Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

paluszki schabowe w sosie pieczarkowym 0,5 kg schabu 2 cebule kilka pieczarek 1 szkl rosołku śmietana przyprawy, mąka, olej do smażenia Schab pokroić na kilkucentymetrowe kawałki, przyprawić ziołami lub przyprawą do mięs, odstawić na 10 min w chłodne miejsce. Po 10 min oprószyć mąką i zarumienić na patelni, przelożyć do rondla. Na tym samym tłuszczu podsmażyć cebulkę, gdy się zeszkli dodać pokrojone pieczarki. Kiedy pieczarki puszczą wodę, przełożyć całośc do rondla, zalać rosołkiem, gotować ok. 15 min tak aby mięso \"doszło\". Potem zagęścić śmietaną z odrobiną mąki. Przyprawić do smaku. Podawać z ryżem, pasuje do sałatki z pomodorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryżowe ciasteczka (expresowe) Paczka kleiku ryżowego Kostka margaryny 3 jajka szklanka cukru,cukier waniliowy łyżeczka proszku do pieczenia dżem Z podanych składników zagniatamy ciasto.Po wyrobieniu formujemy z ciasta kulki.Na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia układamy je w dość dużych odstępach.W każdej kulce robimy wgłębienie,w które wkładamy trochę dżemu. Dzieci (i nie tylko) je uwielbiają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzanki z serem Utarty żółty ser wymieszać z ubitymi żółtkami (10 dkg sera-jedno jajko),dodać pianę z białek.Posmarować kromki weka tą masą i zapiekać 10-15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchara
Czy ktos zna jakies przepisy do przygotowania w parowarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na racuchy z jabłkami: 2 szkl.mleka zsiadłego[może być kefir] 2 jajka 1 łyżeczka sody 2-3 łyżki cukru szczypta soli maki tyle aby ciasto miało konsystencję gęstej śmietan Wszystko zmiksować-wkroić do ciasta w drobną kostkę obrane[ 2-3]jabłka.Wymieszać. smażyć w większej ilości oleju na patelni.Po usmażeniu posypać cukrem pudrem,można też na wierzch dać odrobinę dżemu truskawkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a macie przepis
na dobra mase do andruta plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masa nr 1: puszka mleka zagęszczonego z cukrem gotować dwie godziny-puszka musi być przykryta wodą puszkę otwieramy po ostygnięciu jedna puszka wystarczy na jedno opakowanie andruta Masa nr 2 1 galaretka wiśniowa 1\\2 margaryny 6 lyżek cukru 6 łyżek gęstej śmietany wszystko zagotować,gdy lekko przestygnie smarować wafelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna masa z mleka
w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zna któraś z was jakiś przepis na dobrą pizze? Nie jestem doskonałą kucharka i szukam jakiegoś w miarę prostego przepisu i dobrze by było aby ciasto było fajne puszyste, w sumie to umiarkowane czyli nie za grube i nie za cienkie... Czekam na ewnetualne przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten topik jest rewelacyjny! juz skopiowala sobie sporo przepisow, jestem zachwycona.jestem wzglednie poczatkujaca a teraz to dopiero sie zacznie :D Kobietki jestescie boskie :D czy wie ktos moze jak zrobic sos slodko-kwasny? bo bardzo lubie a niestety nie mam dostepu do naszych lowiczowych. Bardzo prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sos słodko -kwaśny ja robię tak: pierś kurczaka pokrokć w kostkę i obsmażyć-wrzucić do garnka, przysmażyć cebulkę pokrojoną w półtalarki-i do garnka podlać wodą,dodać sól,wegetę i dusić dodać pomidory pokrojone w grubą kostkę[obrane ze skórki] dodać paprykę pokrojoną w paski dodać cukier[ma być wyczuwalny w potrawie] dodać bazylię ,zioła prowansalskie sół czosnkowa doprawić do smaku[mozna dodać przecier pomidorowy] można lekko zagęścic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradzcie prosze
