Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Michaśka

Ślub cywilny i przyjęcie dla gości...

Polecane posty

Gość O_N_A_28
dlaczego piszecie "tylko cywilny"? jakby to było coś gorszego od kościelnego?? my bierzemy cywilny bo jestesmy niewierzący( dziecka nie ochrzcilismy) i nie uważamy, że to TYLKO cywilny a nie AŻ kościelny :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neferatkA
Piszemy "tylko" zeby było jasne że bierzemy jeden ślub. Zaplanowałam to tak, że jak przyjedziemy to podane będzie coś drobnego na przystawkę (krem grzybowy - jeszcze nie wiem). Trochę później obiad: zupa i różne mięsa do wyboru. Następnie zimna płyta, ciasta, może jakieś lody. Bez wódki, tylko wino białe i czerwone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to jest zimna płyta
zimna płyta? powaznie nie wiem, a mam ślub w sierpniu 2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się marzy właśnie taki ślub i potem przyjęcie w restauracji dla najbliższej rodziny i przyjaciół :) Takie mam marzenie,mojemu facetowi też się tak podoba.... Nie chcę koscielnego ani żadnego hucznego weseliska...dla mnie strata pieniędzy! Wynika to też po częsci z tego że jesteśmy niepraktykujący więc nie widzę sensu by nagle przed ślubem zacząc chodzic do kościoła... Mam pytanie odnośnie nie ochrzczenia dziecka-jak to wygląda?? Nadaje się mu imie,idzie do urzędu,mówi że dziecko tak i tak się nazywa i tyle??!! Ale znając nasz kraj i zwyczaje w nim panujące dziecko może miec potem problemy i byc wyśmiewane,wiadomo jak dzieci potrafią dokuczac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neferatkA
Odnośnie zimnej płyty to określenie na które składają się rozmaite "nie ciepłe potrawy" - czyli wędliny, sery, sałatki, śledzie itp. - co kto woli. Jeśli chodzi o pytanie w sprawie chrztu, naprawdę nie wiem. My swoje dziecko pewnie będziemy chrzcić - właśnie po to by nie miało z tego tytułu przykrości. Jak dorośnie, samo już zdecyduje co dalej, czy chodzić na religię w szkole, czy przyjmować sakramenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile placisz od osoby w restauracji? bo ja za takie menu - podobne tylko musze szczegoly jeszcze ustalic to cos ok60-70zl za osobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neferatkA
Wyszło nam 40 zł od osoby, ale napoje (soki, wody), wina, Martini, ciasta i tort - kupujemy sami. No bo jaki sens płaćić 15 zł za litr soku, jak moge skoczyć do Makro kupić to co chce i duzo taniej a oni tylko przeleją do dzbanów :) Ale i tak zamówiłam więcej mięs (będą trzy rodzaje do wyboru) i sałatek, ze znaczną nadwyżką, żeby czasem nie brakło, więc łączna suma jest wyższa - jakieś 45 zł za osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to faktycznie ci taniej wyszlo niz nam. ale musze sie dowiedziec czy mozna swoje picie przywiezc - zawsze to taniej by nas wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neferatkA
Zapytaj, wiem że nie wszędzie tak wolno, u nas tez kręcili nosem ale ich przekonałam. A odnośnie cen - zaznaczam, że to niewielkie miasto (Wadowice), więc i stawki inne niż w dużych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my bedziemy miec poczestunek w restauracji w malej miejscowosci kolo krakowa . ale zastanawiam sie co zrobic , czy obiad a po obiedzie tort i jakies ciasta i tyle , czy cala ta otoczke z plytami zinymi , dodatkowymi cieplymi posilkami. troche sie martwie kosztami , bo pieniadze ida jak woda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguguniasmia
Witam, my tez bierzemy slub cywilny już we wrzesniu, zapalnowalismy sobie ze naszym weselem będzie ognislo+grill weselny w hotelu z polana specjalna pod ogniska, o polnocy będzie pokaz sztycznych ogni( pokaz10-15 minut – ok. 700zl)., jeżeli chodzi o menu jest ono bardzo zróżnicowane poczynając od bardzo typowych dań na ognisko i grila ( kielbasa., karkowka, itp.) konczac na typowych weselnych (żurek, łosoś, sałatki, itp), oczywiście nie może zabraknąć tortu,. Mamy tylko nadzieje ze pogoda dopisze, bo humory na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśśśska
hej mam pytanie jezeli ja mam 18 a moj chloak 19 to mozemy wziac slub cywilny bez wiedzy rodzicow.??Ja nie jestem w ciazy tylko chcemy miec ten slub zeby rodzice mo dali nam swiety spokoj i nie czepiali sie mnie o byle coo?? Porsze o szybka odpowiedz na kasiunia199003@wp.pl dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaśśśśska Oczywiście że możecie. Przecież w świetle prawa jesteście osobami pełnoletnimi. Ale ślub w tajemnicy przed rodzicami, tylko po to by się nie czepiali to nienajlepszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_30
Mysmy z mezem po slubie wyprawili obiad na ponad 30 osób. Impreze trwała około 7 h i był to czas optymalny bo nikt nir zdazył się znudzic. Impreze robilismy w Rancho pod Bocianem k/Tarczyna. Koszt nas wyniosł 105 zł od osoby w tym było: przystawki (duzo) normalny obiad ciepła kolacja kawa, herbata, napoje zimne - bez ograniczeń. Alkoholu było niewiele wiec sami kupilismy, tak samo we własnym zakresie torty i ciasta. Jedzenie było nie do przejedzenia i było pyszne!!!. chyba nikt nie dał rady zjesc pełnego obiadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMeM24
