Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

hallo dziewuszki :-) Monika to fajnie ze u Mateusza nic nie gorzej. A ja mam w dalszym ciagu z moim duzym stress i naturalnie caly czas chodzi o Computer.Ma poprostu za malo czasu .Biedak. No kto wie, moze niedlugo wyprowadzi sie od nas.Chce z jakoms tam dziewczyna ktöra od pöl roku zna i to przez Computer poznal razem zamieszkac.Dziewczyna musi najpierw w Bremen mieszkania szukac bo jest z jakiejs innej okolicy.A ma ex ktöry jej niechce tak o w spokoju zostawic.Pozatym ma ona 24 lata a möj 16!!!!!!! No zobaczymy.Ja mu tez powedzialam ze to bardzo smutne jest wiedziec ile mu jestem warta.No ale niewazne.Powoli przyzwyczajam sie do tej mozliwosci ze chlopak z domu pöjdzie.ja mialam 17 lat jak do niemiec przyjechalam :D Moze powtarza sie wszystko? Ale mam juz dosc od niego slyszc ze u kolegöw i kolezanek jest tak jak on sobie by w domu zyczyl.A co mnie najbardziej wkurza jest jego sposöb rozmawiania ze mna.jak bym byla jego kolezanka albo jego siostra.I to do tego czasami niezamadra. Od dzisiaj niepiore mu nic wiecej.jezeli taki madry to niech to sam robi.On jest taki wredny ze nawet möwi do mnie\" a nie jest to tak ze wszystkie matki swoim dzieciom piora?\" Ach nee...:-)) A moja tastatur jakos niektöre literki wsuwa bo mi tych niepisze.Juz wymienilam baterie i nic sie niezmienilo. Jak ten czas leci.Musze znowu isc na zakupy:-(( Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dlugo mnie tu nie bylo ale juz nadrabiam zaleglosci. Wszystkie wpisy przeczytalam i widze ze prawie u wszystkich raz gorzej, raz lepiej. tygrys1974- przykro mi ze tak spedzilas urlop w Polsce limes, szczerze wspolczuje z powodu mamy. tez mialam rozne doswidczenia z lekarzami, pomogl mi dopiero bioenergoterapeuta z Polski, ktory powiedzial ze mam alergie na gluten. a trzy lata biegalam po lekarzach (w de) i nikt nie potrafil powiedziec co mi jest. Slabosci, mdlosci, bole podbrzusza, wymioty, zgaga itd itp. Teraz z jedzeniem jest niby ok ale na zatoki do szpitala mnie wysylaja. z mieszkaniem sobie radzimy, za tydzien juz sie wsrowadzamy, nareszcie ps. czy moglby ktos wpisac mnie do listy??? jestem z Bielefeld, mieszkam tu od 10lat z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo Edka :-)) czasami jest tak ze normalny lekarz niepomoze. Jutro ide do heilpraktikerin ktöra robi Kraniosakrale teraphie.metoda ktöra byc moze i mi pomoze.Duzo o niej juz czytalam . Bylam juz u tej pani jak bylam w ciazy.Fajna Kobieta. Niemoglam uwierzyc kiedy mi opowiadala jak to po wypadku na motorze lekarze powiedzieli ze nigdy wiecej niebedzie mogla chodzic a ona biega!!!! W polsce bylam u kregarza.To byl chyba rusek.Niemoglam gly na prawo obrucic.On mnie nastawil i dal pare zastrzyköw z Vitaminami.Powiedzial ze normalnie to robi takie rzeczy wolniej ale ze ja spowrotem do niemiec musialam pospieszyl sie.Powiedzial ze jak tutaj wruce to bedzie szyja w porzadku.I tak tez bylo. Brakuje mi tutaj takich ludzi. Mialam tutaj znajoma ktöra zajmowala sie Bioenergetyka ale sie wyprowadzila no i nie wiem dokad.A byla ona Anilkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej limes :-) no to fajnie twoja möwi..hihi Ale jak ma muwic inaczej :-)Dzieci nas przeciez podrabiaja co nie? Möj maly to robi wszystko co ja.Cos okropnego.Jezeli mialam miotelke w rece to on zaczyna tez zamiatac.Chce naturalnie tez dzwonic i programy zmieniac,prac i sprzatac w szafie.To jest takie smieszne i czasami niemoge sie napatrzyc co on tutaj sobie czasami tak wymysla.Cudowny czas. A cörka