Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość golden-fanka

Właściciele GOLDEN RETRIVER!! Podzielcie sie doswiadczeniem.

Polecane posty

Gość ależ wy jesteście
durni...:o to bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość click_mp
otzrymałem ostatnio takiego maila od znajomch: jest do oddania (za darmo) 7 psów rasy golden retriver jeśli nikt się nie znajdzie bedą uśpione kontakt 0-604-193-159 dołączam sie do prośby. osobiscie mam juz pieka i nie jestem w wstanie utrzymac następnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexa26
Wiadomość z oddaniem goldenów to bzdura !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie dajcie sie nabrac, to juz krązy po necie od kilku miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Johana
proszę prześlij to znajomym jak nie chcesz jest do oddania (za darmo) 7 psów rasy golden retriver jeśli nikt się nie znajdzie bedą uśpione kontakt 0-604-193-159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszu
czy ktos bylby wstanie polecic mi jakas chodowle w ktorej warto kupic goldenka?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
wpisz w googlach ''hodowla golden retrieverów'' i już. pamiętaj, żeby sprawdzić, cp to za hodowla. nie daj sobie wcisnąć ''POrodowodowego'' za 1000zł bo to kundelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
Przepraszam "plastikowy kosz" ale teraz podniosło mi sie cisnienie!!! Ja mam 2,5 miesięcznego goldena i zaplacilam za niego 800zł i dwarantuję, że JEST to rasowy golden!!!Więc proszę, nie przesadzaj w swoich wypowiedziach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszu
no lwasnie zdania sa podzielone......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicia9
prześlij to znajomym jest do oddania (za darmo) 7 psów rasy golden retriver jeśli nikt się nie znajdzie bedą uśpione kontakt 0-604-193-159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden -fanka
Ja mam psa z hodowli...tylko, że nie ma rodowodu (nie chcialam) zamiast papierka wolałam kupic mu extra karmę z najwyższej półki a wystawiac i tak go nie będę...pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
Golden-fanko. jeśli kupiłaś "go9ldena" w"hodowli" za 800zł to nie jest to Golden i ja ci to gwarantuje. Poczytaj sobie przepisy hodowlane Związku Kynologicznego, to będziesz wiedziała co to jest pies rasowy, a co nie. i niech ci się ciśnienie nie podnosi, bo nie rzucam słów na wiatr. gdybym nie wiedziała o czym piszę, to bym nie pisała. żadna hodowla zrzeszona w ZK nie może sprzedać szczenieka bez "papierka" bo inaczej ten proceder zostałby od razu ukrócony. RASOWY=RODOWODOWY. dla mnie nie ma innej opcji i wg prawa także. a rodowód nie jest ci potrzebny do wystawiania psa, to jest gwarancja jego pochodzenia i gwarancja dobrych genów. w moich wypowiedziach nie ma grama przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
Został podany mi ogólny link Związku a gdzie szczegóły? Nie pisz mi tutaj, że mój piesek to nie jest golden...Spotykam wielu ludzi na spacerach, którzy znaja sie na tym i od razu mi mówią, że to jest rasowy golden...Po psa do hodowli pojechałam z przyjacielem, znawcą goldenów, który sam ma takiego psa...Kurczę, nie rozumiem co za kit chcesz mi tu wcisnąć?! Przeciez wiem, co mam w domu. Mam Ci wysłać zdjecia czy co? Kim jesteś, że masz prawo pisać mi tu, że nie mam w domu goldena? Wróżką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
