Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość skladka

Przyłącz się do walki z ZUSem

Polecane posty

Gość no proszę
Pestka- to, że jesteś pracownikiem ZUS wcale, ale to wcale nie znaczy, że masz wiedzę na temat regulaminu, zasad i prawa. I nie mówię tego ze złośliwości tylko mam doświadczenie. Gdy mój mąż został na lodzie i nie miał prawa do leczenia (wojsko dawniej nie odprowadzało składek do ZUS a chorobowe płacił SKARB PAŃSTWA), chciałam go wziąć na swoje ubezpieczenie. Jednak pani w ZUS powiedziała,że nie ma takiej możliwości ponieważ byłam na zasiłku wychowawczym.Wysłała mnie do Urzedu Pracy nastepnie ta pani ponownie wysłała mnie do ZUS ta z kolei do UP ...I tak to trwało. Wreszcie wziełam sprawy w swoje ręce znałazłam artykuł, który mówił, że jednak mój mąż może korzystać z mojego ubezpieczenia. Odpowiedz pani z ZUS brzmiała: o tak faktycznie na podstawie tego artykułu faktycznie może. Smiechu warte.Szkoda, że sama musiałam sobie pomóc.Nie wiem więc co te wszystkie urzędasy robią w tych instytucjach. ZUS i US to najwieksze barachło.Jedzą z naszych podatków a traktują nas jak ludzi dtugiej kategorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZUSfucker
uwazam ze grupa ludzi kamikadze - ludzi nie mających nic do stracenia, będących w sytuacji beznadziejnej bez wyjscia powinni podpalić wszystkie placówki zusowskie i by było najlepiej! lubie fantazjowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no proszę
a co z urzedędem skarbowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontra*
US jak dziś z audycji Weissa wynika też umywa ręce od tzw zaprzestania działalności. To nic, że w NIP1 była krateczka z pytaniem kiedy zaprzestano dg, nic ona nie znaczyła. Równie dobrze, jak podsumował Weiss, mogło być pytanie, kiedy podatnik ostatnio widział krasnoludki. To pytanie też przecież nic nie wnosi do sprawy, a jednak zapytano o zaprzestanie a nie o te krasnoludki. Mało tego, Rzeczniczka US zaprzeczyła jakoby takie pytanie wogóle na tym NIP1 istniało. Nie istniało nigdy i koniec, ona nie wie o niczym. Ale...jeśli było, to nie ma i tak znaczenia... Dobre, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toni
zus fucker, a co by było z dokumentacją ludzi, którzy wpłcili tyle kasy? też by poszła z dymem, a to nie ich wina że instytucja publiczna staje się public enemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_bialy
Zwracam Panstwa uwage na pewne rzeczy. Po pierwsze jesli urzednik powie, ze cos jest tak, a nie inaczej, nie nalezy temu wierzyc. Nie dlatego, ze urzednik chce nas zlosliwie wprowadzic w blad, tylko dlatego, ze przewaznie mowi to, co jest w roznych okolnikach, nie zna podsstaw prawnych, a jesli nawet w tych okolnikach podaje sie takie podstawy, to urzednik bez wyksztalcenia prawniczego moze zastapic jedno slowo innym, co jemu nie robi roznicy, a ustawodawcy - owszem. Ponadto nie mozna sie takze powolac pozniej, na taka ustna wypowiedz. Bo skad dowody? Wypowiedziom udzielonym przez urzednikow mozna nieco bardziej ufac, jesli sa udzielone na pismie. W zwiazku z tym polecam - zwracac sie do urzedow NA PISMIE. Jak Panstwo mysla, dlaczego urzedy skarbowe sa tak niezadowolone z koniecznosci udzielania wiazacych interretacji? Nie musze chyba odpowiadac na to pytanie. pozdrawiam, Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masz rację Moniko
