Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zatroskana********************

anemia u niemowlaka

Polecane posty

Gość mamaanemiczka
No tak, ale nawet niejadek coś jeść musi, moje dziecko było niejadkiem, ale coś jadło, czy ty swojemu kroplówkę podajesz? Zawsze można spróbować, zamieściłam linka bo ja akurat skorzystałam z kilku przepisów, poza tym, nie każdy anemik jest niejadkiem, tak więc może inne mamy skorzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaanemiczka
w żadnym momencie też nie napisałam że mam coś przeciwko wspomagaczom bo swojemu dziecku tez podawałam, więc nie wiem skąd te oburzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaanemiczka
bywa i tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dużo żelaza zwiera kiwi i agrest mój jak miał niskie żelazo to pediatra kazała mu jeść żółtko jaja ma dużo, ale on jajek nie ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGA56789
witam. mam coreczke u ktorej wykryto anemiie gdy skaczyla 1mies zycia w obecnej chwili lena ma osiem miesiecy w dalszym ciagu podaje jej zelazo w syropie ferrum. na chwile obecna nie ma poprawy wyniki w dalszym ciagu sa slabe. po konsultacji lekarz pediatra stwierdzil ze to przez wysoki poziom bilirubiny 19 po urodzeniu i zle wchanianie zelaza. czy tak dlugie podawanie zelaza nie bedzie zadnych skutkow ubocznych nie widocznych golym okiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a faktycznie to jak wyglądają jej wyniki nie przeczę słowom lekarza, ale znając pediatrów czasem można sie nieźle naciąć jeśli możesz to napisz ostatnie wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama32
Witajcie :) Kupiliśmy w Niemczech lek na anemię Ferrum Hausman w kroplach. Po udanej kuracji 3 miesięcznej zostały nam z ostatniego zakupu 2 buteleczki. Nowe, zapakowane oryginalnie, lek ważny do końca 2013 r. Chętnie odsprzedam potrzebującym. nr mojego gg: 8603710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mptp
czesc mam pytanko.u mojego osmio miesiecznego synka wykryto anemie ktos mze mi powiedziec czy te wyniki sa bardzo złe?martwi mnie ta duza ilosc białych krwinek...WBC 16,5.RBC 4.27.HGB 10,6.HCT 31,8.PLT 301.PCT 200.MCV 74.MCH 24,9.MCHC 33,5.RDW 15,1.MPV6,6.PDW 13. I JESZCZE COS TAKIEGO JAK LYM 54,5%.MON 9,5%.GRA 36% i LYM 9.MON 1,5.GRA 6.JESLI KTOS ZNA SIE NA TYM TO PROSZE O POMOC!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten link u góry to następna krypto reklama kolejnego cudnego środka mamy ja radzę słuchać lekarzy, obserwować co lubi dziecko bo mama zna najlepiej swoje dziecko. I nie oczekujcie od dziecka że będzie zajadać warzywa i owoce jeśli nie widzi żeby rodzice się tak odżywiali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anemia u niemowlaków jest fizjologiczna, normalna, nastepuje wymiana krwi z płodowej na swoją i dlatego tak sie dzieje, jest pusta przestrzeń w pewnych kilku miesiącach (między 2 a 12 miesiącem życia, często duzo krócej) i nie należy sie tym przejmować, owszem lekarze niektórzy zalecają żelazo w tym okresie ale to nie jest stan chorobowy każda z nas powinna o tym wiedzieć, bo tylko się martwimy, ze z dzieckiem coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nikogo nie zamierzam straszyć ale pierwszym sygnałem że coś się żle dziej może być właśnie anemia i jeśli lekarz zaleca badania krwi to chyba warto a jeśli uważa że warto podać żelazo to ja wolę posłuchać jeśli nie chce się słuchać zaleceń lekarza to po co do niego chodzić, ja nie mówię że ślepo trzeba we wszystko wierzyć i jak się nam nie podoba sposób prowadzenia przez lekarza warto zmienić albo skonsultować z innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ oczywiście, że tak ja pisałam do kogoś wyzej z 8 miesięcznym dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialaczka a anemia idiotki
Wy jestescie jakies nienormalne po co straszycie mlode mamy bialaczka. W zyciu nik jeszcze nie zachorowal na bialaczke przez anemie a wrecz odwrotnie przez bialaczke na anemie owszem. Bialaczka jest nowotworem krwi( szpiku kostnego) ktorego komorki maja najczesciej problem przy nowotworze transportem witamin do celi dlatego yez to bialaczka moze wywowalc anemie a nie anemia bialaczke... Chore kobiety:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ghujnek@tlen.pl'; żałosne nie ma z kim pogadać i obraża na forach chcesz zobaczyć idiotę popatrz w lusterko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utijkyuj
Dokładnie,mam wrqazenie ze wy tylko białaczki wszedzie widzicie i ich szukacie.szok.jaki ten naród dziwny tylko rakii białaczki widzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka piękna i inteligentna dyskusja się zaczyna uważam że wątek powinien już zostać zamknięty bo już jak jedna osoba zacznie pisać językiem brukowym i obrażającym to już kolejne muszą sobie też "ulżyć" :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaEwy
Forumowicze, moja córka miała 7 m-cy jak okazało się że ma niedokrwistość. Prócz teg9 że blada to nie wskazywało na to. Pulchniutka pięknie przybierała na wadze. Energiczna i wesoła. Przesypiała całą noc a w dzień 3 drzemki. Aż nagle infekcja ... trwała miesiąc. Myślałam że to przez katar i kaszel nie może spać ale to już przeszło. Żelazo dostaje ale w nocy sen się nie poprawił. Czy mieliście taką sytuację? Czy wróci sen na całą noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scelerisque_eu_neque
Papież Jan Pancerz Przedostatni Robi Ugi-Szlugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój synek jest wcześniakiem. Urodził się w 31 tygodniu ciąży.obecnie ma niecałe 9miesiecy.pomimo swojego młodego wieku przeszedł 3razy zapalenie płuc w tym razem z zapaleniem krtani.jestesmt właśnie w trakcie brania antybiotyku. Po porodzie lekarze stwierdzili u niego anemię .kazali mi podawac małemu do pierwszego roku życia żelazo. Wyniki morfologii ma już dobre ale pomimo to mam mu nadal podawać żelazo z Wit b. Czy to możliwe że przy dobrej morfologii może mieć niedobory żelaza. I czy te niedobory mogą mieć jakiś wpływ na to że mały ciągle łapie infekcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×