Witam... Mam pytanie :) Czy któraś z Was organizowała ostatnimi czasy ślub cywilny + przyjęcie na ok 25-30 osób ???? Szczerze powiedziawszy marzy nam sie właśnie taka forma ale nijak nie wiemy jak sie do tego zabrać :( tzn. konkretnie chodzi o przyjęcie. Nie dysponujemy zbyt dużym kapitałem złotówek więc chcielibyśmy żeby całą uroczystość zamknąć w jakiejś rozsądnej dla takiej okazji cenie. No i gdzie można urządzić takie przyjęcie?? Ślub przewidywany jest na sierpień - wrzesień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeM24--wszystko zależy gdzie mieszkasz bo ceny kształtują się różnie w różnych regionach...jeśli chcesz w restauracji to też zależy od menu:) ale nie wiem czy nie taniej byłoby wynajęcie sali--moi znajomi wynajmowali mały klub i tam robili przyjęcie a wyszło zdecydowanie taniej niz w restauracji:) Co do przyjęcia po cywilnym to moim zdaniem można sobie wyprawić nawet wesele jeśli tylko macie ochotę:) to wasz dzień i powinien wyglądać tak jak tego chcecie! Ja latem widziałam dziewczynę która miała cywilny i szła w pięknej sukni slubnej--a czemu nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz znaleźć jaka mała restauracje bo duże nie zrobią ci przyjęcia w tym okresie bo to jest czas dużych wesel na których zarabiają najlepiej;-) A cena manu zależy czy to ma być całonocna impreza wtedy na 120 min musisz się nastawić czy tylko obiad z deserem bo wtedy cena tez będzie inna. Kumpela robiła przyjęcie weselne po cywilnym w restauracji. Normalnie była biała suknia i zespół;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaksonj
Mam pytanie czy na slub cywilny powinni byc zaproszeni chrzestni??czy jest to koniczne czy moze byc bez nich??prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czy ktoś tu zagląda.../ ? Ja też planuję cywilny w tym roku i przyjęcie tak ok 25 osób .ćzy ktoś mógłby podać namiar na dobrą restaurację czy lokal? i ceny jak się kształtują...? W grę wchodzi Białystok...czekaam na odp. paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogę polecić Ci ośrodek "Bartlowizna" w Goniądzu.Wg mapy to niespełna 55km od Białegostoku.Za 90 zł od talerza+alkohol z rabatami+tort.Robiliśmy na 15 osób i zapłaciliśmy 1500 z alkoholem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cfiatek
Przyłącze się do tematu, mimo, że nikt tu dawno nie zaglądał. Mamy cywilny zaplanowany na marzec 2015. Planujemy zrobić naprawde baaardzo skromną uroczystość. Ktoś się orientuje we Wrocławiu dobra, tania knajpka ktora mogłaby sprostać takiemu przyjęciu ? Tak naprawde mam nadzieje ze w calosci zmiescimy sie w 2000 zł z całymi opłatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cfiatek, a ile macie osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfiatek
planujemy maksymalnie 20 osob zaprosić . Na razie na liscie jest 18 +/- 2 w rezerwie aczkolwiek magicznej cyfry 20 nie mam zamiaru przekroczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cfiatek
Nasz biznesplan jakby ktoś był ciekawy: - suknia slubna z dodatkami - 450 zł ( już zakupiona ) - to taki bonus ode mnie bo mialam poczatkowo isc w fioletowej sukience ale trafila sie okazja... - koszula męska - 50 zł ( garnitur młody ma ) - oplaty urzadowe 150 zl ( 80 akty ślubu+ 22 odpisy ) - obraczki 200 zl ( bedziemy mieli srebne wiec koszt ok 80 zl za szt ) - obiad dla 20 osob - 1000 zł ( mam nadzieje ze zmiescimy sie w 50 zl od osoby ) jak zostanie kasa to dodatki typu: - wiazanka slubna 40 zl - makijazystka - 200 zl - fryzjer - 100 zl - zdjecia slubne to chyba tyle co pamietam miejsce - Wrocław PS. na podroz poslubna zaplanowalismy wyjazd gdzies do spa na 3-4 dni zeby pomoczyc pupe w jacuzzi i odpoczac ;) - koszt ok 1600 zl. Jak nie nazbieramy to nie zrobimy obiadu dla rodziny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cfiatek
Lokal z obiadem udało Nam się wynająć za 50 zł od osoby we Wrocławiu. Menu standardowe. Rosów, 3 rodzaje miesa ( po 2 szt. na osobe ) , ziemniaki, zestaw surówek, ciasto, wino, szampan na przywitanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja też się dołączę. My planujemy również ślub cywilny w sierpniu tego roku. Chcielibyśmy nieduże przyjęcie dla rodziny i najbliższych przyjaciół (30-40 osób). Mógłby ktoś polecieć lokal w okolicach Bełchatowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zapraszacie te 25 os +- to macie dj muzykę czy raczej to taka posioadówa rodzinna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My bierzemy ślub cywilny i tylko taki, bo tak chcemy. Po ceremonii zapraszamy rodziców, rodzeństwo i świadków na obiad i tort do restauracji. A później idziemy wszyscy na party na kręgielnie gdzie zapraszamy znajomych i przyjaciół ogólnie ok. 40 osób. Nie jest to typowa kręgielnia do użytku dla klientów tylko część kompleksu restauracyjno hotelowego więc sala gdzie znajdują się tory jest przepiękna I kameralna z wydzieloną częścią do biesiadowania. Tam mamy całą kręgielnie dla siebie, przekąski, ciasto, jakiś ciepły posiłek, sery, wędliny , wiadomo alkohol. Nie wyobrażam sobie wyprawiania wesela bo nie kręci nas to. Chcemy się bawić tak abyśmy to my byli zadowoleni bo nie będZiemy kogoś na siłę uszczesliwiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×