ja od lat z każdą sprawą urzedową wystepuję na piśmie zawsze za potwierdzeniem odbioru na kopii, to zmusza urzedasów do odpowiedzi. Ale tutaj z ZUSem to zupełnie inna sprawa, jak zrozumiałam wypierają się swoich decyzji a US nawet swoich druków a przeciez tysiące podatników są w posiadaniu potwierdzonych kopii, tylko co im to pomoże? W tej sytuacji najlepiej się zjednoczyć i wspólnie walczyć o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie ta Pestka zwiała
? zaraz bede słuchac Weissa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontra*
Pestka zwiała bo racji nie miała, tak jak ZUS boi się pogadać z Weissem, tak Pestka boi się stanąć twarz w twarz z pytaniami od prostego ludu:) Dziś WPROST napisało wprost o marnotractwach ZUSu, miłej lektury, choć w sieci tylko częsciowej i bez kolorowych zdjęć pięknych budowli ZUSowskich: http://www.wprost.pl/ar/?O=85843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skladka
Wejdźcie i poczytajcie na temat akcji "Płatnicy kontra ZUS" : www.poranny.pl "Sezonowi biznesmeni idą na wojnę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skladka
Następny artykuł dla zainteresowanych akcją "Płatnicy kontra ZUS" Małe firmy: Wygramy! www.poranny.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariah
Jestem z Podlasia i z gazet oraz stacji radiowych wiem, że u nas akcja "Płatnicy kontra ZUS" robi duże postępy. Czy w innych regionach też tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jak to jest w Pozku
ale tak się przestraszyłam czytając wasze wypowiedzi, że mamy zamiar w przyszłym tygodniu spisać z mężem intercyzę, juz umówiłam się nawet z notariuszem. Mamy trochę oszczędności i szkoda by było wszystko stracić na rzecz tego pasożyta ZUSu. Sytuacja wygląda tak, że mąż w 2000r zawiesił działalność w Urzędzie Skarbowym, rozliczał sie na podstawie ryczałtu, natomiast składki ZUS przestał już płacić 8 miesięcy wcześniej. Do dziś działalność jest zawieszona, a ZUS nie odezwał się z żądaniem opłacenia "zaległych" składek, które byłyby zabójcze dla budżetu męża zarówno wtedy, jak i teraz. Dotychczas okres przedawnienia z tego co wiem wynosił 5 lat i już się cieszyliśmy, że w kwietniu 2006 będzie z głowy, a tu cios - przedawnienie to 10 lat!!! Myślałam, że prawo nie działa wstecz do licha. To jak, powiedzmy że minie 9 lat, ZUS się o skłądki nie upomni i nagle wejdzie w zycie nowy przepis, ze wydłużają okres przedawnienia do 20 lat??? I znowu trzeba będzie czekać 11? Cos mi tu nie gra. Dlatego ta intercyza - mąż formalnie nie będzie miał nic oprócz tego co na sobie i w firmie, a nasze oszczędności będą zabezpieczone. Zarabiamy tak mało, zbieramy na mieszkanie, na dziecko, jesteśmy dopiero 7 miesięcy po ślubie a tu w perspektywie kroją się takie problemy!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZapewnimyUbogąStarość
Az mi się słabo zrobiło jak to przeczytałam!Mąż ma działalność na siebie, ponieważ mielismy włamanie "zawiesilismy" ja na jakiś czas-juz prawie półtora roku:(Ponieważ pojęcie "zawieszenie" juz nie istnieje to składamy składkę zerową co miesiąc w Vat 7. Pani w Zusie wyrejestrowała nasze składki i powiedziała, że tak można-podbiła nam druk do wyrejestrowania...Nie zamykałam działalności bo w każdej chwili mogę ją wznowić i chcę to zrobić!Szmaciarze!!!Wchodze w Waszą akcję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrobiony w capa przez ZUS
Tez zawieszałem działalność.Kazali mi zapłacić składki za czas,w którym zawieszałem działalność.Odwołałem się do sądu.Oczywiście przegrałem.jestem zdruzgotany.Zawieszałem dzialalność zgodnie z prawem, nie popełniłem żadnych błędów formalnych.Nie wiem juz co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skladka
