Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaka21

37,4 C u miesiecznego dziecka

Polecane posty

Gość kaka21

czy sa jakies domowe sposoby zeby ta temperature zbic? czy tylko do lekarza? w sumie to oprocz temperatury ma czasem / sporadycznie nosek zakatarzony-mniejsze baboki ... no i prezy sie przy gazach az czerwinieje -moze to jest powodem temperaturki? pomozcie bo juz nie wiem co robic..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup w aptece czopki o nazwie Viburkol, są homeopatyczne i nie szkodzą, działają p/zapalnie, p/ gorączkowoi troszke uspakajajaqco. Podawaj 3xdziennie wit c w kroplach(cebion). A jeźeli do jutra mu nie przejdzie, lub temp, będzie rosnąć będziesz musiała iść do swojego pediatry,lub skontaktować się z jakimś lekarzem. Pozdrowienia, miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy wiesz ale u niemowlaków odejmuje sie 6 kresek.Czy ta temp. jest już po odjęciu??? jeśli tak to ja na Twoim miejscu posżłabym do lekarza ,bałabym się podawac coś na własna reka takiemu maleństwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
kangurek-tego to ja nie wiedziałam... ;( nikt mi nie mówił...teraz maleńka spi...może to dobrze bo długo troche nie spała jak na nią...aha...doszły jej jeszcze luźne żółte kupki...chyba rozwolnienie...czy troszke keczupu moglo jej zaszkodzic?-wczoraj jadłam odrobine na kolacje do paróweczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem lekarzem :) Temperaturę zbija się jak jest ponad 38 C. 6 kresek odejmuje się nie dlatego, że to małe dziecko, tylko dlatego, że mierzy się temp w pupie. Czyli jak w pupie jest 38, to rzeczywista temperatura wynosi 37,4. Jak w pupie 37,4 to znaczy, że nie ma nawet stanu podgorączkowego tylko 36,8. U takich malutkich dzieci rzadko kiedy (mimo, że są zdrowe) daje się uchwycić prawidłowe 36,6 C :) Bo byle płacz, robienie kupy itp są takim wysiłkiem, że temp troszkę się podnosi. Jeśli maluszek ma katarek, to może mieć stan podgorączkowy, nie przejmuj się :) ALe gdybyś zauwazyła, że temp rośnie, albo ma kaszel, duszność, biegunkę, długo płacze itp. leć do lekarza. A ten ketchup... Wiesz co, mój synek jak był noworodeczkiem tez żle reagował na takie różne rzeczy, ja tego nie przyjmowałam do wiadomości, ale po którymś razie jednak zaczęłam stosować dietę matki karmiącej :D i było ok. Mnie sie wydaje, że to bardziej może być reakcja na tą parówkę, a nie na ketchup :O Przede wszystkim zachowaj spokój :) dzieci strasznie wyczuwają zdenerowowanie. Jak wyluzujesz, to córeczka tez się odpręży. Gwarantuję Ci, że jeśli z dzieckiem będzie się działo coś, co naprawdę będzie wymagało interwencji lekarskiej, to nie przegapisz tego. Jeszcze wiele katarków przed Wami... AHa, przy infekcjach luźna kupa może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
mama fasolki-wielkie dzieki -jestem juz duzo spokojniejsza tym bardziej ze mała juz lepiej wyglada i sie czuje-jak reka odjał...uf...ale nie powiem wystraszylam sie ;-) pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooo---
to normalne! Moj syn mial taka do 10 m-ca. Lekarz twierdzi , ze u takiego malego dziecka goraczka---to od 38,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×