Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stażystka jeszcze

nauczyciel kontraktowy

Polecane posty

Gość stażystka jeszcze

...ile zarabia nauczyciel kontraktowy "na rękę"??? Bez żadnych dodatków, nadgodzin itp. - chodzi mi o "gołą pensję" ;) Dzięki z góry za odpowiedź! ...a poza tym, to nien uważacie, że to troche niesprawiedliwe, że przy różnej ilośc godzin pracy nauczyciele zarabiają tyle samo...?? Np. stażysta w przedszkolu - 25 godzin tygodniowo - zarabia tyle samo co nauczyciel stażysta nauczania początkowego- 18 godzin tyg. - gdzie to sprawiedliwosc...????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golo
Niesprawiedliwość była zawsze. Ja uważam, że pensum godzin powinno być zróżnicowane w zależności od tego jakiego przedmiotu się uczy. Taki np. wf-ista? Pracuje defakto 18 godzin. Zwykle nie ma wychowawstwa. A nauczyciel języka polskiego czy obcego? O wiele więcej. Musi lekcję przygotować:konspekt, ciekawe ćwiczenia, coś do słuchania, jakąś zabawę, np. na j. obcym, kartkówki, sprawdziany, poprawa zadań domowych. Ja np. raz w miesiącu robię kartkówkę, raz na 2 sprawdzian, codziennie zadaję krótkie zadanie (sprawdzam potem ćwiczenia), a raz lub dwa w semestrze dłuższe wypracowanie. Przygotowanie jednej lekcji zabiera mi około godziny. Jestem dokładna i wszystko musi się ciekawie i sensownie łączyć. Poprawa wypracowań - 1 osoba około 20 minut, sprawdzian całej grupy - około 2-3 godzin, kartkówka - około 1 godziny. Wf-ist tego nie ma. Prowadzimy zajęcia dodatkowe (za dziękuję) dla słabszych i dla uzdolnionych (bo przecież kiedyś trzeba przygotować do konkursu) wf-ista ma SKS (płatny). A jeśli jeszcze jest wychowawstwo to już tragedia. (wywiadówki, jak trzeba wywiad środowiskowy, konsultacje dla rodziców, dyskoteka raz w miesiącu, wycieczki od 1 do 5 dni, dzienniki z tysiącem tabelek, cała masa liczenia frekwencji na wszystkie możliwe sposoby, arkusze ocen, dziennik internetowy, praca w zespole wychowawczym i przedmiotowym, uzasadnienia ocen niedostatecznych, zachowań nieodpowiednich i nagannych, plany pracy wychowawczej, rozkłady materiału z tematami na cały rok itp. Do tego wszystkiego trafia się odpowiedzialność za np. SU albo jakiś projekt, oczywiście obowiązkowo dyżury na korytarzach i ciągłe skupienie na lekcji bez chwili wyłączenia się. Jeśli przerwa nie jest zajęta dyżurem to można się napić ciepłej herbaty (na lekcji nauczycielowi nie wypada). A jeśli uczysz w gimnazjum to dodatkowo musisz znosić fanaberie niektórych rozpuszczonych nastolatków, walczyć z papierosami, wulgarnym słownictwem, arogancją itpi wieloma innymi dziwnymi zachowaniami, a uwagę zwracać w taki sposób żeby nie urazić . A lekcja wf jest lekcją pzryjemną, nie trzeba się uczyć, dzieci zwykle je lubią i nauczyciel ma tam lepszy kontakt, bo nie wymaga wiedzy, którą trzeba przyswoić w domu, nie zadaje zadań... A w przedszkolu??? Praca najcięższa w najmłodszej grupie, bo dużo dzieci płacze. W starszych jest lżej.Nie ma więc co porównywć ilości prowadzonych godzin, ale ilość pracy włożonej w przygotowanie tych 18 godzin i ilość obowiązków związanych z pełnioną funkcją. Niesprawiedliwe jest więc to, że wszyscy są wrzuceni do jednego worka, a wykonują zupełnie różną pracę. Nauczyciel kontraktowy zarabia chyba około 100 więcej od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażystka jeszcze
Dokłądnie! Wszystko to co napisałaś to prawda! dodam jeszcze, że w przedszkolu (w którym włąsnie ja pracuję) to akurat płacz to najmniejszy problem ;) ale właśnie poza tym, że przygotowuje się zajęcai dydaktyczne, to do tego, a może przede wszystkim, jest to praca opiekuńczo-wychowawcza... I faktycznie u "maluchów" jest najciężej. A jak przyjdzie posiłek, albo przebierania dzieci do leżakowania, czy choćby zwykły spacer zimą - to przy 20 osobach w grupie nawet pani woźna nie pomoże... Tak że poza pracą "psychiczną" jest normalna charówka fizyczna... :( Wrzucanie do jednego worka wszystkich nauczycieli to totalne nieporozumienie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaajolka
witjcie, ja parcuję w przedszkolu i uwżm, że tu jest njwiększa harówa, ciągle cos :nuczyciel przygotowuje wszystkie gazetki, dekorccje okolicznościowe praktycznie sam, w szkołch robią to uczniowie, Przygotowuje występy artystyczne( z polecenia dyrektora), w tym roku miałm 4 na terenie miasta : musimy tańczyć i walca i sambę i disco etc... i gdzieś pomiędzy tym znaleźć czas na przygotowanie się do zajęć( do każdego mnóstwo pomocy, bo wiadomo dzieciaki szybko się nudzą) oraz dać się nie zwariować, jak w każdej niemal grupie jest conajmniej 2, 3 , a nawet więcej dzieci ze stwierdzoną nadpobudliwością psychoruchową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimalne wynagrodzenie: nauczyciel kontraktowy I grupa -1355brutto, czyli ok 950 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elcia79
Ile zarabia????? cóż za pytanie! raczej Zebrze na chleb! a nacharować się musi co nie miara:( bida bida bida PS. ale planuje sie podwyżkę dla nauczycieli...hi hi z 15 zł wiecej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stazystka
Hej, ja tez jestem stazystka - i to w gimnazjum. Zaczelam w tym roku i to ponoc od najgorszej grupy wiekowej. No, ale nie jest tak zle:) To po stazu bede mianowanym czy kontraktowym nauczycielem? Bo nawet sie zbytnio nie orientuje w tej drabinie - gdzie awans oznacza az tak olbrzymie gratyfikacje finansowe, ze nawet nie chcialo mi sie tego nigdzie poszukac;) pozdro dla wszystkich nauczycieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stazystka
aha, jesli mozna, to mam tez jeszcze jedno pytanie: jak sie oblicza zarobki za nadgodziny? Jesli pensja zasadnicza to 998zł (przynajmniej u mnie), to za 9nadgodzin ile moge sie spodziewac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
tez zaczelam prace w przedszkolu, mam dosc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wych fiz
bzdurny opis i porównanie z nauczycielem wchowania fizyznego.nikt nie kazal Pani "iśc" do pracy w szkole a tym bardziej nauczac języka obcego, przecież mogła Pani równie dobrze ukończyc AWf i po temacie.oj masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×