Chciałam jeszcze dodać, że moja kumpela-3 lata temu kupiła Goldena z papierami za 1,900zł. Teraz nie przypomina on Goldena nawet w 50%. Wniosek z tego taki, że dziś wszystko można kupić a posiadanie papierów na psa nie daje żadnej gwarancji...Też może być chory, narażony na dysplazję czy choroby oczu. To tylko pies i wszystko może się zdarzyć...Czy Hrabianki albo Królewny chorują żadziej, bo mają błękitna krew??Nie, chorują tak samo jak my, zwykli ludzie. Wiesz ilu świetnych kierowców kupiło Prawo Jazdy???Mnóstwo! Czy czyni ich to złymi kierowcami? Nie, łamia jedynie prawo. Z hodowli, w której kupiłam pieska jest wielu zadowolonych ludzi, z którymi mam stały kontakt. Widziałam te psy. Gwarantuję Ci, że są to Goldeny. To tyle ode mnie.Ja nie twierdzę, że nie masz racji ze ZK...Chcę jedynie uzmysłowić, że można kupić Goldena za 800zł. Nie ja pierwsza mam za tyle i nie ostatnia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
wiem, że nie Ty pierwsza i nie ostatnia i nad tym właśnie ubolewam. w Polsce jest multum nieuświadomionych ludzi. jeśli Twój przyjaciel jest prawdziwym znawcą rasy, to nie pozwoliły ci na kupno psa bez rodowodu. powiedz mi, jaki przydomek ma hodowla z której kupiłaś psa? czy widziałaś jakieś papierki potwierdzające chociaż rasowość rodziców? nie ma takiego pojęcia, że nie kupiłam z rodowodoem "bo nie chciałam" nie wiem już, jak ci to uświadomić, i tak każdy zrobi swoje. ciesz się swoim psem. mam tylko nadzieję, że nie przyjdzie Ci do głowy rozmnażać go. wiele spotykam takich osób, które zbierają komplementy od przechodniów (notabene przechodnie stwierdzają,że pies jest ładny i tyle, a na rasach zna się rzadko który) i stwierdzają, że może by się tak wziąć za rozmnażanie, choć nie mają nawet zielonego popjęcia o cieczkach, reproduktorach, dniach płodnych i innych rzeczach, o zgrozo. w każdym razie, wszyscy mają prawo do własnego zdania. ja Ci tylko mówię, jak to wygląda w świetle prawa, a już ani mnie, ani Tobie podważać działalność ZK, to trochę nie na miejscu. hodowla ZK to miejsce, gdzie doskonali sie rasę, gdzie wyszukuje się najlepszych reproduktorów, nawet za ciężkie pieniądze, zza granicy. to są ludzie z zamiłowaniem, z pasją, którzy nie mnożą swoich psów dla pieniędzy. bo przepraszam bardzo, ale cop to za hodowca, któremu nie chce się iść z suką czy psam na 3 wystawy. od niechcenia mógłby zaliczyć je na te b. dobre oceny i w świele prawa mógłby sprzedawać pełnowrtościoew, rodododowe psy. a jednak tego nie zrobił. wiesz dlaczego? albo z lenistwa, albo dlatego, że pies nie dostałby tej oceny= nie nadaje się do rozmnażania, albo z chęci prowadzenia lewego interesu. to jest moje zdanie i zdanie każdego psiarza, każdego hodowcy z prawdziwego zdarzenia. pozdrawiam także i życzę sukcesów w wychowowaniu psa. a wróżką nie jestem, ale wybacz moje bałwochwalstwo, troszkę się na tym znam. może stąd moja reakcja na to, o czym czytam w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pochwale się bo ja też mam goldenke , kupiłam ją 3 lata temu i tez z jakies 2 lata \" dorastałam \" z ta decyzja . Moja goldenka ma \"papiery \" jest jaśniutka prawie biała bo tylko taka chciałam ma na imię śnieżek choć jest dziewczyną :) w wieku 6 m-cy poddaliśmy ją sterylizacji bo nie zamierzalismy jej rozmnazać , a po co pies ma sie męczyć i my . Są to bardzo kochane zwierzaki ale do roku czasu baaaaardzo głupiutkie i naiwne ten rok trzeba cierpliwie [przeczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
witaj kosmito:) zgodzę się z Tobą, ale chyba wszystkie psiaki tak do ok 1 roku mają "ptasi rozum". bardzo dobrze, że wysterylizowaliście sunię, nie będzie problemów z nieupilnowaniem albo chorobami, a to wielki plus. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
Znasz się na tym i nie wiesz, że hodowle psów bez rodowodu nie mają nazwy? Nazwe maja jedynie te hodowle, które mają szczenięta rodowodowe i sa zarejestrowane w Zwiazku Kynologicznym. Rodowód jest jak najbardziej świadectwem rasowości psa ale nie jego jakości. Czasem geny moga sie nie zgrać i rodowodowe szczeniaki mają wady albo sa drobne. Mój pies jest pieknym,zdrowym, rasowym szczeniakiem. Jakby zaczął wygladać jak owczarek to bym sie zmartwiła. Czym jest starszy tym bardziej widzę, że to golden:) PRAWDZIWY. Rodzice mają rodowody, widziałam ich i moge ogladać kiedy tylko mi sie spodoba bo mam stały kontakt z hodowcą. Pozdrawiam. Jeżeli w dalszym ciagu twierdzisz, że nie mam goldena to ok, mam w domu kundla, który wyglada jak Golden (mimo rodiców-Goldenów). Może w łonie matki przeszedł "zmiany" o których nawet w bajkach nie piszą. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
