Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

witam limes - dla kaja - ❤️ a ja sie spakowalam i od wczoraj jestem w Łagowie, świetna dziura na odpoczynek, wracam jak mi sie chłop supnie do domu, a będzie to lada dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z nrw
witam ponownie. niewiem czy mnie jeszcze pamietacie,ale..... otrzymalam juz arbeitserl. nieograniczony, freizügigkeit takze. mam pytanie,mianowicie na freizügigkeitbesch. jest napisane,ze dokument jest wazny tylko razem z paszportem. paszport konczy waznosc zalozmmy 01.01.2010. to jak w takim razie wyglada waznosc freizügigkeitbescheinigung? tez do 2010? czy wtedy jak wymienie paszport na nowy to mi to przedluza? drugie pytanie: :) skoro byt w miare zapewniony, dwa wyzej wymienione dokumenty takze, to zastanawiam sie do czego potrzeby mi bedzie deutsche staatsangehörigkeit? w czym mi by to pomoglo? jesli macie dziewczyny jakies uwagi na ten temat to uciesze sie odpowiedzia. dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do takiej z nrw
jesli bedziesz miec niemiecki pass, czyli niem. obywatelstwo, bedziesz mogla brac udzial w wyborach. gdybys chciala jechac turystycznie do USA nie potrzebujesz wizy. tylko tyle przychodzi mi na razie do glowy. niech ktos inny sie wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japa
witam dziewczyny.Moja przyjaciólka szuka znajomych z okolic Bonn.Moze na waszym topiku je znajde.Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japa
Szukałam ale nic nie ma.Myślałam ze u was kogos znajde.Ale dzieki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z nrw
hey. chodzilo mi o polski paszport. byc moze bezsensu moga byc moje poprzednie pytania, to wytlumacze, ze wczesniej zalezalo mi na "czerwonym paszporcie". teraz jednak, kiedy mam juz pobyt i pozwolenie na prace to zastanawiam sie na co mi wogole niemiecki status. szczerze mowiac to szkoda mi troche 300 €, teraz. moze za miesiac wznowie kompletowanie papierow,ale wlasciwie co mi to da? co ulatwi? zadnej wizy do usa, ok. wybory? zaden dla mnie argument. ale co jeszcze? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w goraca niedziele.Jestem taka 😠 z tego powodu.Przez tygodnie mielismy jesien a tu na raz Hochsommer.No zwariowac mozna. Cieszyc sie powinnam ale nie robie tego.Bo z czego?Ze na dworzu znowu niema czym oddychac? A wy co tak robicie teraz?Z rodzinkami nad woda? Wczoraj sobie pozrywalam troche orzechöw laskowych :-)) i zauwazylam ze czas kukurydzy sie zbliza :d No to i ja spadam. Zycze milutkiej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto przeczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta-23
Czesc wszystkim znajomym i nieznajomym. Witam w piekny dzien, z mojego odzinnego miasta. Dawno mnie nie bylo. WIELE u mnie zmian. A przeprowadzka goni pzepowadzke. Kassay, :) ja caly miesiac jestem w Pl. Teraz mam tu internet.I tlen i gg. Jak bedziesz miala ochote to wiesz gdzie mnie szukac. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyyytanie
dziewczyny, co z EVA? urodzila juz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim .Dawno tu juz nie pisalam .Pozdrawiam i zycze wszystkim wspanialego dnia.Duzo sloneczka.PA PA PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja juz w DE, pogoda tu fatalna :( jestem jeszcze lekko zakrecona, wiec odezwe sie ppzniej, zaraz lece do ortopedy, bo nozka strasznie napierdala, doslownie, nie potrafie tego inaczej ujac... :( pozdrawiam, Kassay mam to co chcialas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam do Was pytanie
Witam:) Mam do Was takie pytanie: jak przyzwyczaiłyście się do tego, że wszędzie posługujecie się językiem niemieckim, a nie polskim? Wybieram się na ok rok do Niemiec (albo na dłużej) i tak przyszło mi na myśl, że chyba cały czas będę myślała po polsku, a nie po niemiecku... Jak to jest z tym w Waszym przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam do Was pytanie
Wiem, że może to głupie o co pytałam, ale zawsze mnie to ciekawiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam gdyby ktos pytał to juz jestem, z Łagowa prosto do Dusseldorfu, droga troche męcząca, ale ok, pierwszy kontakt z językiem mam juz za sobą i to niecodzienny, bo miałam baaaaaaaardzo szczegółowa kntrolę policji, poradziłam sobie, a taraz odpoczywam i robię liste co by mi się tutaj jeszcze przydało a no i mój ogód na dachu......... jednym słowem zaj***ty!!!! mała chyba tez zadowolona, ale to wyjdzie w praniu sąsiadów jeszcze wszystkich \"nie poznałam\" odezwe sie później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ludziska! Mieszkam w Bremen juz 10lat. Moja narzeczona, mam 22 lat,dolaczyla do mnie w tym roku i zamieszkalismy razem. W sumie jest git, tyle ze jej brakuje przyjaciol i nie ma jeszcze za bardzo z kim pogadac bo dopiero uczy sie jezyka. Moze ktoras z was bylaby zainteresowana o nowe kontakty! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam do Was pytanie
Moja znajomość języka jest wyuczona (7lat nauki). Boję się, że nie dam rady w Niemczech:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam do Was pytanie
A kiedy Ty się tak "przestawiłaś"?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam do Was pytanie
Na wymianę studencką... Im bliżej mojego wyjazdu, tym bardziej sie boję... A może masz jakieś dobre rady ndotyczące pobytu w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tomkie
tu bylo kilka dziewwczyn wlasnie z bremen! np. kassay, tofi_bremen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tomkie
zajrzyj tez na gopolonia.com fajne foru m gdzie pisza tez dziewczyny z okolic bremen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość universitt dortmund
Hey, nie boj sie tego co ciebie czeka!Potraktuj to jako przygode. Jak ja przyjechalam do niemiec to mialam 21 lat i potrafilam powiedziec dzien dobry i dziekuje ;-) Dzis koncze studia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam do Was pytanie
:) A dawno przyjechałaś do Niemiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość universitt dortmund
co jeszcze moge dodac? Najwazniejsze zebys wyszla do ludzi, wiem ze poczatki sa trudne, czlowiek sie wstydzi ze nie potrafi sie wypowiedziec ale nie da rady! Ja przez pol roku "chowalam sie za spodnica" polskich znajomych. Gdzie jedziesz na wymiane i na jaki kierunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość universitt dortmund
dlaczego wymazuje mi ciagle a umlaut z "universität"? Jestem tu prawie 5 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×