mojego nieslubnego to powiedziala do niego jak miala 4 lata ze on jest \"wickser\".Niebylo mnie przy tym ale bylam oburzona.Möj syn nigdy by czegos takiego niepowiedzial do mnie..Przynajmniej nie do dzisiaj. Ale dzieci ucza sie z kazdej strony.Z domu,ulicy,przedszkola.Ja to sie boje mojego dac do przedszkola ale chyba niebede miala innego wyboru:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassay, mam mlodsze rodzenstwo, siostra ma 9 lat, brat 7 i szczerze ci powiem ze tez sie o nich matrwie. chociaz z jednej strony wiem ze rodzice dobrze ich wychowaja, czasami krzykna czy czegos zabronia ale sama po sobie wiem ze dobrze jest miec takich rodzicow. mam dwie bardzo dobre przyjaciolki (pochodza z Kazachstanu) i od poczatku naszej znajomosci ktora trwa juz prawie 10 lat dziwimy sie ze tak podobnie zostalysmy wychowane i dziwimy sie niemieckim dzieciom czy mlodziezy nie miejacej szacunku dla innych, przedewszystkim starszych i chorych osob. boje sie ze i moje rodzenstwo wpadnie w takie towarzystwo i bedzie kpilo z byle kogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassay, jak brat byl w przedszkolu to zaprzyjaznil sie z kolega ktory najbardziej mu odpowiadal, w szkole postapil podobnie. akurat tu ardzo sie ciesze ze jest taki uparty. raz zaprosil do siebie innego kolege z klasy a po zakonczeniu zabawy powiedzial mamie ze nie chce sie wiecej z nim bawic bo on jest za glosny, za bardzo krzyczy ; hehe :D i twoj jakos sie zaklimatyzuje, a jesli padna jakies brzydkie slowa i wytlumaczysz mu ze tak mowic nie wolno napewno zrozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle tez ze problem polega naprawde na tym ze w niemczech starano sie dzieciom dac duzo dobrego ale poprostu przesadzili.jezeli 10 cio latek przyjdzie i powie \" a tobie niewoln mnie udezyc\" to jest to naprawde nie w porzadku.Möwi sie ze dzieci maja prawa.naturalnie maja te tyle tylko ze staraj sie to w kazdej sytaucji wykorzystac. Möj rozmawia ze mna jak profesor. On chce odpowiedzi.Jak mu powiem ze ja tak poprostu chce bo jestem jego mama i uwazam to czy tamto za dobre albo niedobre to on tego niekapuje.On chce odpowiedzi.Wie ze tych niedostanie.I w tym problem.Bo niebede mu tego gadala co on chce uslyszec.On juz tak rozmawia ze mna jak jego ojciec. Wczoraj mialam z nim(synem) klötnie.I möwie do niego ze jego ojciec jak chcial go odwiedzic to u nas w mieszkaniu.ja go wpuszczalam zeby z synem sie pobawil.oczekuje sie za to naturalnie dobrego zachowania.Ale tego nieznal möj byl maz w stosunku do mnie i sie ze mna klöcil na oczach naszego syna.Byl bardzo niemily i czesto mu grozilam wyzuceniem z mieszkania.Ale zawsze go znowu wpuszczalam bo glupia bylam.No i muwie do mojego syna ze kiedy do jego ojca mialam pretensje o te klötnie w moim mieszkaniu to ten do mnie möwil\" twoja sprawa, a czemu mnie wpuscilas\".Möj syn wczoraj tylko sie ironicznie usmiechna i powiedzial\"co prawda to prawda\".No myslalam ze go zabije.Naprawde.Takie mamy rozmowy ze soba.On staje nademna i robi sie madry i wazny.Nie ma uczuc do mnie, nie powie np.mama no tata ma racje.Niepowinnas byla go wpuszczac jezeli taki byl.Ale nie, on to woli w ten swöj brzydki ironiczny i przemadrzaly sposöb. No ale teraz powinnam chyba naprawde isc na zakupy. :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Monika, wzasadzie to powinnam byc juz od paru godzin na zakupach ale jakos nie udalo mi sie wyjsc.Dlatego dopiero zaraz ide.A pözniej znowu na spacerek aby maly sobie pospal.No i trzeba pogode wykorzystac bo ma dzisiaj jeszcze padac.Ale