Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomóżcie jak to sie robi

pańska skórka - jak to się robi???

Polecane posty

Gość skarabeusz13
To jest przysmak typowo związany z Swiętem zmarłych.Cieszę się że ta tradycja ,,kulinarna" jest podtrzymywana,ale chyba tylko w Warszawie.Bo kto to lubi nie odejdzie bez tego wynalazku i gwarantuje,że nie jedna osoba robi sobie zapas.Zacieram ręce,bo nie długo znowu zjem PANSKA SKORKE.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papierowe nożyczki - co ty pleciesz o jakimś \"trupim miodku\" bueeee??? Kto nazywa nasz tradycyjny miodek \"trupim\"?????? No można paść trupem jak sie takie głupoty czyta. Ten twoj mąż to chyba przyszywany krakus rodem spod Goleniowa. W Krakowie w święto Zmarlych tradycyjnnie kupuje się \"MIODEK\" na straganach przy cmentarzach teraz sa różne wersje smakowe. Bardziej to tradycja niż cudowny smak, ale ileż to ma uroku. Co do pańskiej skórki to przez całe życie nie miałam pojęcia co to jest dopiero gdy wyszłam za Warszawiaka dowiedziałam się o co chodzi. Oczywiście licytujemy się co lepsze pańska skórka czy miodek, każdy obstaje przy swoim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frosher
No pewnie że super ;) babcie zawsze mi kupowały, teraz człowiek znów się obłowi :P tylko że niestety można zauważyć podróbki, tzn że są za twarde albo się sklejają z papierkiem...tylko raz czy z dwa trafiłem na idealne, ładnie odchodzące i super smakujące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle się nasłuchałam o tej pańskiej skórze, że mam na nią wielkiego smaka, tyle, że w moim regionie tego nie ma:-( można ją kupić gdzieś w necie? królestwo za konia:-D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smak Mojego Dziecinstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witam w klubie
A więc jutro do boju! Dobrze że stoją przed cmentarzem to można wcinać nad grobami. Bo babcia była by wkurzona jak bym stał przy jej grobie pogrążony w zadumie "jak tu się urwać na pańską skórkę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alskgjslfdgjslfkg
to chyba jest polski odpowiednik marshmellows? tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Djewoczka terminator
Daleko posunięte stwierdzenie, ale w smaku podobne. Właśnie kupiłam 3 swojemu chłopu, co to z Kujaw jest i też nigdy nie jadł pańskiej skórki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to w ogóle jest ta pańska
skórka???????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skurkowiczka
do tych chcących robić w domu - nie polecam. to jest raczej coś na spróbowanie. jest to biały albo biało różowy kawałek wielkości mniej więcej dwóch krówek (chyba, że oszukują przy cięciu) twardej, bardzo słodkiej substancji (uwaga na zęby i plomby - poważnie :) która pod wpływem intensywnego dziamgania w ustach robi się taka mambowa i rozpuszcza. smak - coś jakby sprasować w jedną kostkę paczkę pianek marshmallow, tylko posmak nie truskawkowy a właśnie olejku różanego. specyficzny produkt, z sentymentu kupuję raz do roku pod cmentarzem. to nie jest jakieś super dobre, to jest kultowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuxik
no nareszcie ktoś wpadł na pomysł i sprzedaje pańską skórkę i to na sztuki,z wyglądu to taka jaka pamiętam z dzieciństwa, mam nadzieję, że tak samo też smakuje,,,,Ja zaryzykuję i kupię kilka...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papierowe >>>Co Ty wypisujesz za glupoty????? Zgroza!!!!!! To MIODEK lub inaczej MIODEK TURECKI. Nie porownuje sie go z panska skorka bo to zupelnie co innego. ja co roku obzeram sie kakaowym jak jestem na cmentarzu Podgorskim :) Twarde to jak nieszczescie niszczy zeby i plomby ale znakomite :) Uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaba
mam pytanie czy ktos już wypróbował ten przepis na pańska skórke.jeżeli nie to niech ktos poda sprawdzony przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może teraz sprzedaż "pańskiej skórki"kojarzy się ze świętem zmarłych, ale na warszawskiej Pradze, wszędzie można było ją kupić, w każdym małym sklepiku z łakociami, na bazarze Różyckiego, wszędzie tam, gdzie było lub spotykało sie wiele ludzi.Przy ZOO na Ratuszowej i zawsze tam, gdzie były organizowane "wesołe miasteczka".Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frosher
