Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość skladka

Przyłącz się do walki z ZUSem

Polecane posty

Gość skladka

Wszyscy z Was, którzy prowadzą działalność sezonową, z pewnością "zawieszali" działalność za pozwoleniem ZUSu na drukach wyrejestrowujących z ubezpieczeń, aby w tym czasie nie płacić składek zusowskich. ZUS przyjmował nasze papiery, czasem poprawiał wyliczenia za niepełne miesiące, informował na ssoich stronach jak zawiesić działalność, stworzył program PŁatnik żeby pomóc płatnikowi wyliczyć te niepełne składki, wydawał broszury itp. Teraz jak zabrakło kasy, ZUS się obudził, odnalazł lukę w prawie i w ciagu 10 lat weziwe do zapłaty nalezności za cały okres, wktórycm firma była zarejestrowana. Bo jak mówi prawo, nie ma czegoś takiegi jak "zawieszenie" działalnośc, o czym ZUS informował wręcz na odwrót. Zaczęły sie sprawy i ciagle ludzie przegrywają. dlaczego? Bo bronią sie nie tak jak trzeba. Zapłacić z punktu widzenia prawa trzeba, i to z odsetkami, bo narzuca je ZUS, wcale się nie śpiesząc by powiadomić o tym płatnika, bo po co? Więcej czasu, więcej odsetek, 40% rocznie, niezła kwota.A ZUS ma czas na sprawdzenie nas 10 lat. Zatem, zostalismy wszyscy wprowadzeni w błąd. W błąd, za który ani myślimy płacić, bo powstał nie z naszej winy.Gdybyśmy wiedzieli że nie ma zawieszania, to nikt by nie zawieszał. I wszystko byłoby w porządku. Teraz możemy czekać aż przyjdzie wezwanie do zapłaty - 15 ts, 20 tys, może węcej, albo WEŹMIEMY SPRAWY W SWOJE RĘCE. Zaczynamy walczyć o swoje prawa. I jest coraz więcej chętnych do walki. Piszcie i przyłączcie się do nas: skladka@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie to nie może być prawda
nie strasz, mam kogoś bliskiego w rodzinie, który 3 lata temu zamknął swoją firme, ale żeby w przyszłości mógł bez wyrabiania papierów na nowo nie zlikwidował jej całkowicie, tylko zawiesił. Wiem, że co miesiąc do Urzedu Skarbowego oddaje zerową deklaracje VAT. Jego to też dotyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszzzz jasna cholera
biedna moja tesciowa... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skladka
Do: nie to nie może być prawda, niestety. Napisz maila, dostaniesz wszystkie informacje i przekażesz to tej osobie. nie ma szans że nie dostanie z czasem wezwania. Im szybciej sie do nas przyłaczy, tym lepiej dla niej. Tylko soldnie sie jednocząc możemy wygrać sprawę. Nie czekaj, pomóż jej nim bedzie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie to nie może być prawda
dzieki :) już piszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płatnik
Zapoznałem się z problemem, dziękuję za informację. Od ZUSu raczej tego bym się nie dowiedział. Ja i moi znajomi przyłączyliśmy się już do akcji, do ludzi z całej Polski. Jeśli chcesz nam pomóc w walce o nasze prawa, to napisz pod adres, który podała skldka, czyli: skladka@tlen.pl Imnas będzie więcej, tym lepiej. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cra ash
Prawda jest taka ze moj kumpel juz dostal do zaplaty niezla kwote z odsetkami. Ale reszta ludzi w to nie wierzy. Uwierza jak dostana wezwanie do zaplaty a wtedy nie bedzie zmiluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość użytkownik sieci
Do wiadomości podaję zainteresowanym: art. "ZUS ściąga długi sprzed 10 lat " http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3074104.html art. "Zawieszenie działalności gospodarczej a składki ZUS" http://www.bankier.pl/firma/article.html?article_id=1308764&type_id=1&order=priority&priority=2-20 Wypowiedzi przedsiębiorców, którzy już poprzegrywali sprawy z ZUSem, są w trakcie składania apelacji lub czekają na wezwanie do zapłaty składek: http://www.twoja-firma.pl/forum/read.php?6,1102 Życzę uważnej lektury i ...wesołych świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość człowieczek
Chętni do przyłączenia sie do petycji do Premiera przeciw ZUSowi, proszę o wpisy i głosy na tej stronce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raf przedsiębiorca