dobrze, i tak się nie zrozumiemy. hodowla psów bez papierków to dla mnie rozmnażalnia, ale każdy niech sobie myśli o tym jak chce. masz goldena, nie będę się sprzeczać. jesli mi nie wierzysz, do czego masz świete prawo, napisz może do Z. Mrzewińskiej- to znany autorytet, kynolog. pewnie ci powie, że twój pies jest championem i rodowodowe mogą się schować. poza tym skąd wiesz jak wygląda wzorzec FCI tej rasy? skąd możesz poznać po 2.5 miesięcznym o ile się nie mylę szczenięciu, że jest lepiej zbudowane, że jest takie, a takie. Kochana, do czasu, kiedy on stanie się dorosłym psem wiele może się zmienić. z brzydkich szczeniąt wyrastają piękne psy i na odwrót. oczywiście życzę Twemu psu jak najlepiej bo on w tym wszystkim nie jest niczemu absolutnie winien. winni sa tylko i wyłącznie pseudohodowcy którzy nabijają sobie kieszeń mnożąc psy na potęgę. ale mniejsza juz o to. pogłaszcz swego psa ode mnie i skończmy tę idiotyczną kłótnię. ona i tak do niczego nie doprowadzi. pozdrawiam. no a tak poza całą sprawą, to b. dobrze wiem, że pseudohodowle nie mają przydomków. zdarza się tylko tak, że wyobraźnia pseudohodowców jest niewyobrażalnie wygórowana i nadają sobie ''przydomki'', ''hoduja'' po kilka tudzież nawet kilkanaście ras, byle tylko mieć co ''sezon'' partie nowych szczeniąt do sprzedania. ale to całkiem inna bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hodowla
bez nazwy, golden- niegolden i tyle... no ale kochany psiak i nie do "zadań specjalnych" to papierów nie musi mieć... Ja chcę psiaczka do dogoterapii więc tylko z papierami wchodzi w grę, i po skrupulatnym sprawdzeniu rodziców. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i_e
Ja mam juz trzeci rok pieknego goldena.Piesek jest bez papierow ale jest przepiekny.Przy zakupie ogladalam jego rodzicow i nie mialam zadnych obaw.Goldeny sa cudowne i maja wspanialy charakter.Ale fakt ze potrzebuja spacerow i mnostwa ruchu.ps golden fanko odezwij sie na maila to pogadamy o naszych złotkach pozdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
Jak milo, że odzywaja się właściciele tych psiaków. Napisz mi proszę jak nauczyłas psiaka siusiać na dworze:) Bo mój ma 2,5 miesiaca, nauczył sie siusiać na balkonie kiedy jeszcze nie mógł wychodzic bo był po szczepieniu...Teraz wychodzę juz z nim-3, 4 razy dziennie. Siusia co prawda i kupka, ale w domku też choć coraz mniej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Psiara
I oczywiście wierzycie na słowo tym waszym chodoffcom, że ten i ten piesek to rodzice, hahaha, śmieszni jesteście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
Psiara!!! Oczywiście, że ja i i_e mamy w domu kundle:P Przecież i_e nie jest w stanie rozpoznac rasy swojego psa tylko wydaje jej się, że to Golden. Mnie pewnie też...Do jasnej cholery!!!Zejdz z nas. Skoro piszemy, że to Golden to znaczy, że tak jest a nawet jezeli nie to gówno Ci do tego! Mam dość wróżkowych, jasnowidzacych internautów! Wszyscy jestescie tacy mądrzy i oceniacie po omacku. Skoro tak to lepiej wymyśl sobie 6 w totka bo ostatnio dobrze płacą!Kurczę, co to ma być? Totalny brak wiedzy i jakis popis na topiku. Żałosne!!! i_e Pozdrawiam Cie serdecznie:) Napewno odezwę sie na @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwiona28