W tym roku też się objadłem, a co, raz się żyje ;) szczególnie że na taką przyjemność trzeba czekać cały rok. Tak jak i wcześniej wspomniano, to już jest taka tradycja, na pewno są rzeczy o wiele pyszniejsze i lepsze, ale co roku człowiek sięga po pańską skórkę dlatego że kojarzy się z dzieciństwem, że jedząc ją można choć na chwilę się rozmarzyć i powrócić te ileś lat wstecz :) w ogóle zawsze lubiłem ten klimat na Wszystkich Świętych, mimo że zawsze jest tłok itp to jest jakaś miła atmosfera.. ach, rozpisałem się ;) podpisuję się pod tym że jest to super kultowy produkt i zawsze go będę kupował w tym dniu, nawet gdyby były w każdym sklepie na co dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akutol
Ten podany przepiz na pańską skurkę jest całkowicie nie prawdziwy. Wyjdzie mazidło, może i fajne, ale nie pańska skurka, w życiu. I tyle w tym temacie. Na pewno bez żelatyny ma być. Zreszto przepiz na to zna pare osub w kraju (we Warszawie), nik więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wiem gdzie słyszałam o PAŃSKIEJ SKÓRCE. Idź precz, do mamusi... Perfekt o niej śpiewał. Wreszcie wiem co to jest. Dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuxik
Ja zaryzykowałem i kupiłem, szkoda że za mało :-( bo jest Pycha....Jak znacie produkt to jet godny polecenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbowałam pod cmentarzem i było ohydne.Fuuu.ale to nazywało się rokokoko.Podobno tu sprzedają to od zawsze,nawet wiek sprzedającej na to wskazywał. Ulotna,nie kupiłam dla Ciebie,bo to chyba nie to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amitko nic nie szkodzi Cebulka mi kupiła:-) tyle, że nie pańską skórę, a trupi miodek powiem Ci, że było pyszne, były tego dwa rodzaje-jeden ciemny w kolorze cappucino, drugi jasny, jasny robił się ciągnący, a ciemny był twardy, ale kruchy i wyglądał jak stare zleżałe pogruchotane koćci:-D pewnie to nie to samo co pańska skóra, ale tak czy siak było pyszne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam do sprzedania pańska skórke przez cały rok w każdych ilosciach tel 504 981044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee tam! pańska skóra o tej porze?! to jakbyś chciał łamać się opłatkiem w święta wielkanocne :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla jednych to może być i dziwne bo racja że to tradycja z Dnia Wszystkich Świętych ale niektórzy może nigdy nie będą mieli okazji tego spróbować i w ten sposób ja chce im to umożliwić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich tych którzy, się tu wypowiadali i może napisze troszkę na ten temat który tak wielu ludzi nurtuje. Tak wiec polowa opinii tutaj napisanych jest niestety od ludzi, którzy tego nawet nigdy nie próbowali a ci co mieli szanse spróbować naprawdę oryginalny produkt to gratuluje i wątpię żeby sie jeszcze raz na niego nie skusili. Co do przepisów podawanych w Internecie i tak samo na tej stronie to musze niestety wszystkich rozczarować, ale nie jest on nawet w połowie zbliżony do oryginału ale oczywiście można próbować i może kiedyś cos z tego wyjdzie. Co do produktu to jest to naprawdę słodziutki i urzekający swa delikatnością przysmak, który wielbi każde podniebienie i nie znam osoby która by mogła sie wypowiedzieć na jej temat w negatywny sposób. Ja osobiście zajmuje sie sprzedażą "Pańskiej Skórki" i nie tylko... Aktualnie prowadzę sprzedaż na allegro: http://allegro.pl/item911250162_100_oryginalna_panska_skorka.html Proponuje Państwu produkt w 100% oryginalny, dokładnie taki, jaki powinien być czyli delikatny mający właściwą konsystencje, o idealnym smaku kuszącym podniebienie. O gwarancji, jakości oferowanego produktu moje komentarze mówią same za siebie. Tak wiec zapraszam do zakupu… A sami Państwo widzicie ze nie jest to produkt wszędzie dostępny i jeżeli ktoś nie miał okazji jeszcze tego spróbować to zapraszam a mogę zagwarantować że, jeśli ktoś raz spróbuje to juz nigdy nie przejdzie obok tego obojętnie. Oferuje Państwu odbiór osobisty jak również możliwa jest także wysyłka tak wiec teraz nieważne skąd JESTEŚ to także możesz sie przekonać o jej smaku i to bez wychodzenia z domu. Na stronie są wszelkie informacje, ale wiadomo ze to link do strony która niedługo straci ważność i następna aukcja może mieć juz inny link tak wiec jak Państwo wpiszą w wyszukiwarce "Pańska Skórka" to na pewno zawsze uda sie mnie znaleźć. W razie jakichkolwiek pytań prószę pisać na maila spiku0720@wp.pl Pozdrawiam Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piterp
Smiesza mnie wypowiedzi handlarzy ktorzy tak to zachwalaja, kto raz sprobuje ten wie ze oprocz tradycji nic w tym nie ma, przesalodzony cukierek o mdlym smaku, jak ktos lubi jesc cukier z cukiernicy to polecam, w innym wypadku niekoniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najkobieta
Mój chłopak tym handlował przez 3 dni, wszystko sprzedał. Jak dla mnie za słodkie, ale ludzie lubią i biorą. Raczej dzieci wcinaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×