Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zatroskana********************

anemia u niemowlaka

Polecane posty

mój ma mało hemoglobiny 10,4 ale żelaza ma 104 jednostki! kupiłam mu już CHela-Ferr w kapsułkach ale narazie nie daję bo walczymy z chorobą gardła :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammma
Shamanka08===> i jak wyniki? robiłaś już? Sol29====> nam lekarz prywatny nie przepisał ferrum lek,bo powiedział,że nie przepisuje dzieciom,które mają zęby,bo mogą czernieć. Być może nie na wszystkie dzieci tak to działa,pewnie też zależy od sposobu podania-jak najmniejszy kontakt z zębami,może strzykawka,taka jak do syropów i na tył języka od razu. KAROLA0506===> znam przypadki,że ferrum nie pomaga,dlatego miedzy innymi (również obawa o zęby) lekarz zalecił dbać w diecie o żelazo. Sporo żelaz ma pokrzywa - moje dziecko chętnie pije,może zapach trochę nieprzyjemny,ale ona dostaje w bidonie z rurką także nic nie czuje i polubiła. Jest tez sok z pokrzywy,ale niestety obecnie nie można go kupic- bedzie dopiero na wiosnę (taki bez alkoholu,nadaje się dla dzieci). Pamiętaj o witC,dzięki której żelazo się lepiej wchłania.Najlepiej naturalna wit. C nie tabletki,czy krople. Ja swojej daję Z Polskiej Róży - syrop z owoców róży. Przykładowo, jeśli chodzi o zawartość żelaza w różnych produktach (na 100g): wątroba wieprzowa smażona - 20 mg drożdże piwne - 18 mg grzyby suszone - 11 mg kasza gryczana - 10,9 mg (polecam kaszę niepalona,ma więcej wartości i jest łagodna w smaku) soja - 8 mg morele suszone - 7,8 mg żółtko jaja - 7,2 mg wątroba - 6,6 mg fasola - 6,5 mg kasza jaglana - 4,8 mg mąka pszenna - 3,9 mg płatki owsiane - 3,9 - 4,5 mg śliwki suszone - 3,9 mg szpinak gotowany - 3 mg migdały - 3 mg szynka wędzona - 2,5 mg kura - 1,5 mg groszek zielony - 1,9 mg brokuły gotowane - 0,8 mg maliny, jeżyny, porzeczki - 0,9 mg ryż - 0,8 mg winogrona, brzoskwinie - 0,8 mg pomidory, cebula, kapusta, sałata, selery, banany, borówki - 0,6 mg ryby (średnio) - 0,7 mg mleko - 0,05 mg Należy unikać czarnej herbaty,kakao,kawy - to wypłukuje minerały,w tym żelazo. I wapń utrudnia wchłanianie żelaza,czyli mleko,nabiał itp. pomiędzy głównymi posiłkami. Ja postawiłam na dietę i czekam na efekty,bo niestety obraz krwi się nie polepszy z dnia na dzień i kolejne badanie najlepiej wykonać po 6-8 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shamanka08 wtrącę się nie na temat, ale na ząbkowanie jest cudwny lek homeopatyczny- spróbuj chamomilla dagomed 44 się nazywa. Mnie to życie przy ząbkowaniu ratowało... :) I przepraszam, że tu z tym wyskauję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha2522
witam mój synek ma 16 miesięcy i też ma anemie pije już druga butelke ferrum lek i za dwa tygodnie ide z nim na wynki to zobacze czy jest poprawa.jak narazie nie ma przebarwionych ząbków a pije z łyżeczki.pediatra kazał podawać stopniowo żelazo codziennie zwiekszac dawke aż do 5ml dziennie plus wit,B6 i kwas foliowy.dziecko wyląda zdrowo ma rumieńce jest pulchne i je wszystko i nigdy bym nie przypuszczała że ma anemie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenagg
Na anemię najlepiej podawać dziecku kiwi lub sok z tego owocu i sok z marchwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara11
moja córcia urodziła się 2 lutego 2009 i od urodzenia ma anemię dobrze się rozwija jest pogodnym dzieckiem no i oczywiście dostaje Hemofer no cóż jakoś dajemy sobie radę pozdrawiam mamusie z maleństwami i życzymy powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etm28
Mój synek skończył 4 miesiące żelazo - 67, erytrocyty - 4,22, hemolobina - 11,5, hematokryt - 36,3, MCV - 86, lekarz przepisał ferrum 2,5 ml dziennie i pół tabletki accidum folicum 5 mg, zastanawiam się czy jest to konieczne skoro morfoloia w normie, jedynie żelazo troszkę poniżej.Synek pije Nutramigen, który ma bardzo dużo żelaza i robi zielone kupy więc nie wiem co będzie jak podam mu jeszcze ferum. Czy ktoś podawał przy podobnych wynikach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grggfdfdg
rzgniec na lyzeczce tabletke i wymieszaj z odrobina wody, ja tak robilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grggfdfdg
tzn rozgniec :) swoja droga jak moj maly mial ok 5 mies to tez wykryto u niego anemie,a wcale na takiego anemika nie wygladal. Lekarka prepisala multum lekow, syropkow itp i kazala za mies do kontroli pryjsc. To ja zamiast lekow zaczelam podawac wiecej soczkow, owocow a na kontroli lekarka zachwycona mowi, ze leki bardzo dobrze sie sprawdzily i po aniemi ani sladu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
