Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Beata 122

Jogurty - jakie lubicie?

Polecane posty

Gość a wiecie ze do jogurtów
sklepowych dodają częstozamiast cukru asprtam(szczególnie w tych light):-oTo dopiero jest trucizna.Dlatego należy uwaznie czytac skąłd jogurtu.Albo kupowac naturalne albo robić sobie jogurcik w domu;)Tez sie zastanawiam czy nie zaczać robic jogurtu w domu,w sumie mam duzo wolnego czasu wiec czemu nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumi
Zauważyłam mnóstwo różnych fobii wręcz,luddzie robicie sobie jogurty to o.k ale nie róbcie takiego szumu,że chemia,że niezdrowe itd.Są zdrowe,poza tym nie da się uniknąć chemii a nasze organizmy muszą się do niej przyzwyczaić.To należałoby samemu wyrabiać chleb,robić makaron i w ogóle wszystko,tylko kto ma na to czas i ochotę.Ja tam lubię jogurty wypisane przez mnie wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jadam kupnych
nie ma żadnych fobii na punkcie chemia dodawanej do zywnośic ale taki domowy jogurt bardziej mi smakuje niz ten kupny,wychodiz taniej no i jak już było wcześniej wspominane lepiej wybrac mniejsze zlo:-)Oprócze tego,ze jogurty robię wd omu to wszystkie inne produkty kupuje normalnie w sklepach:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smakuje mi Danone. Bakoma - średnio. Za to uwielbiam jogurty i serki Campiny, moim zdaniem są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak spekuluję
No właśnie Jumi, coś w tym co napisałaś jest... ja powolij zmierzam w kierunku środka, bo po wielu latach uważania na to co jem, nabawiłam się już prawie fobi żywieniowej, teraz to wygląda u mnie normalniej. Ale wiecie co, kiedy upiekę chleb, to zaraz mi znika, bo rodzina, znajomi, każą sobie odkrajać i zabierają do domu, nieraz nie zdąży mi dobrze ostygnąć nawet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniewicz
Z mojej strony na pewno nie ma fobii, bo pewnie gdyby była nie oddychałabym nawet:D ale lubię eksperymentować i interesuje mnie wszystko czego jeszcze nie spróbowałam. Ostatnio dostałam maszynę do robienia chleba i cały czas piekę swój chlebek. To naprawdę fajna sprawa. A postępu cywilizacji nie uda się uniknąć i mam pełną tego świadomość, szczególnie w dużym mieście jakim jest Wrocław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój znajomy tez piecze
chleb;)Samkuje mi o bardzo!!!!!Jets lepszy od tego kupnego,nie to ze mam jakas fobie na punkcie zdrowej zywonosci ale uwazam ze taki domowy chleb jest bardzo smaczny,tak jak domowe ciasta i ciasteczka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniewicz
Moi znajomi też są zachwyceni i chyba wszyscy niedługo staną się posiadaczami maszyn do robienia chleba bez mojego namawiania, bo chlebek swoim smakiem, a przede wszystkim chrupiącą skórką mówi sam za siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chemia jest wszędzie i we wszystkim. Nie dajmy się zwariować! Gdyby człowiek wiedział, jak i z czego robione są produkty spożywcze to nic by nie jadł. Miałam okazję widzieć jak robi się super-zdrowe soki owocowe. Producent śmiał się że do produkcji soku truskawkowego nie potrzebuje truskawek, a najlepszy aromat do soku pomarańczowego dają nadpleśniałe pomarańcze. Trzeba było widzieć tą zielonkawą breję z której robili przecier :o Ale wystarczy trochę chemii i wszystko jest śliczne, smaczne i klarowne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniewicz
A najśmieszniejsze są te ostatnie reklamy w TV o sokach pomarańczowych w kartonikach, w których zawartych jest 2,5 kg pomarańczy:D tylko nikt nie zastanowi się dlaczego 2,5 kg pomarańczy kosztuje 15zł, a sok 3,50zł:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 zł? U mnie znacznie mniej. Trzeba wziąć pod uwagę że wielkie koncerny mają owoce za ułamek sklepowej ceny, gdyż mają kontrakty z plantatorami, biorą hurtowe ilości więc płacą sporo taniej, a do sklepowych cen nalicza się ceny pośredników, marżę sklepu i wyższą opłatę za detal. Co nie zmienia faktu, że to reklamy dla naiwnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak spekuluję
