Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ola 11

2 tabsy w ciagu dnia, co dalej??

Polecane posty

Gość ola 11

hej. balam sie ze tabletka sie nie wchlonęla, mialam biegunke, krotko, nie utrzymywala sie caly dzien. na ulotce przeczytalam ze nalezy wziac druga tego dnia i wszystko bedzie w porzadku.tak zrobilam. ale zastanawiam sie co mam zrobic jak skonczy mi sie oipakowanie. bedzie to teoretycznie dzien wczesniej niz zawsze konczylam. co mam zrobic. wziac ta ostatnia tabletke z noewgo opakowania i zrobic przerwę i 8 dnia nowe opakowanie 21 tabletek, czy skonczyć to opakowanie czyli brac przez 20 dni i wtedy przerwę i nowe opakowanie.prosze odpiszcie. na pewno mialyscie taka sytuacje ze wciagu dnia wzielyscie 2 tabletki.dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak weźmiesz raz na jakiś czas 20 tabletek a nie 21 to okej, tylko muszisz pamiętać, żeby następne opakowanie zacząć dzień wcześniej (nie wolno robic dłuższej przewry niż 7 dni!) a na przyszłość to powinnaś mieć jedno opakowanie takie \"rezerwowe\" na podobne wypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 11
okej czyli powinnam skończyc opakowanie(wyjdzie 1 dzień wczesniej niz powinno normalnie) i potem mam zrobić 7 dniowa przerw i 8 dnia rozpocząć nowe opakowanie???dobrze zrozumialam??czy to nie wpłynie na obnizenie antykoncepcji?? a moze dobrac ta jedna ostatnia tabletke z nowego opakowania i zakończyc tak jak trzeba i potem normalnie zrobic przerwe i kolejne opakowanie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz z kolejnego opakowania przyjąć tabletke. Zrobić 7 dni przerwy i 8 normalnie zacząc nowe opakowanie. Tyle, ze z tego następnego znowu będzie o 1 pigułke mniej. Najlepiej jak będziesz miała jedno opakowanie tzw. zapasowe (w razie takich sytuacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lekarze
mówią, że DO 5 TABLETEK mniej można z każdego opakowania wziąć w razie oczywiście jak się zgubi itd., i to nie zmienia działania antykoncepcyjnego po prostu CYKL JEST KRÓTSZY i tyle. Przecież jak nie bierzemy tabletek, to cykl też nie jest równo 21 dni - okres - 21 dni itd. tylko zdarzają się przesunięcia. Więc jak świadomie zrobimy takie "przesunięcie", to organizm wcale nie zwariuje. Nic się nie stanie naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lekarze
nie wiem czy zrozumiale napisałam... chodziło o to, że nawet jeśli weźmiemy w jednym cyklu 21 tabletek, a w innym tylko 18 czy 19, to nie ma dla naszego organizmu najmniejszego znaczenia bo organizm dni nie liczy. Minimum tabletek jakie musimy przyjąć to 16. Wcale nie musimy rozpoczynać następnego opakowania!!! Oczywiście, to są sytuacje wyjątkowe i nie powinno się tak robić nagminnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×