zrobiłam mojej 3 letniej córce pierwszy raz OB krwi bo ciągle się przeziębia i wyszło 11.8 od kiedy poszła do przedszkola ciagle jest chora wypiła 4 antybiotyki a syropów innychjak Flavamed esberitox eurespal sinupret nie zliczę a przez te 3 lata kiedy była w domu ani jednego i lekarka zapisała nam Ferrum Lek który niby nie powoduje przebarwień zębów (pytałam własnie sąsiadki jej synek pił przez pół roku i nic nie ma na zębach)ale i tak boje się go podać bo mała ma bardzo ładne zdrowe i białe ząbki po za tym zaleciła aby jadła więcej czerwonego młodego mięsa np. cielęciny, szpinak i buraczki w postaci surówek czy barszczu . lekarz powiedział też ,że mogła być lepsza ta morfologia ale nie jest najgorsza a to przez te ciągłe przeziębienia .mi nigdy nie przychodziło do głowy żeby dwu miesięcznemu dziecku robić morfologię chyba ,że lekarz by zalecił bo czasem ludzie całe życie mają niską i czują się świetnie a inni z takim wynikiem byliby na wykończeniu teraz jest też mleko chyba NaN wzbogacone w żelazo .życzę wszystkim zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniusia08
Dziewczyny mam pytanie czy wasze dziecko też tak boli brzuszek po Ferrum Lek. Mój synek ma 1 miesiąc i jeden tydz. Po podawaniu żelaza strasznie przeżyna go w brzuchu. W nocy nie może spać bo ciagle go wybudza ból, strasznie sie pręży, oddaje gazy. Ten ból ustępuje na chwile i cały czas powraca. Nie może przespać godziny bez wybudzania sie. Tak samo jest w dzień. Nie mam już siły patrzec jak on cierpi. Czy ktoś ma podobne problemy. Proszę napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, U mnie jest dokladnie to samo - synek ma 3 tygodnie, od tygodnia podaje mu Ferrum Lek (1x 0.5 ml/dobe) przepisany w szpitalu przy wypisie. Odkad zaczelam podawac stal sie bardzo niespokojny, calymi dniami steka, prezy sie, w nocy nie moze spac i strasznie placze. Ponoc Ferrum Lek jest najlepiej przyswajany ale tutaj chyba to nie dziala... Lekarka powiedziala zeby odstawic go na 3 dni i zobaczyc czy to jest powodem niepokoju malego. Wiktor ma stwierdzona mala anemie od urodzenia (38 tydz.). Mam nadzieje, ze uda nam sie wyjsc z wynikami na prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniusia08
DO LUNE 12 twój synek musi mieć faktycznie małą anemię. Ja podaję Ferrum w dawce 2 x po 1,2 ml. Jakie miał wyniki mogłabyś podać. Mój mały ma Hemoglobine na poziomie 10 g/dl,Erytrocyty - 3,11 mln. Ja jestem strasznie załamana stanem mojego syna. Tak mnie to dreczy psychicznie, że mały tak cały czas cierpi a ja mu nie moge pomóc. To jest masakra. Ciągły niepokój. Zwariowac mozna. Też mam nadzieje, że wyniki się poprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oto wyniki mojego synka: WBC - 11,3; RBC 3,37; HGB 12,7; HCT 34,5; MCV 102,3; PLT 271tys. - dane z wypisu ze szpitala. Ile Twój synek ma miesięcy? Bedziesz dalej podawała Ferrum czy zrobisz przerwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniusia08
Mój synek ma miesiąc i jeden tydzień. Ja nie mogę odstawić tego leku. Jestem pod stałą opieką szpitala specjalizujacego sie w niedokrwistość Szpital Kliniczny Warszawa ul. Marszałkowska. Byłam tam raz 05.01. teraz mam wizytę 20.01. Twój mały faktycznie nie ma wielkiej niedokrwistości. Z moim synkiem jest gorzej. Jeśli chodzi o te spanie naszych pociech to odkryłam, że jeżeli mój Jakub usnie na brzuchu to tak sie nie przebudza i nie pręży. Spróbuj naprawde działa. Oczywiście ja go kładę na swojej klatce piersiowej i tak z nim śpię. Boje sie go położyć na brzuszku samego w łóżeczku, aby sie nie zadusił. Czytałam w necie, że dziewczyny tak kładą swoje pociechy ale ja sie boję.Najgorsze jest to, że niedokrwistośc długo sie leczy. Ja jestem załamana. Jak odstawisz Ferrum to napisz czy jest lepiej z twoim małym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj, my z Wiktorkiem mieliśmy dość spokojną noc, ja też z nim śpię tzn leży mi na klatce piersiowej albo na brzuchu, podobno dziecko czuje się wtedy bezpieczne a poza tym słyszy bicie serca to szybciej usypia. Nasza lekarka pozwoliła odstawić Ferrum na 3 dni więc zobaczymy...Najgorsze są te zaparcia, bo się maluch męczy, jak podniosę mu nóżki do góry to trochę pomaga ale nie zawsze. Robię mu też masaż i zauważyłam, że pomaga, spróbuj: http://www.we-dwoje.pl/masaz;brzucha;niemowlaka,artykul,4530.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska 35