Czy można do oponek dodac gotowy srek waniliowy ,taki ze sklepu juz zmielony?...zamiast zwykłego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hero
Macie może przepisy na szybkie oiady? Nigdy nie lubilam długo stać przy kuchni, a mój facet musi coś zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybki obiadek: Ryż z udkami 4szkl wody 1kostka rosołowa 2 łyżki wegety 1 łyżeczka masła 3 udka-przekrojone na pól 2 szkl ryżu Z wody,kostki,wegety,,masła-ugotować wywar-wrzycić do niego wypłukany ryż,można dodać do tego trochę groszku zielonego,kukurydzy i papryki w paski-wszystko włożyć do brytfanki.Na wierzch ułożć udka.Zapiekać w piekarniku pod przykryciem 2-3 godziny w temp. 200 -220 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sagala
Dzien dobry!Piękny jest ten topik, od dawna z niego korzystam i bardzo czuję się przezeń wzbogacona;)-zwłaszcza jako początkująca kucharka. Mam pytanie do LM, w sprawie ZEMSTY TEŚCIOWEJ. Zaintrygowała mnie nazwa dania, a i przepis wydaje się atrakcyjny... Czy mogłabyś podać, ile tych galaretek tam potrzeba? Dzięki bardzo! Pozdrawiam i życze smacznego gotowania wszystkim miłym Paniom!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aspenos
Zawsze na kazdej imprezie rodzinnej sa jajka w majonezie a teraz odmiana:) Jajka w majonezie inaczej:) -5 jaj -puszka sardynek -sól i pieprz -majonez Jajka udotowac na twardo wyciagnać zółtka. Z zółtek i sardeynek zrobic mase tj zmieszac je z przyprawami nie martwcie sie o osci nie czuc ich podczas jedzenia. Dziurki w białku wypełnic masa i ''polac'' majonezem :) Smacznego. Przepraszam za to polac ale nie wiedziałam jak to ujac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyborne paszteciki Składniki; 2 szkl.mąki 1/2 szkl. śmietany 125g margaryny 50g drożdży 1 jajko 1 żółtko 1 łyż. cukru szczypta soli farsz jaki kto chce mnie smakuje mięsny z grzybkami Wykonanie; 1. Mąkę wymieszać z solą i cukrem. Dodać pokruszone drożdże, posiekac z margaryną 2. Wbić jajko, wlać śmietanę, zagnieść ciasto . Rozwalkować na placek o grubości0,5cm 3.Szkanką wyciąć krążki. Napelnić je farszem i zlepić dość mocno brzegi na górze nakładając jeden na drugi. Ja robie tak jest szybciej i też ladnie wyglądają: na rozwalkowane ciasto nakładam farsz w calej dlugosci następnie zwijam ciasto i odcinam wraz ze zwinietym farszem dokladnie zlepiam, miejsce łączenia ciasta pozostawiam na spodzie pasztecika potem odcinam kawalki wg uznania. Smaruję żółtkiem roztrzepanym z lyżeczką wody i odstawiam do wyrośnięcia, które trwa 15-20 minut. 4. Piec w temp. 180 stopni na kolor złoty. Pycha do tego barszczyk i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aspenos
Piszcie bo szkoda tematu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaszłyki 1filet z indyka[lub 2 z kurczaka] pieczarki cebula w ćwiartki papryka świeża czerwona przyprawa grilowa majonez,musztarda,sól Mięso pokroić w grube kawałki,posolić,posypać przyprawą grilową,dodać majonez i musztardę-wymieszać i odstawić do lodówki na noc. Pieczarkisparzyć wrzątkiem,cebulę też.Paprykę pokroić w kwadraty ok.3 cm. Na patyk nakładać na przemian mięso,pieczarkę,cebulę,paprykę-itd.Całość posypać przyprawą grilową i smażyć na patelni na złoty kolor z każdej strony.Usmażone