Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

Czekam na pytania dotyczące umów o pracę

Polecane posty

Gość Wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

Jeśli ktoś ma jakieś pytania dotyczące umów o pracę to postaram się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iustyna
przydałoby sie kilka info o umowach zleceniu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
A co znaczy wszystko o umowie zlecenie? Nadaję, to co mi przyjdzie do głowy, jak będą pytania to proszę pytać Umowa zlecenie jest umową cywilno prawną, zleceniobiorcę (wykonującego pracę) nie chorbi Kodeks Pracy a Kodeks Cywilny. Od uz odprowadzane składki na ubazpieczenie społeczne i zdrowotne (są wyjątki, ale jeśli osoba nie ma innego tutułu ubezpieczenia to zazwyczaj tak jak piszę), składka na ubezpiecznie chorobowe odprowadzana jest dobrowolnie. Jeśli nie jest odprowadzana, to zleceniobiorca nie ma prawa do płatnych zasiłków chorobowych. Jeśli jest płacona to idzie to z kasy zleceniobiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli pracując na umowe zlecenie takze place składki na zus, i musze czym predzej wybrac OFE?? zanim mnie wylosują???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lily_f
umowa o dzieło - czy są limity zarabiania jeśli jestem zarejestrowana w UP, czy też automatycznie tracę status bezrobotnego i ubezpieczenie zdrowotne? dodam, ze nie mam prawa do zasiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalilatka
Jestem studentka, po poludniu chcialabym dorabiac w zakladzie kosmetycznym jako maicurzystka, bo mam skonczone szkolenie. Jaka umowe mam podpisac? Jestem studentka dzienna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzzz
Brooke Logan - jeśli nie masz innego tytułu ubezpieczenia to płacisz na emerytalne więc musisz wybrać OFE umowa o dzieło -z tego co wiem, jakiś czas temu od dochodów były limity, sądzę, że teraz jest tak samo Jestem studentka - to zależy jaki rodzaj Ci zaoferują, w zasadzie każdą możesz podpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na umowe zlecenie pracowalam 4 lata w tym czasie zlamalam noge ale nie bylam ubezpieczona... pracodawca mnie nie ubezpieczal a sama tez sie nie ubezpieczylam wiec zostalam bez zadnego odszkodowania!!! czy pracodawca nie musi ubezpieczyc na umowe-zlecenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzz
Niestety, na umowie zlecenie ubezpieczenie chorobowe (dotyczy zwolnień lekarskich) jest dobrowlne, płacone jest z kasy zleceniobiorcy, w zasadzie pracownik sam musiałby dopilnowac jak pracodawca go ubezpiecza. Jesli chodzi o ubezpieczenie wypadkowe to jeśli zlecenie wykonywane jest w siedzibie pracodawcy to wypadkowe powinno być odprowadzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracowalam od sierpnia na pol etatu.. w zeszlym miesiacu dali mi do podpisania zwolnienie czy jakos tak .. mowa byla ze mam przejsc na 1/4 etatu ale nie dostalam umowy na te 1/4 etatu -jak to z tym jest tak mozna? czy juz nie placa za mnei zusu?? a tak w ogole jakie mam na takiej umowie prawa? co do urlopu czy chorobowego? czy w zwiazku z tym ze sie wciaz ucze (zaocznie) przysluguja mi jakies godziny wolnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzz
Przede wszystkim musisz zawsze czytać co podpisujesz. Najprawdopodobniej było to wypowiedzenie zmieniające (tylko się domyślam), i w sumie na pewno jest dla Ciebie mniej korzystne. Mniej urlopu Ci się należy, jeśli zmniejszono Ci płacę to też mniejsze jest chrobowe. Co do urlopu szkoleniowego to należy Ci jedynie w przypadku, gdy pracodawca skierował Cię do szkoły, jeśli nie skierował, możesz jedynie skorzystać z urlopu nie płatnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanko. Czy to prawda że od nowego roku zwiększyl się wymiar urlopu z 26 dni na 30 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umowa o dzielo: czy trzeba sie wyrejestrowac z PUP-u kto wtedy placi za lekarza jakie sa konsekwencje za niewyrejestrowanie sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzz
Co do zmiany wymiaru urlopu, to pierwsze słyszę. jakieś pogłoski chodziły, ale nie spotkałam się jeszcze z przepisami potwierdzającymi tę wersję. evee To chyba zależy jaki dochód, tzn ewentualny dochód wg mnie miałby wpływ na prawo do zasiłku dla bezrobotnych. A co do zdrowotnego to przecież nie jest odprowadzane od umowy o dzieło jesli nie jest własnym pracodawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kolega pracowal na początku roku 2005 na umowe na czas nieokreślony. Potem poszdł na zasiłek dla bezrobotnych i znowu od sierpnia ma umowe na czas nieokreślony już u innego pracodawcy. Generalnie przysługuje mu zgodnie z wykształceniem i przepracoanymi latami 26 dni urlopu. jak to wygląda w świetle gdy nie pracował ten cały rok? Też ma całe 26 dni? Mi się wydaje że powinno to być przeliczone przez ilość prepracowanych miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzz
Przysługuje mu własnie proporcjonalnie do czasu zatrudnienia u każdego z pracodawców, ale nie więcej niż maxymalny wymiar (20 lub 26 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Czy pracującym studentom przysługują jakieś dodatkowe premie, urlopy, itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzz
jeli jest to umowa o pracę to urlop wypoczynkowy się należy tak jak normalnie pracownikowi premia? to zależy od wewnętrznego regulaminu wynagrodzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie skoro w ciągu całego roku pracował w sumie 9 miesięcy, za każdym razem na umowe na czas nieokreślony to przysługuje mu 20 dni (26 dni przysługujących z tytułu stażu pracy / ilośc miesięcy x ilość przepracowanych miesięcy = 19.5=20)?? Dobrze to policzyłam? Bo ten kolega upiera sie że przysluguje mu 26 i koniec. Nieważne że część roku nie pracował. Mi tez sie wydaje że to jest proporcjonalnie do przepraowanych miesięcy. Ale on popiera swoja teze tym, że były to umowy na czas nieokreślony. Odpisz prosze. I jesli moge spytać skąd masz taka wiedze? Jestes kadrową? Czy skończyłaś jakies szkolenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzz
Każdy z okresów zatrudnienia liczymy osobno, tj osobno poczatej roku, osobno drugie zatrudnienie - z zaokrągleń może wyjść odrobine inaczej, ale ogólnie masz rację. Tak, zajmuję się kadrami, nie byłam na żadnym szkoleniu w tym temacie, sama dużo czytam, śledzę przepisy - i dzieki temu, że sama do tego doszłam, wiedza moja sprawia mi olbrzymią radość. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób nie ma zielonego pojęcia w sprawach ich dotyczących, dlatego, w miarę możliwości, mogę się podzielić swoją wiedzą. Pozdrawiam serdecznie A jak myslicie, ile mam lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzz
mniej, ale niedaleko 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zzzzzz dzieki za pomoc. ja jestem jeszcze nieopierzoną, początkującą i bez doswiadczenia kadrową. Dlatego mam wiele wątpliwości i pytań. Zawsze staram się sama znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, przeszukując zasoby internetu. Dopiero gdy tam nie znajde satysfakcjonującej mnie odpowiedzi zwracam sie o rade do specjalistów. Dlatego w najbliższej przyszłości będe Cie jeszcze zapewne męczyła wieloma pytaniami. Jeśli możesz podaj mi swoje gg lub mail, ponieważ komunikacja przez kafeterie jest czasochłonna. Nie będe zla jeśli tego nie zrobisz. Bardzo sznuje potrzebe zachowania anonimowości i prywatności. Dlatego to tylko niesmiała prosba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×