Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość potii34

od kiedy pokarm stały?

Polecane posty

Gość potii34

Witam! mój synek skończył 3 miesiace czy powinnam mu już zacząć podawać pokarm stały a jeśli tak to co. Proszę o rady również jak nauczyć dziecko pić z butelki, bo muszę wrócić do pracy a mały wypluwa smoczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w mądrych księgach pisze że jesli karmi się butelką to żeby wprowadzać w 4 miesiącu a jak piersią to w 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej zapytaj pediatry, bo czas i kolejność podawanych potraw zależna jest od wielu rzeczy, np. od tego, czy maluch nie jest alergikiem. Niestety, wychowywanie dzieci nie jest tak proste i nie da sie go sprowadzić do wiedzy podręcznikowej :) Ale 3 miesiące to zdecydowanie zbyt szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikskorpion
Mój synek skończył 4 m-ce i zamierzam w tym tygodniu wybrac się do pediatry, żeby się upewnić czy mogę już wprowadzać inny pokarm (do tej pory tylko mleko z piersi). Zamierzam zacząć od marchewki, potem ziemniak, potem jabłuszko a potem zobaczymy :) Zamierzam na początku kupować słoiczki bo z dobrego żródła wiem, że są zdrowe dla dzieci i na pewno lepsze niż np marchewka z niepewnego żródła (kto wie czy nie rosła przy ulicy i ile chemii ma w sobie). Jak chodzi o karmienie z butelki to nauczyłam już w drugim/trzecim miesiącu. Najpierw próbowałam butelką Avent, ale smoczek był za duży i mały nie chciał pić, potem NUK, ale taki z wąskim smoczkiem też był zły. W końcu znalazłam idealne rozwiązanie - Butelka NUK "First choice". Smoczek jest tak zbliżony kształtem do piersi, że wcale nie musiałam niczego uczyć, bo synek sam wiedział o co chodzi :) Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×