Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolik

Seks a spowiedź

Polecane posty

Gość kolik

Podobny wątek tu jest, ale dotyczy tylko seksu przedmałżeńskiego, a mnie ciekawią także inne "grzechy" seksualne. Za jakie dostaje się solidny wycisk, a za jakie odmowę rozgrzeszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odmowę rozgrzeszenia można dostac za każdy grzech którego nie żałujemy, bo żal jest warunkiem dobrej spowiedzi. Jeżeli jest on udawany, lub okłamujemy spowiednika, spowiedź jest świętokradzka i nieważna. Z drugiej strony jeżeli szczerze żałujemy to Bóg za pośrednictwem spowiednika ospuszcza nam wszystkie grzechy jakie by one nie były. Dużo można o tym pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy
anal to też grzech?Zadam jedno pytanie-skoro seks służy wyłącznie prokreacji to po co Bóg obdarzył człowieka takimi doznaniami?Mógł tak jak u zwierząt-ruja raz w roku i cześć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mysle że to głupie że seks jest taki zajebiś** przyjemny a przed ślubem jest grzechem..kiedyś mojej koleżance ksiądz powiedział że nie da jej rozgrzeszenia jak nie przysiegnie ze juz tego nie zrobi..wstała od konfesjonału i poszła do innego księdza który bez problemu udzielił jej rozgrzeszenia..ja na szczeście już nie ma tych problemów..jestem mężatką..i bzykam sie kiedy i gdzie chce..byle z mężęm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księża są ludźmi i też popełniają błędy. Ale trudno jednego albo drugiego potępiać. Wydaje mi się, że rządając przysięgi trochę przesadził, ale to temat na inny topic. Seks nie służy wyłącznie prokreacji. Służy dawaniu sobie miłości. To ma być najwyższa forma bliskości między mężczyzną a kobietą (Mt 19, 4-6 -stawanie się jednym ciałem to właśnie sex). Dlatego właśnie osoba BEZPŁODNA MOŻE zawrzeć związek małżeński w Kościele Katolickim, natomiast IMPOTENT NIE, ponieważ nie jest zdolny do \"pujścia na całość w dawaniu miłości drugiej osobie\". Co do anala to jest on zaliczany do wynaturzeń i zboczeń(wyuzdania i takie tam). Na pewno nie jest dogmatem to że anal jest grzechem. Chodzi tutaj raczej o jego wpływ na psychikę i stosunek społeczny, zwróć uwagę na to jak wiele osób tego nie chce a jest do tego zmuszanych. Ale na pewno fachowcy od tego przedstawili by więcej argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolox
hmm ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolikK
pytam bo po spowiedzi musialam za pokute obciagnac ksiedzowi dwa razy z polykiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×