Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość golden-fanka

Właściciele GOLDEN RETRIVER!! Podzielcie sie doswiadczeniem.

Polecane posty

Gość Goldi44
Hej wszystki właścicielom goldenów, i pasjonatom tej rasy. Chciałbym zakupic pieska tej rasy, tylko muszę przekonać rodzinę, a właściwie rodziców. Lubią zwierzęta, ale mieszkam w bloku i problemy z wyjazdami itp. itd. Jestem pewna, że nie ustąpie, wiem z czym się wiąże opieka nad psem, to przmyślana decyzja i jestem w juz w odpowiednim wieku, żeby opiekować się psem. Ale oczywiście są też inni domownicy i z ich zdaniem musze się liczyć. Bo przecież np. jak zachoruje, lub gdzieś wyjade ktos musi sie pieskiem zając. Piesek właściwie (prawie na 100 %) miał się znaleźć w moim domu, ale okazało się, że tata jednak nie odchodzi z pracy:( Jak przekonać rodzinę, że można wszystko dostosować i ustalić: np. mieszka z nami ciocia, zdelarowała się, na opikę nad pieskiem gdy wyjażdżamy na wakacje (co roku na 2 tyg.) , oczywiście nie zawsze będzie jej pasowało, no ale jeśli zdaży się taka sytuacja (cicia od 6 lat podzczas naszych wyjazdów opiekuje się naszym królikiem i jeszcze nie zdażyło się) to można przełożyc wyjazd na inny termin, albo zaplanować w tym roku trochę inne wakacj: bez wchodzenia do parków narodowych i muzeów. Wiem że ten pies potrzebuje dużo ruchu, (min. właśnie dlatego wybrała tę rasę mimo że mieszkam w bloku) ponieważ uwilbiam biegać, jezdzić rowerem, ichodzić na długie spacery, tylko częst nie mam skim:( (nie lubię tego robić sama) Prosze podpowiedzcie czy o tym co Wam napisałam nadaję się na właściciele goldena, czy nie? Jeśli tak jak namówić rodziców? Jeśli nie, dlaczego? Proszę o odpowiedź!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj przestance
chrzanic po 1 o nierodowodowych psach i o chodzeniu po schodach :o mialam jamnika bez papierow, zrobilam taki myk, ze wslizgnelismy sie na wystawe, stalam przy ringu,po czym podeszlam do sedziego z zapytaniem czy warto wyrabiac rodowod, a facet zaczal odgladac,podniecac sie ze ma to idealne i tamto i koniecznie rodowod mam zrobic i spotkamys ie na nastepnej wystawie moj jamnik przez cale swoje zycie chodzil po schodach!i nie mial zadnych klopotow z kregoslupem!! (nie mowie ze od razu ale jak juz wazyla ponad 7kg zaczela chodzic sama) teraz od tygodnia mam labradorke :D tez z "pseudohodowl" niestety nie stac mnie bylo na kupienie psa z papierami (mieszkam w takim miescie ze najtanszy jakiego znalazlam byl 4razy drozszy:o )teraz jutro idziemy na 2 szczepienie ( w pon bylismy sie odrobaczac 2raz, wiec wet juz ja widzial) aha pierwsze szczepienia i odrobaczenie zrobiono jej w imeiniu pseudohodowli a i tez bedzie chodzic po schodach! przez te 4mc postaram sie ja nosci,ale pozniej nie wyobrazam sobie takiego kolosa noscic na 4pietro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruuuuudy rydz
czy Wy też macie taki kłopoty z sierścią pieska ?,u mnie tak potwornie sie sunia leni,że szok,wszędzie są jej włosy:(nawet w szafach:Oi w zimie i lecie....dermatolog nic mi nieporadził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia712
Słuchaj (do tej z nr tel do kontaktu 0-604-193-159) proszę cię abyś jutro w godz. mn. więcej. 15:00 plecilam znajomym ja chcialabym jednego :) W jakich kolorkach sa. Najlepiej samca... :) Proszę również o kontakt tel. 505-725-424 :) Kolezanka rowniez planuje wziac jednego misiaczka :) (psa oczywiscie) Prosze abys jutro (6.09.06) byla kolo 15 Moje gg 690451 Skontaktuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabeczka
Mam pytanie do "golden-fanki". widze z wypowiedzi, że kupiłaj już pieska i chciałam się do wiedzieć jak sobie radzi jak zostaje sam jak idziesz do pracy, czy robi jakieś szkody? Sama chciałabym pieska właśnie takiego, ale bardzo się boję, że jak zostanie sam to zastane strasznie zniszczone i pogryzione wszystko co się da, a mieszkanie jest przezemnie wynajmowane, więć nie mogę pozwolić sobie na zniszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemas
no wlasnie widze ze wiekszosc ludzi tutaj obstaje za tym iz pies z rodowodem to samo zdrowie ,niestety nie :] jak wiadomo to ze rodzice byli np wolni od dysplazji nie znaczy ze maluszki beda pozbawione tej wady . poza tym co tu duzo mowic jesli chcecie zobaczy mojego goldenika to prosze o emaile .pies bez rodowodu a wymiary i zdrowie pierwszego chempiona ;) aspirant ktorego kiedys poznalem na meetingu byl nim zachwycony szczegolnie jego zachowaniem .gosc szkoli goldeny i labradoty do wykrywania materialow wybuchowych . tak wiec prosze ni esluchac bredni ze rodowodu to juz oh ah pewnik .wazniejsze jest pochodzenie psa w obu przypadkach .duzo ludzi olewa zalatwianie dokumentow typu rodowod .szczegolnie ludzie ktorym na gwizdek jest to potrzebne ;) i nie mysla o tym zeby bic kasiore bo no sa spokojni i mieszkaja sobie w domku razem z psiakiem ;) i naprawde nie piszcie juz bredni i nie podniecajcie sie rodowodem bo ja jestem dowodem na to ze naprawde mozna trafic na psa wyjatkowego i z duzo lepszymi predyspozycjami niz chempion Retrievier aruka ;) i z pieknym metabolizmem gdzie nawet kropla tluszczu jest spalana w moim psiaku i nie ma mowy o problemach zdrowotnych typu nadcisnienie lub nadwaga . pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An_dZiA
Prosze Was...JA mam 5 miesieczna goldenke rodowodowa i niestety juz wykryto u niej dysplazje...to ze rodzice sa od niej wolni nie oznacza ze ktorys z psiakow nie bedzie jej mial.Weterynarz do ktorego chodze ma labradorke i na 11 szczeniakow 1mialo dysplazje a weterynarz to juz sie na tym zna i dba o nia jak trzeba i nie trzeba kupowac tylko rodowodowych psow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żiżi
chce miec w przyszlosci goldena, jak juz zbuduje sie nasz domek (w zyciu bym go w bloku nie trzymala!!!!) i dziekuje wszystkim, szczegolnie plastikowemu kloszowi i agabi za cenne rady. teraz wiem ze moja niby przemyslana decyzje rozwaze jeszcze raz a golden fanka rzeczywiscie zniknela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coz, jasna sprawa ze kundelki moga byc swietne i wyjatkowe, kazdy pies taki jest. I w tym wszystkim gubi Wam sie fakt ze rasa to nei tylko fenotyp ale i genotyp. Oraz to, ze nei kazdy wet zna sie na genetyce i ma predyspozycje do bycia dobrym hodowca :) Dla zwolennikow psow bez rodowodow - zapraszam na strone: http://www.stoppseudohodowcom.org Zwlaszcza polecam zakladke \"suki z pseudohodowli\" oraz zdjecia z pseudohodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justi12
witajcie!! mam kilka pytań co do właściciela psów. po 1 gdzie pieski mieszkajom chociaz woj. po 2 to jakis zart czy na serio??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenta
Chciałabym powiedziec tylko, że kupiłam pieska na giełdzie ( niby Golden Retriver), jednka okazało się, że sprzedano mi go chorego na zapalenie jelit. Objawy ukazały sie po 3 dniach...podjelismy leczenie, niestety po tygodniu od zakupu zmarł. Dlatego uważam, że powinno się kupować psa z dużej hodowli tylko z metryką, aby potem nie było przykrych niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×