Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aniszcza

ECDL

Polecane posty

Chcialabym z wami porozmawiac na temat ECDL, a dokladnie na temat egzaminu i tego, co musze sie do ECDL nauczyc. Czy jest ktos kto to zdawal??? I moze posluzyc mi pomoca??? Ewentualnie przeslac linki do stron, gdzie mozna zobaczec jak ten egzamin wyglada. Chcialabym poznac przykladowe pytania egzaminacyjne. Bo to co pisza na stronie polskiej ECDL jest jasne, ale zadna strona nie podaje przykladowych zadan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ten egzamin za dwa dni i też nic nie wiem:( nie moge się zalogować na strone mojej uczelni a tam są jakieś materiały:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ECDL
Na kurs ECDL składają się następujące moduły tematyczne: *Podstawy technik informatycznych *Użytkowanie komputerów *Przetwarzanie tekstów *Arkusze kalkulacyjne *Bazy danych *Grafika menedżerska i prezentacyjna *Usługi w sieciach informatycznych Aby uzyskać certyfikat ECDL trzeba zdać jeden egzamin sprawdzający wiedzę teoretyczną i 6 egzaminów z umiejętności praktycznych. Egzaminy są przeprowadzane m.in. w Polskim Biurze ECDL. Egzamin teoretyczny obejmuje podstawy technik informatycznych dotyczące użytkowania i zastosowań komputerów. Egzaminy praktyczne dotyczą następujących tematów: *Użytkowanie komputerów - poznanie podstawowych funkcji komputera w celu zwiększenia efektywności jego wykorzystania. *Przetwarzanie tekstów - tworzenie, edytowanie, formatowanie, przechowywanie i drukowanie dokumentów. *Arkusze kalkulacyjne - aplikacje umożliwiające wykonywanie różnego typu wyliczeń. *Bazy danych - aplikacje pomocne przy efektywnym wykorzystywaniu dużych zasobów danych umożliwiając szybki i łatwy do nich dostęp. *Grafika menedżerska i prezentacyjna - szkolenie umożliwiające sprawne tworzenie różnego rodzaju grafiki - wykresów, prezentacji i obrazów wykorzystywanych w działalności biznesowej. *Usługi w sieciach informatycznych - szkolenie pozwalające na korzystanie z zasobów sieciowych i sprawnej komunikacji z innymi użytkownikami komputerów. ECDL - Moduł 1 - Podstawy technik informatycznych Do nauczenia: * Określanie korzyści wynikających z używania komputerów. * Określanie części składowych komputera osobistego. * Identyfikacja sprzętu komputerowego i oprogramowania na podanej liście. * Łączenie części składowych jednostki systemowej z ich funkcjami. * Określanie zasad obsługi sprzętu komputerowego tworzącego komputer osobisty. * Określanie zasad ochrony oprogramowania i danych przed wirusami. * Określanie różnic pomiędzy system operacyjnym a oprogramowaniem aplikacyjnym. * Wskazanie najczęściej używanych typów oprogramowania aplikacyjnego. * Określanie korzyści płynących z używania sieci. * Określanie sposobów wykorzystania Internetu. * Wskazywanie korzyści płynących z używania poczty e-mail. * Określanie cech charakterystycznych społeczeństwa informacyjnego. * Wskazywanie roli ochrony przed wirusami i zabezpieczeń w dobie społeczeństwa informacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ECDL
ECDL - Moduł 2 - Użytkowanie komputerów Do nauczenia: *Określenie miejsc, gdzie konfigurowane są podstawowe ustawienia systemu i pulpitu. *Tworzenie i operowanie skrótami na pulpicie. *Łączenie standardowych elementów pulpitu Windows z ich funkcjami. *Kopiowanie pliku z jednego folderu do innego z użyciem menu Edycja Eksploratora Windows. *Określanie sposobów wykorzystania edytora tekstu. *Tworzenie dokumentu tekstowego przy użyciu Microsoft Word. *Formatowanie dokumentu z użyciem paska narzędzi Formatowanie programu Microsoft Word. *Drukowanie dokumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ECDL
