i brata, wtedy szczeniaczki są bardzo upośledzone i bardziej narażone na wszelkie choroby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jebaczka
oo...chyba się już opóźniłam z moim postem :( golden-fanka------> Już widzę jaką będziesz właścicielką...:( Golden nie musi chodzić po schodach nawet nie może! Ja swoją dobermankę noszę na rękach, przecież w okresie wzrostu ważą się dalsze losy szczeniaka...ahhh, nie mają ludzie pojęcia o psach, byle jak najsłodszy i jak najlepiej się prezentował. bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
No brawo!!Fakt, ja jestem do dupy i nie kocham psów. Tak, chcę mu zrobić krzywdę i ciagnać ten krzyz całe życie...LITOŚCI!!!Sorki, ale jestes normalna? Ja go nie targam po schodach kjak dorosłego psa i nie ciagne!!Schodzi powolutku, sam, uczy się. Nie pisz mi tu jaka bedę włascicielką...Kocham go bardzo. Jak miała rozwolnienie to biegałam do weta setki razy i tylko go przytulałam...Co Ty mozesz o mnie wiedzieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
golden-fanko! nie obruszaj się tak na nasze słowa. pisałam już tu co to jest dysplazja. jest to bardzo częsta choroba wśród retrieverów i niestety też nieuleczalną. jamniki, labki i glodki nie powinny chodzić po schodach. oczywiście nie mówię tu o 3-4 schodkach, ale o lataniu w górę i w dół po 2-3 pietra! jedna uwaga- kupiłas psa nierodowodowego z PSEUDOhodowli, a nie z hodowli, to diametralna różnica. stało się, wiedziałam, że moje apele i tak nic nie pomoga, bo ludzie robią to, co chcą, ale: >jeśli byłas już u weterynarza, upewnij się, czy pies ma wszystkie szczepiania, jakie w tym wieku powinien już mieć, >sprawdź, czy został odrobaczony, jesli nie, zrób to szybko, >ile on ma tygodni? nie wiem, czy wiesz, że szczenię do przynajmniej 7 tyg. powinno być matką. niestety w pseudohodowlach na ten temat się kłamie i wydaje szczenięta 5tygodniowe albo jeszcze młodsze. ciesz się swoim psiakiem, kochaj go, ale nie rozmnażaj. rozmnażając pieski niewadomego pochopdzenia tylko pogłębia się wady i niszczy rasę. miej psa do kochania, a nie do rozmnażania. życzę miłego życia z pieskiem. poczytaj trochę o nich, kup ksiązkę o wychowaniu psa ("okiem psa" j. fischer- najlepsza moim zdaniem) i poczytaj trochę przepisów hodowlanych ZK- to cię troche uświadomi. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
przeprazam, nie doczytałam, że ma 2 miesiące. nie przesadź z tym śmiganiem. jeśli nie wierzysz mnie, to może weterynarzowi uwierzysz, tylko spytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
byłam juz u weta, wszystko wiem, był odrobaczany, ksiażkę o psie posiadam, jestem w połowie...miał juz jedno szczepienie, drugie we wtorek...kurczę, nie jestem nieodpowiedzialna:( Ksiażeczke zdrowia też mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
to bardzo dobrze. nie zrozum mnie źle, ale bardzo często zdarza się tak, że jeśli kupuje się psa nierodowodowego, to nie ma on szczepień i jest po prostu zaniedbany. jesli jednak Twój ma książezckę, szczepiania i odrobaczenia, to ok, dbaj o niego dalej. powodzenia w w ychowywaniu i dużo radości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
Ja wszystko rozumiem, ale na serio dbam o mojego psiaka:)Jest piekny, zdrowy, prawdziwy rasowy golden:)Jutro jade z nim do weta na drugie szczepienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynka***
jest do oddania (za darmo) 7 psów rasy golden retriver jeśli nikt się nie znajdzie bedą uśpione kontakt 0-604-193-159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
Za darmo?Czy to napewno rasowe goldeny???Hm...Nie możesz wystawić ich na allegro???Jak nie chcesz kasy to wystaw za symboliczną złotówkę:) Nie usypiaj ich, szkoda piesków, napewno są piekne:) Tylu ludzi chce psa...Na bank znajdą fajny domek:) Pomysl nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czlowiek
ja tez dostalam wiadomosc o oddaniu pieskow tej marki mam rowzniez kontakt na gg 9225741 mam nadzjeje ze znajdzie sie ktos kto je przygarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korect
przed chwilką otrzymałem wiadomość na gg treści"jest do oddania (za darmo) 7 psów rasy golden retriver jeśli nikt się nie znajdzie bedą uśpione kontakt 0-604-193-159" nie wiem,nie znam i nie interesuję sie psami ani w.w rasą,jedynie z litości dla tych maleństw tworzę ten post.moze dzięki niemu przynajmniej jeden z tych psiaków zdobędzie szanse na dalszy byt. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
Nie rozumiem!Dostajecie info na gg? Apeluję do dziewczynka!!! Nie usypiaj ich!!! Właśnie śpi mi pod stopami mój szczeniak, ma 2 miesiace:) ja sobie nie wyobrażam, żeby był uśpiony:( Jest piekny, madry, bystry...bardzo ułozony...To wspaniała rasa!!Sa cudowne, bardzo łagodne. To dobre psy. Wspaniałe!! Jeżeli nie masz konta na allegro to popros znajomych i wystaw aukcje grzecznosciową!!!Pomyśl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podblok
jest do oddania (za darmo) 7 psów rasy golden retriver jeśli nikt się nie znajdzie bedą uśpione kontakt 0-604-193-159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WolverinE
Jestem zainteresowany przygarnieciem jednego z tych psów tylko niewiem gdzei posiadacz owych psów mieszka prosze o udzielenie mi danych osobowych wlaściciela Golden Retriver, moje GG 7593415 Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×