Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sugarland

ŚLUB czy przenoszenie panny młodej przez próg odbywa się zawsze?

Polecane posty

Gość sugarland

może tutaj dostane odpowiedź na ogólnym mi nie pomogli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż przenosił mnie przez próg, ale np. mąż mojej przyjaciółki nie, a więc jak widać nie zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona w weseliskach
oczywiście, że nie zawsze ;) różne są obyczaje... czasem para młoda po przywitaniu chlebem i solą zwyczajnie wchodzi na salę... spotkałam się też ze zwyczajem... kiedy to po slubie młodzi najpierw jadą do swojego domu... i tam pan młody przenosi panią młodą przez próg... potem jadą na salę... i tam już narmalnie wchodzą... bez przenoszenia... generalnie obowiązku "przenoszenie" nie ma... wybór należy do ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie chce
przenoszenia = bo ja jestem wysoka mój facet ma prawie 200cm, śmiesznie to będzie wyglądać;) darujemy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie chce bo motylem nie jestem a moj facet ma rozwalony kregoslup wiec zmiast wesela mialby przymusowe lezenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze, to zalezy jaki jest zwyczaj w Twoich stronach. A przy okazji... Moja mama byla na takim weselu, na ktorym przenoszenie panny mlodej zakonczylo sie tragicznie - akurat tam byl taki zwyczaj, ze trzeba bylo panne mloda okrecic w progu. Młody wzial ja na rece, ona sie smiala, odchylila glowe w tyl i w momencie tego obrotu uderzyla glowa w futryne. Zmarla na miejscu, a nastepnego dnia pan mlody sie powiesil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość historie o tym
w stu tysiącach wersji były juz na połowie tutejszych topików, wiec daj sobie spokój z gadaniem, że to twoja mama i tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sugarland
ech ja waze duzo:( boje sie z emoj facet mnie nie dźwignie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej potrenowac przed weselem. tradycja czy nie tradycja ale fajnie jest- a nóż komus sie cos stanie :p moj narzeczony trenuje to codziennie jak nie chce mi sie z lozka wyjsc, wiec mnie wynosi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak waży 150 kg to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przez prog, jesli juz, pzrenosi sie zone do pierwszego wspolnego mieszkania - taka jest tradycja, do sali balowej - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To musicie najpierw sprobowac w fonu jak da rade cie dzwignac to OK ale jak nie to musisz go wyslac na silownie i musi pakowac sztangi jak pudzian po 90 kg asz do skutku jak sie rozcwiczy to wtedy napewno cie dzwignie i przeniesie przez prog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i napisz jak bylo czy dal rade odrazu czy musial cienias troche popakowac sztang by dal rade cie podniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×