Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość OlGa26

terapia u psychologa ktos mi o tym opowie?

Polecane posty

Gość OlGa26

bylam wczoraj pierwszy raz i zdecydowalam sie na leczenie.pani powiedziala mi ze mam depresje i leczenie jest konieczne ale jakos trodno mi uwiezyc w to ze rozmowa moze wyleczyc czlowieka... mozecie opowiedziec mi o swoich doswiadczeniach? leczy sie tez lekami ale narazie pani doktor nic mi o nich nie mowila. dziekuje za komentarze.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EASY TOUCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EASY TOUCH
nigdy tez nie wierzyłam w to ze rozmowy moga mi pomóc, ale na terapie chodze dzielnie juz długo. podobno pomagają takie rozmowy. a co do mnie to moze w penym sensie pomogły. ale chodz na terapie bo przeciez i tak nic nie tracisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syropinka26
jedyne co to mnostwo kasy.. ale naprawde nie czuje sie dobrze ze soba psychicznie pozatym wiem ze sama sobie z problemem nie poradze.. a leki hmm no niewiem nie mam zdania na ten temat ale tez chyba wolalabym obyc sie bez.. a czy czujecie sie po nich lepiej?stajecie na nogi?chce wam sie wstac rano z luzka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlGa26
jedyne co to mnostwo kasy.. ale naprawde nie czuje sie dobrze ze soba psychicznie pozatym wiem ze sama sobie z problemem nie poradze.. a leki hmm no niewiem nie mam zdania na ten temat ale tez chyba wolalabym obyc sie bez.. a czy czujecie sie po nich lepiej?stajecie na nogi?chce wam sie wstac rano z luzka? mala pomylka w nicku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak nic nie traci
oprócz czasu :O a jaka to terapia ? grupowa ?? bo jak grupowa to można poznac nowych ludzi i sobie nawzajem mówicie o swoich problemach i wspólnie myślicie nad rozwiązaniem danego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlGa26
nie terapia w pojedynke.pani powiedziala ze moj problem jest rozlegly i ze dawno temu kiedy szukalam pomocy u psychiatry to on powinien mi juz zaproponowac leczenie. niewiem wlasnie czy cos to da ale pograzac sie tez nie chce. terapie bede miec narazie dwa razy w tygodniu po godzinie. psycholog stwierdzila ze jest taka potrzeba. dodam ze sprawila na mnie dobre wrazenie profesjonalistki. na tym naszym pierwszym spotkaniu duzo pytala i sluchala niewiele radzila.powiedziala ze to jst spotkanie konsultacyjne zeby zadecydowac o dalszym leczeniu dla mnie..wiec od jutra zaczynam. brakuje mi sily do zycia..i wlasnie jestem ciekawa czy ja odzyskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak nic nie traci
oprócz czasu pod warunkiem że się chodzi do publicznych poradni. Ja do takiej chodziłam i nie zapłaciłam ani grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psysio to taki trochę
przyjaciel za pieniądze, wygadasz mu się, zmory przestaną być takie straszne, nabierzesz dystansu, a jak poza tym psycho nauczy cię jeszcze paru nowych nawyków to już wogóle git. nie każdy obok ciebie, rodzina i znajomi są w stanie cię zrozumieć (a lekarz jest do tego przygotowany fakt nie każdy, ale to już twój ból żeby dobrze wybrać) i nawet jeśli okażą zrozumienie to potem w różnych sytuacjach problemowych możesz cokolwiek stracić na wcześniejszych wyznaniach słabości. Nie popieram obłudy ale coś takiego jak higiena psychiczna w związkach emocjonalnych istnieje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psycholog to nie Pani doktor!!!!!!!!Nie jest lekarzem! No, moze lekarzem dusz, ale nie ma prawa wypisywać leków. Co do terapii, zgodze sie- moze pomóc b. wiele. Ale depresje (mówimy tu o stanie chorobowym) leczy sie u psychiatry- który jest LEKARZEM. To tyle ze swego podwórka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlGa26
nowlasnie.zdania na temat terapi sa rozne. ale co ma zrobic ktos kto wie ze zle sie z nim dzieje a na rodzine nie moze liczyc.. to takie bledne kolo troche.. a na czym polegaja terapie w grupach sa one lepsze niz w pojedynke? a moze psychologowie proponuja je w pewnym etapie terapi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bania
Ja nie mam przekonania do psychologów,psychiatrów ale trzeba sobie jakoś pomagać.Chodziłam do psychiatrów,dostawałam leki po których lepiej cię czułam,mogłam normalnie spać,działać jako tako oraz nie byłam tak strasznie nerwowa.Często leki są potrzebne.Lekarze na pewno nie są przyjaciółmi i nie można ich tak traktować,są po to aby nam pomóc ale też sami musimy sobie pomagać,starać się.Mi osobiście żaden z lekarzy nie pomógł,nie lubiłam ich(kobiety),nie umiały do mnie dotrzeć.Sądzę,że to kwestia lekarza,jego umiejętności bo konowałów nie brakuje.Często też jest tak,że już na wejście coś mówi nam nic z tego nie będzie i nauczyłam się,że coś w tym jest,nie można się zmuszać do danej osoby bo wizyty te nie mają być katorgą.Ja czułam sie obrzydliwie po tych rozmowach,z czasem zaczęły mnie irytować bo oczekiwalam,że lekarz czegoś mnie nauczy,pomoże np:nauczy mnie radzić sobie ze stresem,da jakieś zadania...ważne jest też jak rozmawia lekarz i czy potrafi uszanować ,że pacjent czegoś nie chce powiedzieć...,pacjent nie może czuć się oceniany,negowany,lekceważony Mnie nie pomogli,nie wspominam tego dobrze.Wiem,że oprócz psychoterapii powinno się samemu nad soba pracować(u mnie w grę wchodziła depresja i nerwica),jednak to trudne.Są też osoby,które muszą po prostu się wygadać lub same z tego co mówią wyciągnąć wnioski. Leczyłam się państwowo i prywatnie ,w każdym przypadku do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bania
