Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zatroskana********************

anemia u niemowlaka

Polecane posty

Gość farfalla29
Witam! U mojego Kubusia lekaże wykryli w pierwszej dobie życia wrodzone zapalenie płuc i wrodzoną anemię. Podano mu antybiotyk i zapalenie zostało wyleczone. Na anemię dla brzdąca dostałam Hemofer (2xpo 3 kropelki), Cebion, Kwas foliowy, witamine D i Witaminę K. Musze mu to wszystko podawać. Jednak po zażyciu Hemoferu dziecko staje się niespokojne, ma wzdęcia i boli go brzuszek. Mam kontrole za dwa tygodnie, mam nadzieję że po wizycie odstawię hemofer, bo on chyba negatywnie wpływa na mojego Kubusia. Podawałam Hemofer sam, ale spróbuje go teraz rozcieńczac z wodą przegotowaną, może to inaczej na niego wpłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabip
Moja córeczka odkąd miała 7 tygodni ma anemie.teraz ma 6 misięcy.cały czas podaje jej Hemofer,coraz to większe dawki.ostatnio przez mieisąc dostawała 2x5 kropelek codziennie dawałam jej zupke z mięsem.niestety nic nie pomogło.teraz pani dr kazała zwiększyć dawke żelaza do 2x10 kropelek.oczywiście pani dr nie potrafi powiedzieć dlaczego Basia ma anemie... nie wydaje mi się zeby większa dawka pomogła,skoro do tego czasu nic nie drgnęło,a nawet troszke spadło.może ma upośledzone wchłanianie-tylko co wtedy? może powinnam zrobić jakieś oddatkowe badania? moze ktoś poradzi jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ta wasza anemia to nie anemia. Dzieci tak mają od 3-12 miesięcy, dlaczego nie pytacie swoich lekarzy skąd ta mała ilość czerwonych krwinek ?? Mój 4,5 miesięczny synek też dostaje żelazo, a to dlatego, że w tym wieku dzieci tracą krwinki czerwone, które jeszcze miały od matki, a swoich nie nadążają \"wyprodukować\", dlatego należy uzupełnić niedobory żelaza. Obojętnie jak byście karmiły swoje Maluszki i tak \"anemia będzie\" Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo-Julki - to jest rodzaj anemii - fizjologiczna i mimo że ma charakter "naturalny" trzeba ją leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ oczywiście, że to trzeba "leczyć" temu nie przeczę. Chodzi tylko o to że w tym wieku jest to normalne i nie z braku takiego albo innego jedzenia. Tylko z niedostatecznej produkcji czerwonych krwinek (czego wcześniej nie wyczytałam, dlatego o tym piszę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobraa
Witam! Moja córka ma w tej chwili 20 mies. i ma anemie czasami wieksza czasami mniejszą. A tą anemie ma juz bardzo długo bo wykryłam ja w wieku 3 miesięcy i lekarze mowili ze "wypije" 1-2 buteleczki zzelaza ferrum lek i bedzie wszystko ok (poprzedniczki pisza ze dzieci w tym wieku własnie sie anemizuja). I tak sie ciągło az "wypiła" 9 buteleczek Ferrum Lek. zaczeli robic badania czy krew gdzies nie ucieka jelitami czy pasożyty są i nic nie wyszło..... Pozniej wysuneli podejrzenie celiaki, zrobiono córce gastroskopie przyszły wyniki -ujemny (w sercu ulga). Zapomniałam dodac ze organizzm mojej córki juz nie reaguje na Ferrum poprostu sie nie wchłania nawet przy wit C. Anemia sie utrzymuje nadal a córka jak nie jadła tak nieje nawet czasami 3 dni. Jej posiłek wyglada że wypije 2 razy dziennie "flache kaszki" przy czym mało pije (zalezy od dnia). Lekarze mowia jak nie chce to niech nieje i kazali "pić nastepna buteleczke żelaza :( Teraz bedziemy robić badanie na cytomegalie bo juz chyba wszystko zrobiłysmy co mogłysmy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja młodsza córka tez miała anemię w tym wieku, tez dostawała Ferrum i z tego co się orientuję ten lek nie ma wpływu na zęby (na zęby mojej córeczki też nie miał). Należy go tylko podawać z czymś kwaśnym, np. z bobofrutem, a nie bezpośrednio przed albo po wypiciu mleka. I dobrze dawać dziecku dużo mięska do jedzenia, żółtko jaja itp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 2008