a bo najlepiej kupić sobie kilka pomarańczy, przekroić na pół i samemu wycisnąć sok, ja tak robię :p tylko tu też czyha zagrożenie :D otóż trzeba je dokładnie myć/szorować mam znajomą, która handluje owocami, ona powiedziała mi, że skórki pomarańczy, cytryn itp. posypuje się silnymi środkami grzybobójczymi, a jabłka dodatkowo powleka się jakimiś substancjami woskującymi, żeby ładniej wyglądały i dłużej zachowywały świeżość nie mam maszynki do pieczenia chleba, nawet nie wiedziałam że taka dobra, drogi to sprzęt ? a próbowałyście może piec chleb cebulowy ? też bardzo smaczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile kosztuje taka maszyna
do pieczenia chleba i gdzie można ja kupić?A chlbka cebulowego to chętnie bym sobie zjadła;)Niekiedy kupuje taki buleczki cebulowe,pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma moze ktos przepis na
ten chlebek cebulowy?Mozna go piec w normalnym piekarniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak spekuluję
ja piękę chleb normalnie, w piekarniku albo w prodiżu, niestety pieca kaflowego tak jak moja babcia nie mam ;) bo taki prawdziwy chleb to w piecu, na liściach łopianu się piekło, czy jakoś tak ;) chlebek cebulowy piecze się tak samo jak normalny, tylko się dodaje do ciasta pokrojoną cebulę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniewicz
A to różnie, ale już od 150zł można kupić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki za odp.
:-)Musze się porozglądać za tymi masyznkami do chleba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatka 122
Baaaaaaardzo Wam dziekuje:* jestescie naprawde kochani :* Oczywiscie chodzilo mi nie o jogobelle tylko o Bakome (musialam byc zmeczona kiedy to pisalam ... ) Jezeli ktos bylby jeszcze chetny do udzielenia mi odp. na ta ankiete to z gory dziekuje... Naprawde sympatyczni ludzie wchodza na to forum, bede czesciej tu zagladala bo jestescie ekstra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konserwanty w jogurtach? uwierze, jak zobacze. jogurty produkuje sie z mleka pasteryzowanego, a po dodaniu zakwasu, same bakterie jogurtowe spelniaja funkcje stabilizujaca, gdyz szybko obnizaja pH i dzialaja antagonistycznie na bakterie, ktore moglyby byc niebezpieczne. co do aspartamu, nie ma w nim nic niebezpiecznego, chyba, ze ktos ma fenyloketonurie. te plotki rozsiewaja producenci alternatywnych srodkow slodzacych, a moze i cukrownicy, aspartam to tylko zmetylowany dipeptyd. wiem, ze rozne rzeczy sie dzieja, ale bez jaj, ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxmara35
moje ulubione? naturalny zott< plus garść musli i rozgnieciony banan > jogobella , nalepiej brzoskwiniowa oraz gruszkowy Danone . Ogolnie rzecz ujmując jogurty owocowe są dla mnie za slodkie dlatego kazdy jeden łaczę z naturalnym inaczej nie chcą przejść mi przez gardło. Nie kupuję jogutrów ,,bez cukru,, albowiem slodzone są w zastępstwie aspartanem a staram się unikać zbednych , sztucznych dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tych co mówią ze niezdrowe
ludzie to są takie ciemne jak dwunasta w nocy. mówią ze jogurty zawierają konserwanty podczas gdy pewnie nawet nie wiedzą co to konserwant. dla waszej wiadomości - nie zawierają! a te domowe jogurciki to z czego sobie robicie? zapewne z owoców kupionych w sklepie a te to dopiero sa naszpikowane chemią. smacznego. a propos pewnie sobie jeszcze wytwarzacie własne sery mleko wędliny wode czerpiecie ze studni a co rano pijecie własny mocz dla przeczyszczenia organizmu. nie należy popadac w żadne paranoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×