Sprawę trzeba też zgłosić nie tylko do premiera lae też do Rzecznika Praw Obywatelskich, to też jego spraw i powinien się nia zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość media też powinny sie
tym zainteresować, to zwykłe oszustwo, osoby pokrzywdzone powinny pisac meile do TVN prograsm UWAGA, oni kiedyś już walczyli z ZUSem o rentę dla jakiegoś schorowanego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skladka
Czy może znajdzie się prawnik, który chętnie pokieruje założeniem Stowarzyszenia Płatników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeby Udesły Składki
Dobry film wczoraj widziałem...hihi, to znaczy dobry artykuł napotkałem w necie. Zagadka dla wszystkich: co ZUS robi za nasze pieniądze? Pławi się w luksusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedsiebiorca krajowy
Szykuje się petycja do premiera w sprawie zusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podmiot gospodarczy
To cieszy, żeby tylko przyniosło to jakis efekt :) Powiedz coś więcej, kto sie tym zajął? Gdzie będziecie zbierać podpisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no proszę
mój mąż właśnie zawiesił firmę na okres zimowy i nikt nie mówił o obowiązku składek. przecież generalnie większość właśnie z tego powodu zawiesza.Po co płacić bajońskie sumy skoro nie ma dochodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herrrrrrrr Flick
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skladka
no proszę: zawiesił? to teraz zapłaci. niech nie czeka na to, aż ZUS zapuka z wezwaniem, tylko już się przyłączy do naszej akcji. Niedługo usłyszy o niej cała Polska. Jeśli chodzi o petycje, bedzie ich kilka: do premiera, do Ministerstwa Praw i Polityki społeczne, do PiS oraz Rzczecznika Praw Obywatelskich. Jeżeli działalnośc jest zawieszona juz jakiś czas, doradzam szybciej ją zlikwidować, bo już rosną odsetki, o których nikt nie ma pojęcia poza ZUSem. Taniej wyjdzie póxniej powtórnie dg zarejetrować w ewidencji niż później za ten czas zapłacić składki i bajońskie odsetki. Ludzie mają do opłacenia już 10, 35 i 60 tys zł.ZUS nie słucha żadnych tłumaczeń, bo wg niego nie ma pojęcia, jak zawieszanie działalności. Nie ma co się cieszyć, że wypełniło się ZUS ZWUA i ZUS ZWPA przy czasowym wyrejestrowaniu z opłacania składek ubezpieczeniowych. Nic nie daje fakt, że miłe panie w okienku z usmiechem przyjmowały druki. Mówią dziś, że skoro składałeś, to one miały obowiązek przyjąć. Nic nie daje zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami. ZUS wytłumaczy, że jest ono winą błędu systemu komputerowego. Kolejni płatnicy z dnia na dzień przegrywają w sądach, bo jako jednostki nie mają ŻADNYCH, ALE TO ZADNYCH SZANS Z TYM MOLOCHEM. Dlatego rozpoczęliśmy akcję "Płatnicy kontra ZUS", aby w końcu domagać się praw dla płatników. Z dnia na dzień zgłaszają się osoby, które już mają wyroki, są w trakcie apelacji albo jeszcze spodziwają się wezwania do zapłaty. Bedziemy walczyć o nasze prawa wszyscy razem.Tylko razem mamy szansę wygrać z niesprawiedliwością. Kto ma ochote się do nas przyłaczyć lub już ma taką potrzebę, proszę o kontakt: skladka@tlen.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no proszę
składka , zgadzam się z Tobą , musimy walczyć o swoje bo inaczej polegniemy. Ja już miałam podobną sytuację.Mój mąż miał wpadek w pracy (żołnierz zawodowy) i wtedy wszyscy się od nas odwrócili.Według państwa nic mu się nie należało.Był w bardzo ciężkim stanie i nigdy już nie będzie mógł wrócić do zawodu A że był na kontrakcie to aby usunąć problem nie przedłużono mu umowy.Ponoć nie nalężało mu się ani chorobowe ani odszkodowanie ani nawet renta.Po roku pisania do różnych instytucji okazało się, że jest obowiązek wypłaty zarówno dszkodowania jak i renty. Wniosek: Jeżeli nie drążysz, nie szukasz sprawiedliwości zdepczą cię jak robala. I pytanie : jeżeli mąż jako rencista płacił tylko składkę zdrowotną(160zł) to czy to też jego tyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no proszę