ECDL – Moduł 3 – Przetwarzanie tekstów Do nauczenia: *Uruchamianie aplikacji Word 2002. *Określanie właściwości interfejsu Word 2002. *Wstawianie tekstu do dokumentu. *Otwieranie istniejącego dokumentu *Wskazywanie funkcji okna dialogowego Zapisz jako. *Dodawanie i usuwanie przycisków paska narzędzi. *Łączenie sposobów zaznaczania tekstu z ich opisami. *Przenoszenie tekstu w dokumencie. *Kopiowanie tekstu pomiędzy dokumentami. *Tworzenie listy punktowanej i numerowanej. *Wprowadzanie tabulatorów do dokumentu. *Wyszukiwanie tekstu w dokumencie. *Sprawdzanie pisowni i gramatyki w dokumencie. *Wstawianie do dokumentu nagłówka i stopki. *Tworzenie w dokumencie tabeli. *Tworzenie obiektu rysunkowego w dokumencie. *Tworzenie dokumentu głównego przy pomocy Kreatora korespondencji seryjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obeznana
Ja mam książki do sprzedania 1, 2, 7 moduł, z nich można się świetnie nauczyć, mogłabym je sprzedac po 10 zł każda, normalnie są po 15...bylby ktoś chętny? A inne też będę mieć, na bieżąco, bo je kupuję przed każdym egzaminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ECDL
ECDL - Moduł 4 - Arkusze kalkulacyjne Do nauczenia: *Uruchamianie aplikacji Excel 2002. *Określanie elementów interfejsu Excel 2002. *Otwieranie skoroszytu. *Edytowanie danych arkusza roboczego. *Kopiowanie zakresu komórek. *Wstawianie wiersza i kolumny do arkusza roboczego. *Tworzenie formuły za pomocą funkcji podstawowej. *Stosowanie różnych formatów liczb. *Ustawianie podziału strony w arkuszu roboczym. *Wstawianie obiektu rysunkowego. *Tworzenie wykresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obeznana
U nas bylo tak, że kto uczył się na własną rękę to raczej oblewał...bo te zadania może wyglądają łatwo, ale wcale takie nie są, nie mówiąc o głupiej teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ECDL
ECDL - Moduł 5 - Bazy danych Do nauczenia: *Otwieranie bazy danych przy użyciu programu Microsoft Access. *Tworzenie pustej bazy danych. *Tworzenie tabeli w Widoku projektu. *Tworzenie pola tabeli. *Ustawianie pola jako klucza podstawowego. *Edytowanie danych tabeli. *Stosowanie filtru według formularza. *Tworzenie prostej kwerendy przy pomocy Kreatora prostych kwerend. *Określanie właściwości Kreatora formularzy. *Wskazywanie cech Kreatora raportów. *Drukowanie raportu z Podglądu wydruku. *Modyfikowanie właściwości raportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ECDL
Całość można przyswoić w 32 godziny. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obeznana
no nie przesadzam. U nas np. są z tego warunki, bo to przedmiot obowiązkowy...ja np. z modułu 7 zrobiłam wszystko i dostałam 3,5...uczyłam się, ale tylko z 2 mam 4. Bardzo dużo osób nie zdaje za pierwszym razem, naprawdę, przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ECDL
ECDL - Moduł 6 - Grafika menedżerska i prezentacyjnaDo nauczenia: *Tworzenie prezentacji z pustego szablonu prezentacji. *Tworzenie prezentacji z użyciem pliku prezentacji. *Tworzenie prezentacji z użyciem szablonu projektu. *Formatowanie tekstu z użyciem opcji w oknie dialogowym Czcionka. *Zmiana formatu listy za pomocą okna dialogowego Punktory i numeracja. *Zmiana wyrównania tekstu w slajdzie. *Stosowanie do prezentacji szablonu projektu. *Dodawanie Autokształtu do slajdu. *Zmiana Autokształtu w slajdzie. *Dodawanie tekstu do Autokształtu. *Tworzenie w slajdzie schematu organizacyjnego. *Formatowanie kształtu w schemacie organizacyjnym. *Dodawanie do prezentacji notatek prelegenta. *Dostosowywanie przejść slajdów w prezentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ECDL
ECDL - Moduł 7 - Usługi w sieciach informatycznych Do nauczenia: *Określanie właściwości Internetu. *Określanie składników pakietu Microsoft Internet Explorer 6. *Zapisywanie obrazu przy użyciu paska narzędzi obrazu. *Dodawanie strony sieci Web do Ulubionych w programie Microsoft Internet Explorer 6. *Drukowanie strony sieci Web z Podglądu wydruku. *Ustalanie kolejności kroków, jakie należy wykonać przy konfigurowaniu konta e-mail w programie Microsoft Outlook Express 6. *Wysyłanie wiadomości e-mail. *Odpowiadanie na wiadomość e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Aniszcza jak sie czyta to nie wyglada to groznie ale z praktyka pewnie byloby u mnie zdecydowanie gorzej ;-) jakby co to zycze powodzenia i wracaj na nasz tpik hi hi hi :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liuliu
Wszelkie informacje i rady mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×