Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Melody30

Problem z ręcznikami - pomóżcie

Polecane posty

Mój problem polega na tym, że na jasnych ręcznikach, w miejscu, gdzie najczęściej wycieramy ręce, zrobiły się jakieś zółte plamy. Dziwi mnie to i martwi, bo ręczniki - wszystkie - piorę co 2 dni, a te jasne mam dopiero od 3 miesięcy i już są te plamy. Poradźcie jak je wywabić. Dodam tylko, że piorę w pralce w 40stopniach, nie gotuję. Czy to dlatego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry proszek Ariel
no i podwyższ temperaturę do 60 i reczniki beda jak nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed praniem zamocz ręczniki na ok. 1 godz. paście komfort - oczywiście wymieszanej z wodą ;) No i jak ktoś napisał wyżej, pierz w wyższej temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam za pytanie
ale czemu pierzesz co 2 dni?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hapetka
To właśnie przez topranie co dwa dni... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze by tak...
kupuj zolte reczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piorę, bo mam kiepską wentylację w łazience i ręczniki mi się zaśmiardują momentalnie. Ohydne, nie? No ale co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te plamy mogą byc
od częstego prania właśnie, ja raz tak miałam, poprostu materiał był kiepski lekko mówiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, problem polega też właśnie na tym, że tym razem kupiłam dobre gatunkowo, dlatego tak przeżywam, że już po 3 miesiącach tak wyglądają. No nic, może rzeczywiście mam kiepski proszek. Dzięki dziewczyny. Uciekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wert1254
Po pierwsze trzeba dobrze myć ręce. żeby w ręcznik wytrzeć tylko wodę a nie namoczony brud, a po drugie prać w wyższej temperaturze i od czasu do czasu chociaż wygotować. Wiem, co mówię ponieważ mam taki sam problem z ręcznikami dzieci, które czasami , jak widzę, wypłuczą ręce tylko w samej wodzie i już do wycierania, a potem to i gotowanie nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reczniki sie zasmierduja nie od kiepskiej wentylacji, tylko dlatego, ze: 1. nie gotujesz ich 2. byc moze wkladasz za duzo prania na rz do pralki 3. byc cos jest nie tak z cyklem plukania, lub wlasnie przeladowanie powoduje niedostateczne plukanie. ale przede wszystkim chodzi o pranie w goracej wodzie, ktora zabije bakterie powodujace zasmierdywanie. a teraz o plamach - nie wiem, moze wypierz w chlorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mysle ze to po prostu
zaschnieta sperma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, miałyście rację - trzeba je gotować, przynajmniej raz na jakiś czas. Dziś wszystkie reczniki ugotowalam w wielkim garze, dodalam proszku i rzeczywiście!!! Nie ma plam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet nie koniecznie gotowac w garze, ale po prostu prac w goracej wodzie (60 lub 90 stopni) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyno kup sobie
pralke automatyczna, mamy XXI wiek :-D, trzeba iść z postepem i ułatwiac sobie zycie :-D Do rąk możesz uzywac mniejszego ręcznika. Poza tym kup odpowiednie wieszaki do ręczników, nie koła, na które trzeba wieszać ręczniki złożone, wygląda to dosyć ładnie, ale nie jest praktyczne. Na noc możesz zostawić lekko uchylone drzwi do łazienki, wszystko tobie przeschnie :-D Pozdrawiam Miła :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyno kup sobie ...
pralke automatyczna, mamy XXI wiek :-D, trzeba iść z postępem i ułatwiac sobie zycie :-D Do rąk możesz uzywac mniejszego ręcznika. Poza tym kup odpowiednie wieszaki do ręczników, nie koła, na które trzeba wieszać ręczniki złożone, wygląda to dosyć ładnie, ale nie jest praktyczne. Na noc możesz zostawić lekko uchylone drzwi do łazienki, wszystko tobie przeschnie :-D Pozdrawiam Miła :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do: Dziewczyno kup sobie ... Po pierwsze: mam pralkę automatyczną. Po drugie: nie mam wieszaków kół Po trzecie: otwieram i wietrzę łazienkę A po czwarte: dostałam już kilka rad, z których skorzystałam, wszystko jest ok. Mimo twojej subtelnej ironii - dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozy3
Mam również problem z ręcznikami na których pojawiają się odbarwienia. Najbardziej to widać na ręcznikach ciemnych. Początkowo myślałam, że zakupiłam ręczniki w gorszym gatunku, ale wypróbowałam już wiele producentów i sytuacja się powtarza. W moim przypadku plamy pojawiają się nie po pierwszym praniu (nowe zawsze piorę wstępnie i dopiero daję do użytku) tylko podczas użytkowania. Ktoś napisał, że to wina wody (twarda)... być może, ale nie jesem do tego przekonana, gdyż w kuchni również mam ręczniki tzw. małe do wycierania rąk i tam na tych ręcznikach odbarwienia się nie pojawiają, w łazience na każdym z ręczników, który użytkuję. W przypadku kąpielowych odbarwienia pojawiają się wybiórczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam podobny problem z recznikami dopóki pralam je w 40 st. Juz po jednym użyciu nadawaly sie do ponownego prania, smierdzialy poprostu wilgocią. Odkąd piore w 60 st problem zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobnie ale zauwazylam ze pojawiaja sie w miejscach gdzie wycieram praedopodobnie nie domyte rece po nakladaniu podkładu fluidu na twarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odbarwione plamy na recznikach i poszewkach. Dzis o tym problemie powiedzialysmy dermatologowi i ku zdziwieniu zapytal corke Czy Leczy sie na tradzik . Jesli naklada masc na buzie a potem myje rece to mimo wszystko moga odbarwiac recznik lub poszewki na ktorych lezy buzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo. Niektóre pasty do zębów odbarwiają ręczniki. Trzeba dokładnie płukać usta wodą tak by resztek pasty nie wcierać w ręcznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×