I jescze Ja z mężem tak czy owak również przyłączam się do akcji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jestem pracownikiem ZUS-u akurat pracuje w dziale który zajmuje sie między innymi przerwami w działalności... i prawda jest taka ze czepiamy sie tylko tych osób, które maja po 2,3 przerwy w działalności w miesiącu, a nie tych płatników, ktorzy prowadza działalność przez jakiś tam czas np sezon - 3 mies ... nie panikujcie , tylko dowiedzcie sie dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro pracujesz w ZUSie
to powiedz jak to naprawdę wygląda od strony prawnej a nie kogo sie czepiacie, i wyjaśnij mi po co ktoś miałby trzy razy w miesiącu zawieszac działalność? Jak rozumiem musiałby tez trzy razy w miesiącu ja wznawiać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_bialy
Pestka! Zycie ratujesz, ze tu sie pojawilas. Ktos znajmowy zawiesil dzialalnosc w 1999bodaj roku, bo myslal, ze ja wznowi. Ale NIGDY wiecej jej nie odwieszal. Czy w takim przypadku grozi dochodzenie ZUS-u za okres 1999 - 2005? Daj namiary, jak mozesz, na jakies informacje czy osoby, ktore moga osobiscie, w ZUS-ie, w okienku podac informcje, moze Ty sama? pozdrowienia, Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontra*
Pestka_29, to zrozumiałe, że bronisz swej instytucji, bo jeśli ona poleci na pysk, to Ty razem z nią. W końcu to Twój pracodawca i Twój etat, ale...to nie znaczy że masz prawo oszukiwać ludzi!!! Jeśli chcesz nadal pozostać wobec nas, płatników, taką lojalną osobą, to odpowiedz: -dlaczego ZUS podważa swoje zaświadczenia o niezaleganiu? -dlaczego ZUS wykasowuje ze stron www informacje o czasowym zaprzestawaniu działalności gospodarczej? - dlaczego wycofuje broszury oraz informacje instruktazowe ze swoich siedzib o czasowym wyrejetrwoaniu ze składek? -dlaczego informuje, że przeyjmował druki wyrejetrowujące bo miał taki obowiązek, ale one nie świadczą na korzyśc płatnika? -dlaczego wszyscy płatnicy z sądy wychodzą z głową spuszczoną, nawet ci, którzy zawieszali dg na cały sezon zimowy, nigdy nie robiąc tego po kilka rzy w miesiącu? Jest jeszcze mnóstwo pytań, ale szkoda czasu. Słuchajcie Weissa, teraz będzie dzwonił w sprawie nas wszystkich, w sprawie czaowego zaprzestawania dg do rzecznika ZUSu, który już od dawna się do tej rozmowy przygotowuje. Temat bedzie niezwykle interesujący, zapewniam że niektórzy będą boki zrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o której ta audycja bedzie
? w Radio ZET?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontra*
Radio Zet 13.20Już od dłuższego czasu Weiss walczy w sprawie czasowego zaprzestawani prowadzenia dg. Słuchajcie, codziennie rozmowa z kim innym w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontra*
Jaki rezultat miał dzisiejsza rozmowa Weissa? Otóz taki, że na Nip1 US mógł zapytać podatnika, kiedy widział ostatnio krasnoludka, bo ma to takie samo znaczenie jak pytanie, kiedy dg była "zawieszona". Ani jedno ani drugie nie ma najmniejszego znaczenia, bo nic nie wosi do sprawy. Żadnego zawieszenia w US, tak jak w ZUSie nie ma dzisiaj mimi że było jeszcze niedawno. Urzędasy wykrętasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o której ta audycja bedzie
słuchałam dzisiaj tej audycji, bezsilność człowieka ogarnia :P tylko dlaczego Weiss nie zadzwonił jeszcze do ZUSu? Mam nadzieję, że ta audycja bedzie kontynuowana i redaktor zmusi tych urzedasów do przyznania racji poszkodowanym!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontra*
Redaktor zadzwoni do ZUSu, ale póki co kulturalnie czeka, bo to ZUS miał się sam odezwać.Po co miał dzwonić , skoro i tak by powiedzieli, że nie ma kompetentej osoby. Wiadomo, taka afera, to szykują sobie obronę, nikt nieptzygotowany (ująć dodatkowatrzeba, że winny) nie wystąpi na antenie przed całą Polską z brakiem gotowych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×