do 18 stopni cieplo to jest nie zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK*** MIASTO*** W NRF od****WIEK****DZIECI aga **** Frankfurt******** ???????? *********** Aga_ ******Bremen*********** ????????? *********** ?????? *** angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen BW*****3lata*****24lata(28.07)***maz e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) Fa************Bayern********7 lat*********37 lat***dwoje dzieci Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). Gosia_70****36lat hessen**** Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat janta****Szczecin**********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) Ignorancja***NRW 18lat***46lat****2dzieci corka 26 syn24 justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat kajaffm****Frankfurt**** kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata kaska12345**** Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata Lena****Berlin**** lenka******** limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(7 m-cy) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz smerfetka22*** Bielefeld***10lat***22lata***maz Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tab2
NICK*** MIASTO*** W NRF od****WIEK****DZIECI Aga_ ******Bremen*********** ????????? *********** ?????? *** asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen BW*****3lata*****24lata(28.07)***maz e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) Fa************Bayern********7 lat*********37 lat***dwoje dzieci Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat janta****Szczecin**********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) Ignorancja***NRW 18lat***46lat****2dzieci corka 26 syn24 justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(7 m-cy) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz smerfetka22*** Bielefeld***10lat***22lata***maz Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mam wiadomosc swieza jak buleczki ;) , moze sie Wam przyda :) jesli macie flatrate na internet mozecie ZA DARMO dzwonic na stacjonarne do Polski w Niemczech i innych krajach, musicie wejsc na voipdiscount.com, sciagnac program, zameldowac sie i juz mozna telefonowac nie trzeba podawac wlasnego numeru telefonu!!! co jest konieczne na goyellow.de przetestowalam to, dziala bez zarzutu pozdrawiam serdecznie! Pa milego popoludnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:D Jaka cisza zapanowala;)wiem ze dzis piatek , ale kawke na forum razem wypic trzeba:D Mo.niko , Barbarag , bremenka ,claudiab,e-v-a , limes-inferior, Kassay , smerfetka22, usmieszka 🌻czas na mala czarna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra w wiadomościach słyszałam że mieliście ewakuacje ogromnej ilości ludzi, znalezli podobno jakies bomby z okresu wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra czy ja sie tez zalapie na mala czarna? dokladam ciasto marchewkowe Kassay tak sie wczoraj zastanawialam nad twoim duzym. Czy dzieci w niemczech moga sie wyprowadzic od rodzicow jesli nie maja jeszcze 18 lat? Czy Twoj duzy wie za co bedzie sie utrzymywal? bo mam nadzieje, ze to nie Ty bedziesz oplacac jego rachunki skoro chce byc samodzielny. Wydaje mi sie ze powinnas go w tej kwestii uswiadomic. No i jeszcze takie zdanie z mojej ulubionej ksiazki: \"Czasami, choc czlowiek tak bardzo chce chronic swoje dzieci, musi pozwolic, by popelnily blad na wlasny rachunek . I moze tylko miec nadzieje, ze wroca, kiedy beda go potrzebowaly\" Barbara bardzo mi sie podoba Twoje motto z pradem :D a na pajacyka klikam oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Sarra i Barbarag, chetnie przylacze sie do duzej czarnej. ja juz po sniadanku i sie nudze w pracy :)) tz- mam co robic ale bardzo mi sie nie chce :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale milo ze jestescie:) Barbarag🌻wiesz ze ja nic o tym nie wiem , ale bylam u rodziny i brakowalo mi Was:D belaizaprosze bardzo kawki bialej i czarnej nie brakuje:) Ciasto marchewkowe , przyznam szczerze nigdy nie jadlam... smerfetka22🌻zawsze rano jest ciezko zabrac sie do pracy , ale pomysl ze dzis Piatek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie wkurzylam chodzi o kurs meza.za tydzien sie konczy i jak sie okazalo Ausländeramt nie wystawil mu wlasciwego papierku \"Freizügigkeitsbescheinigung\" i za kurs bedziemy mosieli sami zaplacic bo oni rückwirkend nie placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfetka to zepsuli ci humor na weekend, to oni na koniec kursu dopiero zauważyli że macie złe zaświadczenie, mogli to od razu sprawdzić a nie jak już jest po fakcie i kurs się kończy to im się przypomina że nie ten papierek, szkoda słow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfetka pisz jakieś zażalenie, odwołanie, przecież to nie wasza wina, niech zapłaci ten kto zawinił, a koszty są pewnie nie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dla nas to az 220 €, nerwy mi puszczaja, najchetniej bym zadzwonila do tego Ausländeramtu tylko nie jestem sama w biurze a przy facecie glupio mi jakos. bylismy w Ausländeramcie to wbil mezowi pieczatke do paszportu na Aufenthaltserlaubnis i Arbeisterlaubnis i nawet adresy dal gdzie moglby kursy robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kiedy bylismy w Amt für Migration und Flüchtlinge powiedzial powiedzial ze potrzebujemy najpierw Nachweis ze otrzymuje Arbeitslosengeld ktory dostalismy dopiero wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co za barany :( moze zloz do szefa tego pana urzednika skarge. Ja lece do pracy i na zakupy takie male. Jak chcecie to pozniej napisze wam przepis na ciasto marchewkowe. Probowalismy wczoraj ta stronke z darmowym dzwonieniem. Jest niestety po angielsku. Moj maz poczytal ale cos bal sie zainstalowac ten program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Kobietki:) ciacho bardzo chetnie:)poprosze i do kawki tez sie przylacze choc juz troche za pozno na poranna:) No to mamy deszcz i tak pewnie juz zostanie w tej krainie na dluzszy czas,eh.. Od wczoraj zabieram sie do zrobienia tartej z jablkami:) Kassay mi sie wydaje ze tu mlodziez jakos predzej decyduje sie na samodzielne zycie.A juz napewno nie sa tacy rodzinni jak mlodziez wychowana w Polsce,w polskim otoczeniu.Mysla o sobie i szybko chca byc niezalezni,16 lat to dla nich normalne ze trzeba pomyslec o wyprowadzce z domu.Jak twoj syn ma tylko niemieckie towarzystwo i do tego jeszcze stersze to nie dziwi mnie to ze tak mysli.Tylko szkoda ze nie potrafi z toba normalnie porozmawiac na ten temat. Eva przepraszam ze Ci juz w srode nic nie odpisalam ale wylaczalam kompa.A faceci przezywali strasznie kazda bramke;)dobrze ze wygrali bo by mi sie zalamali chlopaki;) Smerfetka trzymam kciuki zebyscie nie musieli placic tej kasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmawialam z tym facetem z Ausländeramtu i doweidzialam sie calkiem innych rzeczy. znowu czeka mnie bieganie po biurach i tlumaczenie i niech sie dzieje co chce, ja za ich bledy placic nie bede!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×