Kobraa, a jakie dokładnie badania robili Twojej córeczce? My też się zmagamy z anemią. Córka ma 8 miesięcy, już pół roku zażywa żelazo i nie ma żadnej poprawy, ale lakarka nie chce mi dać skierowania na żadne inne badania oprócz morfologii. Sama na własną rękę zrobiłam prywatnie badanie kału na pasożyty-wyszło, że nie ma. Nie wiem, jakie jeszcze inne badania mogę małej zrobić. Niepokoi mnie, że tak długo utrzymuje się ta anemia, mała jest okropnie blada i ma podkrążone oczka. Jest silna, apetyt jej dopisuje, ale to mnie nie pociesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobraa
Moja córka własnie nie jest blada i wszyscy mowia ze nie wyglada zeby miała anemie a jednak ma i mnie tez to bardzo martwi. A ma juz ją od 17 miesiecy. I tez sama juz niewiem co mam robic, prawda jest taka ze ona niechce wogole jesc a jak juz chce to tylko to co ona chce czyli jakis jogurt czy pudding i spagetti po ktorym dostaje wysypke i oprocz tego wypije z flachy kaszke jak sie obudzi i przed spaniem a o obiadu na oczy widziec nie chce niemowiąc juz o mięsku. Teraz bedzie powtarzyć wynik na cytomegalie poniewaz wyszedł watpliwy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANARIS
witam moja córeczka ma miesiąc i jeden tydzień, też ma anemię. dostała ferrum. karmie piersia, mam bardzo słaby pokarm i lekarka kazała mi przejść na butelkę. mam 2 pytanka 1 co tak naprawde oznacza ze julka ma anemię? że ja mam zły pokarm? - tak? 2 czy zaprzestac karmic piersia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma niespełna 5 m-cy i stwierdzono niewielką anemię z niedoboru żelaza. Od dziś podaję jej 5 granulek ferrum metallicum 9 ch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna_30
Witajcie drogie Mamy .Moj synek ma 1,5 roczku i lekarz stwierdził anemie podaje synkowi Ferrum w syropie 5ml.na dobe koniecznie lekarz kazal podawac go z sokiem ,mały nie bardzo Go chyba toleruje bo dzisiaj dostał 2dawke i ma biegunke i ogolnie zanikł mu apetyt mam pytanie jak myslicie czy to minie czy mam odstawic lek i isc do lekarza poradzcie prosze bo nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaris
no a ja nadal nie wiem z czego u małej ta anemia, niby z niedobory żelaza, ale jak pisałam karmiłam piersią a dokarmiałam sporadycznie mlekiem z buteleczki. widocznie mój pokarm "nawalił". podaję ferrum nadal, ale mała stała sie płaczliwa tak jakby ją cos bolało ;/ i to chyba właśnie od ferrum, to mozliwe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Dziecko bardzo ładnie je odkąd zmieniłam smoczek. Normalnie wszystko zjada! :D jestem zaszokowana i przeszczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna_30
Witam wszystkie Mamy !!!!! Byłam z moim synkiem u lekarza bo po podawaniu syropu FERRUM 5ml. na dobe moj synek dostał biegunki i stracił apetyt .Lekarz stwierdził ze to prawidłowa reakcja na ten lek ,kazał zmniejszyc dawke na 2,5 ml.co drugi dzień .Pisze to tylko po to aby uspokoic Mamy ,ktorych dzieci tez bedą miały taka reakcje na ten lek pozdrawiam wszystkie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaleciła mi ferrum metallicum 9 CH, a ja nie wiem co jest lepsze - 5 czy 9. Stosuję to, co powiedziała. 5 kulek na dobę rozpuszczam w ciepłej wodzie i daję Małej do wypicia. Wcześniej rozpuszczałam to w pół kieliszka wody i poiłam ją łyżeczką, a teraz wlewam 30ml wody do buteleczki i ona sama wypija. Zastanawiałam się, czy to (za)działa, ale skoro Dziecku jest lepiej... to raczej działa. Zaraz po tym jak wypije to żelazo, podaję jej 3-5 kropelek cebionMulti, bo tam jest wit. C - to po to, aby żelazo lepiej się wchłonęło. Dziewczyny wyżej pisały o tym- można też z soczkiem podać, bo tam też jest wit. C. Pozdrawiam i życzę zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammma
Shamanka08 ----->dzięki za odpowiedź :) Mam nadzieję,że wyniki Twojej córeczki sie poprawią, widzę,że minął już miesiąc odkąd dajesz leki, prosze napisz jak zrobisz kolejną morfologię,bo ja muszę trochę poczekać,dopiero zaczęlam podawać tylko,że ja daje ferrum phosphoricum 5CH,bo też zalecane jest przy anemii. Mam nadzieję,że homeopatia pomoże,bo chciałabym uniknąć podawania ferrum lek,który niestety ma dużo skutków ubocznych. Napisz jakie wyniki po kuracji. Życzę dużo zdrówka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumna mama