włożyć do brytfanki i dusić w piekarniku ok.1 godz. Podawać z ryżem i surówką-pyszny obiadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO I WITAM PO DŁUUUUUUUUUUUGIEJ NIEOBECNOŚCI....cieszę sie że na topiku przybyło aż tyle nowych przepisów..myslę że niezła ksiażka kucharska by z tego wyszła :-) korzystajac z okazji chciałabym złożyć wszystkim gotującym i nie tylko z okazji zblizających sie świat wszystkiego najsmaczniejszego...i oby Nowy 2007 rok przyniósł same dobre wieści!!! pozdrawiam-załozycielka topiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenyyy
podnoszę bo cisza przedświąteczna zapanowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenyyy
podnoszę bo cisza przedświąteczna zapanowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos tu chciał przepis na mase do andruta :) Jest ich dziesiątki pewnie ale polecam z mleka kondensowanego ... dzieciaki u mnie tłuką sie kto wylizuje miske :)) Puszke słodzonego mleka kondensowanego gotowac w garnku z woda ( nie otwierając puszki) ok 2 godz. następnie ostudzić ( ja wsadzam do zimnej wody, jest szybciej) .... Kostke masła utrzeć az bedzie puszyste, dodać mleko z puszki, chwilke jeszcze pomieszać żeby sie ładnie połączyło i ...... gotowe :) Tyle masy starcza na ok. półtorej andruta :) Pycha :) ---- Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeeeeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) ))) wszystkiego dobrego w nowym 2007 PIEROGI SEROWE🌻 składniki - ciasto: 3 kostki twarogu półtłustego 1/2 kostki margaryny 3/4 kg maki 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 łyżeczka sody oczyszczonej 1 jajko sól przygotowanie ciasta : twaróg przepuścić przez maszynkę zmieszać z pozostałymi składnikami i wyrobić ciasto. Ciasto wywałkować / niezbyt cieńko / ; wykrawać krążki jak na pierogi. składeniki farszu: 6 jajek pęczek natki pietruszki 1 cebula 1 jajko 1/2 l oleju sól pieprz przygotowanie farszu: jajka ugotować na twardo i pokroić w drobna kostkę. Cebule pokroic w drobną kostke i zeszklić na patelni . Piertuszkę drobno posiekać. Pokrojone jajka , cebulke oraz piertuszkę wymieszać dodajac jedno surowe jajko do zwiazania farszu. Wszystko przyprawić sola i pieprzem /pikantnie/.Zlepić pierogi nadziewając wykrawane z ciasta krążki farszem. Smażyć z obu stron na gorącym oleju na średnim ogniu ,nie za dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hooooooooooooooooooooooooop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maroussia
5 ziemniaków ugotować w mundurkach wystudzić dobrze, obrać i pokroić w kostkę, 2 ząbki czosnku zmiażdżyć dodać do ziemniaków,następnie dodać 2 łyżki tymnianku, doprawić solą i pieprzem czarnym wymieszać i dodać majonez wedle uznania ja sobie nie żałuje bo wtedy jest lepsza. Jeszcze raz wymieszać iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii po prostu pyyyyyyyycha. Niezastąpiona latem do potraw z grila. Oczywiście wszystkie składniki można dodawać wedle uznania mniej lub więcej. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIERŚ Z KURCZAKA Z KAPUSTĄ🌻 2 piersi z kurczka 1/4 malej główki kapusty duza cebula marchewka 0,5 szkl. smietany łyżka maki łyżka wegety olej sół,pieprz Poszatkowac kapustę,cebulę podsmażyć,zetrzec na tarce marchewkę,dodac przyprawy i podlac wszystko wodą.Dusic pod przykryciem.Pierś podsmażyć na oleju,wrzucic do kapusty,wlać śmietane i dodac mąkę,wymieszać.Przez chwile zostawic na ogniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×