Jednak wielu osobom są potrzebni lekarze,psychoterapeuci,psychologowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mialam depresje
ale ja najpierw poszlam do psychiatry przepisal mi leki i dopiero po jakims czasie zaczelam chodzic do psychologa psycholog ci lekow nie da leki moze ci przepisac jedynie psychiatra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a do krzysiek 25
ty sie lepiej skup na sobie a n9ie doradzasz innym bo sam sobie nie umiesz pomoc to lepiej nie pomagaj innym a druga rzecz skup sie na sobie a nie ciagle o tej swojej pani psycholog opowiadasz i o tym co ci powiedziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według mnie pomaga i to bardzo bo pozwala na bardziej świadome zycie i odpowiednie ukierunkowanie swojego myslenia.Ja do końca zycia będe za to wdzięczna losowi że poszlam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlGa26
a wiec trzeba robic wg swojego uznania..ile glow tyle zdan i nastawien do terapi.. ale kazdy post czytam z zainteresowaniem wiec prosze o wpisy. narazie niewiele moge skomentowac bo nie mam doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nei martw
terapia napewno ci nie zaszkodzi a wrecz przeciwnie a poza tym napewno warto sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bania
Olgo uważam,ze jeśli jest taka potrzeba to powinnaś skorzystać z pomocy psychologa czy psychiatry...możesz mieć inne niż ja doświadczenia i życzę ci abyś spotkała dobrego specjalistę,który będzie umiał ci pomóc.Bo to ważne aby umieć pomóc oraz trafić na takiego człowieka przed ,którym będziesz mogła się otworzyć.Nie można się zniechęcac czy rezygnować. Ja byłam już w strasznym stanie,sama tego nie widziałam,odbiło się to na moim zdrowiu fizycznym,wszystko rozwalone aż trafiłam do szpitala bo dostałam arytmii serca i to uświadomiło mi co nieco,poza tym rodzina mi pomogła,warto więc nie doprowadzać do ostateczności i korzystać z wszelkiej możliwej pomocy. Są osoby,które bezwzględnie muszą być pod opieką specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlGa26
bania pewnie masz racje i dziekuje za slowa otuchy-wszystkim- ja zle sie teraz z soba czuje.boje sie tylko czy nie zbyt duzych nadziei pokladam w lekazu. eh jakie to zycie ciezkie. jakie ochydne jest otwieranie oczu rano kiedy wogole nie ma sie ochoty wstac z luzka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bylam kilka razy, tzn, na jednej terapii, ale chodzilam dlugi czas, mieszkam w Poznaniu i wlasnie tutaj szukalam specjalisty ( www.psychologguglas.pl ) znalazłam Panią Natalię i dalej chodzę, przykre to troche dla mnie, ze doprowadzilam sie do takiego stanu, ze musze tyle sie leczyc, ale chce byc w koncu "normalna" dlatego walczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FilipK
najlepiej jak sam do niego pójdziesz i zobaczysz jak to wygląda. Poszukaj kogoś komu nie będziesz bał sie zaufać. Ja mogę polecić Ci tego http://www.cps.olsztyn.pl/ . Pani Dorota ma bardzo dobre podejscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
terapia naprawdę może pomóc, tylko trzeba przede wszystkim znaleźć dobrą poradnię psychologiczną, ja też miałam problem z non stop obniżonym nastrojem, z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej, chodzę do http://www.psychologdlaciebie.com/ koło Szczecina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i znowu reklama.. jak chcesz chodzić to chodź, jak nie to nie, prosta sprawa. Moim zdaniem opcja druga lepsza. Ale to Twój wybór :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagaa111
Tutaj http://psychomedic.pl/psychoterapia-przez-skype/ jest terapia przez Skype, którą prowadzi specjalista z Kliniki Psychomedic. Uważam, że w pierwszej kolejności, jeśli ktoś się obawia tradycyjnej wizyty, to jest to świetne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, że sama rozmowa nie wyleczy Cie z depresji. Musisz przy tym sama poukładać swoje życie i rozwiązać problemy które Cie nurtują. Psycholog za to może naprowadzić Cie na właściwą drogę. Ja także chodziłam na terapię do poradni www.czpgdynia.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna899
Tutaj https://psychomedic.pl/psychoterapia-grupowa/ jest ciekawe rozwiązanie, a mianowicie terapia grupowa. Warto się zdecydować na coś takiego, jeśli may problemy. Prowadzona jest 7 dni w tygodniu. Rejestracja jest pod nr 22 253 88 88.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tytuska0081
Najlepiej udać się samemu do psychologa i zobaczyć jak to wygląda. Świetnych specjalistów faktycznie mają w klinice Psychomedic. Warto zerknąć na ich stronę. Rejestrację mają telefoniczną pod nr 22 253 88 88.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też chodziłam na terapię indywidualną do ośrodka www.psychoterapia.lublin.pl. Pani psycholog bardzo fajnie podeszła sprawy i czułam, że co sesję jestem coraz bardziej swobodna i otwarta. Udało mi się wyjść z dołka i teraz jestem szczęśliwą osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×