hej. ja bylam dzisiaj z wynikami mojego 2,5 miesiecznego synka. ma zelazo na dolnej granicy normy i pani doktor przepisała mu hemofer.... ja zastanawiam sie czy podawac mu ten lek ..... prosze napiszcie jakie macie doswiadczenie z podawaniem tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammma
dumna mama=====> poziom żelaza jeszcze o niczym nie świadczy,ponieważ zmienia się on w ciągu dnia,należy zbadać inny parametr,jeśli chodzi o samo żelazo,nie pamietam dokładni jak się nazywa,ale chodzi o rezerwy żelaza,a nie aktualne poziom we krwi. Nie piszesz jak wygląda morfologia - poziom erytrocytów,hematokrytu,hemoglobiny i MCV - mi właśnie lekarz poeiedział,że nie ma potrzeby robic poziomu żelaza,ale wystarczy popatrzeć na MCV - niskie świadczy o anemii z niedoboru żelaza właśnie. Nie piszesz też jak karmisz dziecko - naturalnie czy sztucznie, to też ważne. Może mały ostatnio słabo je,może chorował,a może ulewa i stąd niedobory. To dziecko donoszone czy wcześniak? No i z tego co czytałam,jeśli matka w ciąży miała anemię,to u dziecka wystąpi ona na 100% również.Generalnie sztuczne żelazo wchłania się kiepsko,dlatego tez podaje sie takie końskie dawki,co powoduje u dzieci bóle brzucha i czarne "sraczki". Ja tez walczę z anemią,a wyniki nie są na granicy normy,ale dużo poniżej. Tylko,że moje dziecko ma już rok,więc tu przede wszystkim pilnujemy odpowiedniej diety i stosujemy homeopatię. Twój dzidziuś jest jeszcze malutki,więc nie wiem czy obejdzie się bez sztucznego żelaza,ale może skonsultuj się z innym lekarzem,może ferrum lek będzie lepszy,albo podawaj hemofer i jak z brzuchem będzie ok to podawaj. Sprawdź sobie jeszcze tą morfologię. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumna mama
mammma juz ci na wszystko odpowiadam :) dziecko urodzilam 5 dni po terminie,karmie piersią i w ciaży brałam biofer folik.... jezeli chodzi o morfologie to maly ma podwyższone rdw i mcv. Pani doktor powiedziala ze to oznacza ze za miesiac\, dwa moze miec anemie jak sie wyniki nie polepsza i jak zelazo nie podskoczy ( ma 64 a dolna granica to 59). wszyscy wokół mówia mi zebym znowu zaczela brac biofer folik to maly bedzie dostawal to przez pokarm, każa tez jesc szpinak, brokuly i wątrobke ale ja naprawde nie wiem co bedzie lepsze.... :( na razie nie podaje my hemoferu ani innego zelaza.... mam nadzieje ze moja dieta uratuje go od anemii..... pozdrawiam i dzieki za dobre rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sol29
Moja Patka ma 15 miesięcy. Wlasnie dostala Ferrum Lek. Ma niską hemoglobinę i szmery w sercu dlatego doktor wypisała jej żelazo i kwas foliowy. Dalej karmię piersią i jakos przeoczyłam branie witamin dla matek karmiących (Feminatal N). Patrycja tez nie za bardzo przepada za mięsem i dużo chorowala (antybiotyki przynajmniej 1 na miesiąc - żłobek) i to doktor uznała za przyczyny niskiej hemoglobiny. Powiedzcie mi czy po tym leku naprawde nie ma znaku na ząbkach? bo jakos nie chce mi sie wierzyc. Patrycja go bierze dopiero 5 dzień i martwie sie jak to bedzie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobraa
Moja corcia wypila 11 butelek ferrum lek i zabki ma białe. Zelazo wlewałam do butelki z niewielka iloscia herbatki a zeby zabki niemiały kontaktu z zelazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROLA0506
Witam. Ja też mam duży problem odnosnie anemii. Mojej 6 letniej córci co i rusz jak robię badania brakuje żelaza. 1 grudnia robiłam jej morfologię i wynik żelaza miała 29 gdzie miniumum jest wsk.37. Leukocytów i neutrocytów ma za dużo. Dostawała Ferrum lek po 10ml dziennie, ale bez efektów. W dniu 13 stycznia robiłam jej morfologie i wyszła jeszcze gorsza niż ta miesiąc wcześniej robiona. Wynik żelaza był o jedną jednostkę jeszcze mniejszy 28.(od 1 grudnia do 13 stycznia zużyła 4 buteleczki Ferrum lek i brak efektów. Lekarz stwierdził, że może spróbujemy jej podac Ferrum lek z kwasem foliowym bo może to jest przyczyną także. Zrobiłam jej usg brzucha i okazało sie,że ma drugą śledzionę o śr. 8,5 mm. A tak wszystko ok. Niewiem co mam już robic. Niechce mi jeśc ma sińce pod oczami i na widok jakiegoś jedzenia krzyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×