Co robić? nie załamywać rąk , bo tylko na to czeka ZUS! Nie pozwólmy na to, co spotkało juz innych: bankructwo, rozpad rodzin itd... Akcja "Płatnicy kontra ZUS" zaprasza w swe szergi: http://ww2.tvp.pl/2834,20060115290935.strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zesu
Zrobiony w capa, przyłączyłeś się do akcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zesu
jesteście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anagrafka
Witam! Przez przypadek zajżałam na to forum i mnie zmroziło... Szukam rozwiązania problemu jak by nie było... z ZUSem i dowiaduję się kolejnych miłych wiadomości... Mam pytanie czy ktoś potrafi doradzić postępowanie w takiej sprawie: Mój starszy już ojciec prowadził jeszcze dwa lata temu działalność gospodarczą, zachorował no i jak by było mało jest od tego czasu niezdolny do pracy... nie zapłacił 3 składek ZUS i potem zawiesił działalność ( i tu dowiaduję się jeszcze o takiej jak wyżej omawiana, perspektywie...) Niedawno ZUS przypomniał sobie o tych składkach i naliczył odsetki i chce pieniędzy... Ojciec nie posiada żadnych dochodów jest na utrzymaniu rodziny (oczywiście nieoficjalnie). Czy ktoś może doradzić jak rozwiązac tą sprawę tak by zapłacić jak najmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś zdziwiony
ale sie porobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontra*
Czy w innym regionach zusy są tak kasożercze jak białostocka jednostka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solera
szukalam jakiegos przepisu dla gosci i z ciekawosci zajrzalam ..... i oniemialam. Prowadze dzialalnosc i tez z roznych powodow zawieszalam ja. Nie chce myslec o tym co mnie moze spotkac.... chce sie przylaczyc do tej akcji i nie stracic tego co mam. Zwariowac idzie... nawet na macierzynskim nie mozna spokojnie posiedziec, ciagle tylko nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To już koniec
Jeśli prawdą jest to co piszecie to już koniec.Moje zawieszenie składek wyglądało tak ,że podpytałem panią w US w Toruniu jak nie likwidować działalności i wyjechać na jakiś czas do Anglii do pracy.Jestem na książce przychodów i mam kasę fiskalną.W/g zaleceń pobiegłem do ZUS-u gdzie jakiś niedouczony kretyn nie mógł mi wytłumaczyc różnicy między zawieszeniem płacenia składek,a wyrejestrowaniem jako płatnik składek.Stwierdził ,że to to samo.Gdyby nie ten osioł zlikwidowałbym działalność ,a tak teraz średnio obliczając mam z 20 tys długu.Przyłączam się do akcji,tylko napiszcie co mam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skladka
Solera: nie czekaj, tylko pisz do nas jw. Dowiesz się, jak się przygotować na ewntualność otrzymania wezwania z ZUSu. Przezorny zabezpieczony. Niepowiadomiony udupiony. Alleluja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płatnicy kontra ZUS
My Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej NIE WYRAŻAMY ZGODY! na skandaliczne działanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, podważające zaufanie obywateli do instytucji państwowych. STANOWCZO PROTESTUJEMY! przeciw działaniom ZUSu wymierzonym przeciw przedsiębiorcom w całym kraju. ZARZUCAJĄC ZAKŁADOWI UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH - wykorzystanie pozycji monopolisty na rynku ubezpieczeń społecznych - przyczynianie się do bankructwa przedsiębiorców i ich rodzin - przyczynianie się do pogarszania stanu zdrowia a nawet śmierci poszkodowanych spowodowanych decyzjami zakładu - powiększanie skali bezrobocia i biedy - stanowczy wkład w powiększanie „szarej strefy” w sektorze prywatnej przedsiębiorczości - ograniczanie inicjatywy obywateli w kwestii przedsiębiorczości - przyczynianie się do coraz większej emigracji uczciwych obywateli - a przede wszystkim brak kompetencji w działaniu, nierzetelność informacji i wrogi stosunek wobec płatnika oraz mając na uwadze dobro Państwa i uczciwych obywateli ZWRACAMY SIĘ DO WŁADZ POLSKICH o podjęcie działań mających na celu poprawienie obecnej sytuacji i ukrócenie skandalicznych działań ZUSu. - Żądamy ujednolicenia i uściślenia przepisów ubezpieczeniowych, aby ZUS i NFZ interpretowały je tak samo. - Domagamy się sprecyzowania ustawy o możliwości czasowego zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej i na ten czas wyrejestrowywania się z opłacania składek ubezpieczeniowych. - Żądamy cofnięcia bezprawnych decyzji, na podstawie których objęto ubezpieczeniem w okresie niewykonywania działalności gospodarczej, tysiące przedsiębiorców i w czasie późniejszym wezwano ich do opłaty pełnych składek ubezpieczeniowych wraz z odsetkami za ten okres. Żądamy zwrotu niesłusznie pobranych pieniędzy wraz z odsetkami na podstawie ww. decyzji. - Domagamy się obniżenia składek ubezpieczeniowych, które są główną przyczyną hamowania rozwoju przedsiębiorczości. - Domagamy się wprowadzenia obowiązku opłaty tylko jednej składki zdrowotnej dla osób pozostających w więcej niż jednym stosunku pracy. - Żądamy uregulowania kwestii dotyczących ubezpieczenia przedsiębiorców w KRUS. Domagamy się rozpatrzenia sprawy przedsiębiorców przeniesionych z KRUS do ZUS i cofnięcia decyzji obciążeń finansowych poniesionych z tego tytułu przez przedsiębiorców. - Domagamy się fachowej i profesjonalnej obsługi petenta oraz przede wszystkim udzielania rzetelnych informacji przez pracowników ZUSu. - Żądamy zwiększenia kontroli nad działalnością i wydatkami ZUSu. - Żądamy pociągnięcia do odpowiedzialności pracowników ZUS, którym w świetle realizacji powyższych działań, zarzucić można niedopełnienie lub przekroczenie wykonywanych obowiązków, w tym z art.9 KPA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszkodowany
Poszkodowani w tej kwestii mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Płatników ZUS i KRUS: www.wolniplatnicy.republika.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam1
Dla zbłąkanych i wciąz nekanych płatników podaję adres strony należącej do akcji Płatnicy Kontra ZUS która przerodziła się w Ogólnopolskie Stowarzyszenie Płatników ZUS i KRUS w Białymstoku. Nadal walczymy o nasze prawa i zapraszamy na naszą stronę www.wolniplatnicy.bialystok.pl możesz tez do nas napisac wolniplatnicy@op.pl Prosimy o rozpowszechnianie adresu strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekler
czy mogę wyrejestrować firmę na okres trzech miesięcy jestem tsksówkarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobiony w jajco
Ludzie naprawdę musimy coś z tym zrobić,ja zawiesiłem dział. w 2005 i 2007 zlikwidowałem przez ten cały okres byłem zatrudniony na umowę o pracę nikt mnie o niczym z Zus nie informował że muszę płacić ,a tak wogle miałem wyrejestrowane wszystkie składki z zus i na nowo opłacał mi je pracodawca,NO I CO DOCZEPIAJĄ SIĘ DO MNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaczek79
witam wszystkich jestem tu nowa i jak czytam te straszne rzeczy to mi powietrza brakuje a mianowicie mam pytanie moze ktos zna odpowiedz mój maż zawiesił działalnośc gospodarcza juz kilka lat temu ale tylko w US a nigdy tego nie robił w zusie rozliczenia na pitach zawsze były zerowe co nam grozi boze az strach pomyślec coi tu napiszecie a składek też żadnych nie płacił dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×