Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rudka

Jak długo będziecie/ byłyście na wychowawczym?

Polecane posty

Jak długo siedziałyśćie lub planujecie siedzieć z maluszkami w domu po macierzyńskim? Czy to prawda, że ze wzdlędu na dobry rozwój dziecka matka powinna z nim być mniej więcej do roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinko
wcale:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinko, jak to? kto został z maleństwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
ja z pierwszą dzidzia siedziałam 3,5 roku, nie chciałam nic przeoczyc z jej wychowania. może dlatego że po wielu trudnościach ją miałam... Byłam przy pierwszych jej słowach, pierwszych kroczkach czy pierwszym ząbku. I to jest wspaniałe i niepowtarzalne i bardzo sie cieszę ze mogłam osobiscie dbac o jej rozwój. Teraz jestem w ciąży z drugim dzieckiem i nie wiem czy będę mogła pozwolic sobie na tak długi urlop wychowawczy bo nie wiem czy drugi raz zakład pracy przyjął by mnie po takiej długiej nieobecności. A na zmianę pracy ciężko liczyc - szczególnie że mam prawie 33 lata wiec po wychowaw.bedzie 36 lat wiec bardzo musze sie zastanowic. Ale bardzo chciałabym byc z dzieciatkiem dłużej niż te krótkie 3 czy 4 miesiące bo nie wyobrazam sobie jak zostawiac takie maleństwo i codziennie pędzic do pracy. Będę próbowała wziac może rok wychwawczego ale wiem póki co ze przyjmą mnie z powrotem na moje stanowisko ale zaraz po macieżyńskim (bo już calutką ciąze przebywam na L-4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzaiewczyny w zwiazku z tym ze rozmawiacie o urlopie wychowawczym,wiecie moze ile trzeba przepracowac zeby moc pojsc potem na wychowawczy ??Sma niedlugo zostane mama i chcialabym wiedziec czy mi tez sie nalezy wychowawczy czy bede musiala wracac do pracy badz calkiem z niej zrezygnowac dla dobra mojego maluszka gdyz sama nie wyobrazam sobie zostawic takiego malca i wrocic do pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinko
Treba pracowac, jesli mnie tak długo w pracy nie bedzie, to mnie nie przyjma znów, wychowaczy jest w moim przypadku bezpłatny nie wytarczy na wszystko mamy kredyt mieszkaniowy, tesciowa bedzie musiała siedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pierwszym byłam 2 lata i nie żałuję chociaż potem straciłam pracę i nie miałam gdzie wracać. Ale dzięki temu córka była bardzo samodzielna i w wieku 2 lata i 4 m-ce poszła od razu do przedszkola i świetnie dawała sobie radę i wcale nie płakała. Teraz mam maluszka 7 m-cy i od miesiąca pracuję i trochę mi smutno ... Ale takie życie http://szipszop.pl/tickers/2115.gif http://szipszop.pl/tickers/2113.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co..w chorym kraju zyjemy!! Z tego co slyszalam, to w niektorych panstwach ( np na Slowacji) nie dosc ze zasilek porodowy dostają mama i tata dziecka(!!!!), do tego liczne znizki podatkowe, roczne przydzialy na mleko itp, to dostaja zasilek wychowawczy (3 lata po urodzeniu dziecka), a na dodatek pracodawca MA OBOWIĄZEK przjąc z powrotem kobiete po ulopie wychowawczym ( o ile pamietam to nie ma prawa jej zwolnic jeszcze przez dluzszy czas) niestety my zyjemy w jakims chorym kraju, gdzie kase podatnikow wydaje sie np na budowe jakiejs swiatyni a nie na jakies wazniejsze cele!!!!!!!!!!!!!!Przeciez kosciol i tak ma wystarczająco duzo ( niepododatkowanych) dochodów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brown polish masz to dziecko
z kolega majdana?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby dostać zasiłek wychowawczy trzeba przepracować minimum 6 miesięcy, tak było jak ja urodziłam córeczkę, niestety, przed jej urodzeniem przepracowałam zaledwie 28 dni, więc należał mi się tylko macierzyński :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pamiętam, że kiedyś było 3 m-ce ale czy dalej tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julencja
wszystko zależy na jakiej umowie pracujesz - jak na czas określny to umowa o pracę przedłuża się do porodu (nie masz wtedy ani macierzyńskiego ani wychowawczego) - jak na nieokreślony to od razu masz prawo do macierzyńskiego, a do wychowawczego po 6 m-cach parcy (wtedy staż liczy ci się wtedy kiedy jesteś w ciąży)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, jak to jest z pójściem tylko na bezpłatny wychowawczy, bo i taka możliwośc istnieje. Zasiłek wychowawczy wynosi 400 zł +43 zł asiłku rodzinnego i jest płacony prze ZUS, po spełnieniu okreslonych warunków - dochód netto na 1 członka rodziny (wliczając dzidzię) nie może byc wyższy nić 507 zł Ale głupie jest to, że za podstawę do obliczenia bierze się zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o zarobkach za rok ubiegły!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosia27
Do przedmowczyni: a te 507 na osobe to jest brutto czy netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierze się dochód za rok ubiegły ale potem dochód matki która idzie na wychowawczy traktowany jest jako dochód tracony i nie wlicza do tej limitowej kwoty na członka rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam otyle dobra prace że wróce do niej dopiero jak......za nią zatęsknie.Planuje za 4-5 lat dlatego że to ja chce ujrzeć ten pierwszy ząbek,pierwszy krozek,pierwsze słowo itd nie chce by to wszystko co tutaj wymieniłam pprzeżyła to moja mama czy opiekunka. Wieku 4-5 lat dziecko będzie odchowane,ja pójde do pracy a dzidzie dam do przedszkola by się rozwijało,bawiło itd itp z maluchami w jego wieku.Nie chce by robiła to babcia (w końcu co takie dziecko będzie robić z babcią jak lata już nie te?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanko,a mianowicie,pracuje od 4 miesiecy i wlasnie planuje isc na chorobowe,czy chorobwe tez sie wlicza do stazu pracy i skoro teraz wychowawczy bierze sie po 6 mies pracy a ja mam 4 +chorobwe wiec chyba dostane prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo!Dochod nie może przekraczać 504 zł na osobę brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, i zasiłku rodzinnego nie wypłaca ZUS ale Ośrodek Pomocy Rodzinie, to nie jest oskladkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shenen masz racje, nie byłam do końca pewna czy 504 czy 507 :( A jak ja brałam te zasiłki to wypłacał jeszcze ZUS, teraz od nowego roku się zmieniło, pisałam zgodnie ze swoja wiedzą, jeśli kogos wprowadziłam w błąd to nieumyślnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×