Golden_fanko, napisz mi, prosze, po czym poznajesz, ze Twoj pies jest doskonalym przedstawicielem tej rasy? Jak to mozliwe, ze osoba nie majaca pojecia o wzorcu rasy (Twoje dotychczasowe wypowiedzi dobitnie o tym swiadcza) potrafi ocenic eksterier 2.5-miesiecznego szczeniaka? Zgodze sie, ze na pewno masz pieknego psa, ale nie pisz, ze jest to piekny golden retriever, bo po pierwsze, tego jeszcze nie da sie ocenic, po drugie, nie sadze zebys potrafila to ocenic - i tu nie ma sie o co oburzac. Podjelas decyzje o zakupie szczeniaka bez rodowodu, czyli tak naprawde nie kochasz tej rasy, nie lezy Ci na sercu jej dobro. Chcialas miec kudlata kulke, wiec sobie ja sprawilas i tyle. I naprawde opinia przygodnie spotkanych na spacerze ludzi ma dla Ciebie takie znaczenie? Czy to aby nie dlatego, ze zachwycaja sie kudlata kuleczka? Czy gdyby ktos podszedl i powiedzial Ci, ze glowa nie taka, grzbiecik jakby z innej bajki, a i katowanie pozostawia wiele do zyczenia, to tez tak ochoczo chwalilabys sie opiniami przygodnie spotkanych ludzi? Oj, ludziki, ludziki... tak Wam niby zalezy na rasowych psach, a kupujecie zwyczajne "podroby"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co w związku z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastikowy klosz
"Kurczę, co to ma być? Totalny brak wiedzy i jakis popis na topiku. Żałosne!!!" 1) to ty wykazujesz się totalnym brakiem wiedzy. 2) wiedzę na dany temat nazywasz popisem? to jest dopiero żałosne... ok, jeśli nie wierzysz nam, jasnowidzącym internautom, przejdź się do najbliższego oddziału ZK i spytaj, czy twój pies jest rasowy. jeśli twierdzisz, że jest ładniejszy od rodowodowych pokaż go jakiemuś doświadczonemu kynologowi- jestem ciekawa oceny. być może faktycznie urodził się Championem. najwidoczniej sama jesteś jasnowidząca, jeśli dostrzegasz po 2.5 miesięcznym szczenięciu cechy, które wykształcają się później. to tak, jakby o 2-letnim dziecku mówić, że wyrośnie z niego piękna kobieta/przystojny mężczyzna. to dopiero jest żałosne. i tylko najgorsze jest to, że nie chcesz nawet przyjąć do wiadomości zdania osób, które wiedzą na ten temat co nieco więcej od ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golden-fanka
Tak, jak to było zabawne na poczatku tak teraz staje sie nudne...Oczywiście jesteście super znawcy, a skad wiecie, że ja sie nie znam? Czy moje wypowiedzi sa aż tak debilne? Guzik!!Właśnie, ż mam pojęcie i doskonale wiem, co pisze...ale oczywiście wysoki sądzie, macie rację...poddaję się...Poczekajcie, wezmę sobie książkę na ten temat, przepiszę kilka wersów i bede zajebista:) Będe miała uznanie;)Będe super madralą:P Tak jak ja nie znam Was, tak Wy nie znacie mnie...Sorki ale znam dużo więcej madrych ludzi w tym temacie, którzy maja pojęcie o sprawie i są mi bliscy. Ten topik miał być na zupełnie inny temat. Miałam go dzielić z włascicielami goldenów a nie molami książkowymi. Chciałam wymienic porady, doświadczenia...tylko zawsze znajdzie sie jakiś łoś, ktory musi mieć swoje 3 grosze. W takim razie napiszcie mi znawcy, co goldenki powinny jesc????Czekam na opinie na ten temat z utęsknieniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten post
akurat potwierdza, ze jesteś kretynka...:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mallinka
bardzo mi przykro, ale pani sięmyli...... :( ja też tak kiedyś myślałam. Kupiłam goldena z pseudohodowli- bo po co przepłacać? pies jest w końcu do kochania!........ no i zaczęło się. Suka umarła po trzech miesiącach- powód? wada serca. Odpłakałam kilka miesięcy i wzięłam następną, z innej hodowli (też z pseudohodowli)....... tym razem zapłaciłam za samo leczenie suczki (która nie przeżyła) prawie 1200 zł........ a za suniepłaciłam 600....... :(:(:( obecnie ma goldena z prawdziwej hodowli- nie mam znią żadnych problemów. radzę nie kupować pieska z niewiadomego źródła- skoro nam na nim zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×