ja tez mialam okropny problem z moja olenka tez miala anemie ale nic jej nie pomogalo pila to ferrum ale niestety nie bylo efektu i tez byla bardzo niespokojna po tym, apatyczna nie miala silnej anemi ale lekarz powiedzial ze trzeba zwalczac od poczatku brala rozne srodki ale wyniki byly coraz gorsze dopiero ciocia z niemiec polecila mi jakis srodek na poczatku bylam nastawiona negatywnie bo nie lubie takich specyfikow ale sie skusilam a mianowicie byl to floradix kindervital poczatkowo niedostepny w polsce teraz juz mozna go dostac ma fajny owocowy smak jest do picia nie uczula i jest latwo przysfajalny musze powiedziec ze dopiero po tym jej sie polepszylo a teraz jest juz calkiem dobrze bierze juz chyba 2 czy 3 opakowanie i efekty sa wyniki dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kujawianka1
suplementy owszem, ale dieta tez musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprzedam ferrum lek zastrzyki 100mg/2 ml 15szt moge sprzedac po 5 szt bo tak sa pakowane cena calosci 80 zł jesli 5 szt to 27 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprzedam ferrum lek zastrzyki 100mg/2 ml 15szt moge sprzedac po 5 szt bo tak sa pakowane cena calosci 80 zł jesli 5 szt to 27 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola29
Chciałam napisać że jako JEDYNY ze wszystkich przez nas próbowanych środków z żelazem Floradix Kindervital z żelazem podniósł mojemu synkowi poziom hemoglobiny z 10.4 do 12.1 jednostek! Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mój mały ma 2 lata i też cierpi na anemię,została stwierdzona jakiś 8 miesięcy temu ,lekarz rodzinny podaje tylko ferum i nic nie robi nie widzi problemu. jakiś miesiąc temu byłam u niej proszac o skierowanie na morfologię ale ona nie dala bo nie ma poco ona w niczym ie widzi problemu. Poziom żelaza we krwi 16 gdzie norma jest od 57,nie wiem co robić ostatnio u małego stwierdzono astmę. czasme mam wszystkiego dosyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferro sanol
Ferro Sanol Niemicki zostało mi kilka buteleczek niemieckiego preparatu z żelazem. data ważn: 2012 rok. tel: 503741183 @ emirkiewicz@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eRzecznikChelaFerr
"Witam serdecznie, Żelazo CHELA-FERR polecane jest dla dzieci powyżej 3 roku życia, młodzieży i osób dorosłych jako uzupełnienie niedoborów żelaza. Jest to preparat bardzo bezpieczny - polecany przez Instytut Matki i Dziecka Chętnie rozwinę wypowiedź o interesujące Panie informacje lub odpowiem na pytania. ____________________________________________ eRzecznik CHELA-FERR http://www.chelaferr.pl/"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_maluszka_
niektóre dzieci po prostu słabiej przyswajają żelazo, bywa nawet, że w ogóle go nie przyswajają i stąd te problemy z anemią. Aby rozpoznać, co dolega naszemu dziecku, często wystarczy wykonać jedne z prostszych badań laboratoryjnych, np. morfologię krwi. W ten sposób będziemy mogli potwierdzić ewentualne podejrzenia wystąpienia niedokrwistości. Najlepiej z wynikami iść do hematologa dziecięcego. Ja byłam z córką akurat prywatnie na konsultacji w Certusie, ale podejście lekarza do sprawy było bardzo fajne :-) i warto było wydać te kilka złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz ania_80 lekarz mi powiedział że mam podawać 3 miesiące i potem będziemy badać ponownie krew a jeszcze mam spróbować złapać siuśki do analizy, bo czasami spadek żelaza wynika z zapalenia, jeszcze mi się nie udało złapać :-) Jeśli nie miałaś u brzdąca robionej morfologii to idz a jak lekarz nie zleci powiedz że poprosisz odmowę na piśmie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaanemiczka
Ja starałam się zwalczyć anemię dietą, choć jest to ciężka sprawa zwłaszcza jak się ma niejadka w domu, ale znalazłam bloga z fajnymi przepisami z żelazem dla dzieci i co ciekawe dania naprawdę są smaczne, sama też wcinam, tak więc może którejś się przyda ten link www.zelaznedanio.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslisz ze u niejadka da sie wprowadzic jakas diete ? jesli jest typowy neijadek to wprowadza sie wspomagacze a potem robi takei diety specjalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro niejadek jest na ogół na "nie" to jakim sposobem wmusisz jedzenie ? mój nie ruszy masła,mięsa na wspomagaczu jest w stanie to zjesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×